ne yapardiniz

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve askimveben tarafından 23 Ocak 2008 başlatılmıştır.

23 Ocak 2008
    Konu Sahibi : askimveben
  1. askimveben

askimveben Kaanima kardes geliyor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    sizinle kaynanam ve esim arasinda gecen dialoyu anlatmak istiyorum. bana düsüncelerinizi yazarsaniz sevinirim.
    gecen hafta sonu kaynanama gitdimizde bizden diger oglu icin para istedi.benim kaynim bi daire almayi düsünür icinide lüks dösemek, tamir etdirmek falan istiyor buraya kadar hersey normal. ama benim kayinvalidem esime diyor ki "senin abinin parasi yoktur sende var sen ona yardim et nede olsa kardesizin"
    ben bunu ilk basta saka diye algiladim sesimi cikarmadim, ama kayinvalidem benim yanimda 1-2 kere degil en az 7 kere bunu tekrarladi hemde israr ediyor.
    esimde herkes ayagini yorganina göre uzatsin dedi ben kimseye yardim etmem dedi ama annesi israrli.
    en sonunda kayinbabam araya girdi konu kapandi, simdilik.
    benim kizdim konu su kaynim evli ailecek lüks yasamayi seviyor yani ralph lauren, thommy hilfiger, benotten vs. pahali marka giymeyi orda burda gezmeyi seviyorlar. böylelikle kenarda paralari yok biliyor herkes dogrumu yalanmi bilmiyorum.

2. 23 Ocak 2008
  3. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Ben çok sorun etmezdim böyle bir şeyi,iyi niyetlerinden şüphe etmiyorsam..
    Bizim ailede de vardır,harcamalarını kendi belirler her aile ama varsa ve gerçekten aram iyiyse veririm..
    Bir eltime veririm diğer eltime vermem mesela..
    Ben kirada oturuyorum şükürler olsun ihtiyacımız da yok hiç bir şeye.Ama çalışmadığım dönemde diğer iki kaynım kayınvalidemlerin evinde oturuyor olmasına rağmen birinden ciddi anlamda ısrarla yanınızdayız,ne olursa olsun ara demesini duyarken,ötekinden ihtiyacınız varsa arayın ağlamayan çocuğa mama vermezler demesine şahit oldum!
    Senin durumunda böyle bir şeyse kendine göre belirleyebilirsin..:mymeka:
    Ha ben dediğim gibi büyük eltime kuruş vermem,küçük eltime canım kurban..

4. 23 Ocak 2008
  5. delikizinturkusuyum

delikizinturkusuyum Hoşgeldin MİRZA'm... Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    Kayınpederlerime hiçbişeyi içimden gelerek veremiyorum ne yazıkki görüğüm muamelelerden sonra.
    Ama kaynım ve eltime elimden gelen herşeyi sonuna kadar yaparım.
    Karşındaki insanın ihtiyaç durumuna, senin gücüne aradaki ilişkilere bağlı bence de.

6. 23 Ocak 2008
  7. BarbunyaPilaki

BarbunyaPilaki Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    Anlattığın kadarıyla onlar lüks yaşamayı bol bol harcamayı seviyorlar geleceklerini düşünmüyorlar. Eğer böyleyse ben olsam vermezdim. Madem ev alacaklar ve içini ve dışını en lüks şekilde yaptırıp döşeyecekler o zaman yaşantılarından biraz ödün verecekler. Babaannemin meşhur bir sözü vardır sevdik gitmedikçe sevdik gelmez der hep. Yaşantılarından fedakarlık yapsınlar. Hem onlar senden lüks yaşasınlar hem daha iyi şeylere sahip olsunlar sende onlardan daha az lüks yaşadığın ve ihtiyacın olduğu halde kendi ihtiyacına değilde onların lüksüne ver. Bence bu hiç te adil değil. Ama yinede şükret ki eşin çok güzel bir yanıt vermiş ve durumun farkında. Bence bu da iyi bir gelişmedir. Dediğim gibi ben olsaydım vermezdim. Her kes ayağını yorganına göre uzatsın.

8. 23 Ocak 2008
  9. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    her kes ayağını yorganına göre uzatsın. bence hiçbir ailenin bir diğer ailenin lüksüne harcayacak parası yoktur. önemli bir ihtiyaçsa tamam. ama bende bir aileyim. ilerde benimde ihtiyacım olacak o paraya, ozaman verilecek mi acaba.
    erkek aileleri böyle para meselelerini çok seviyo

10. 23 Ocak 2008
  11. askimveben

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    öncelikle cevaplariniz icin tesekkür ederim a.s.
    kaynimin maddi durumu bizimkinden cok daha iyi, ama belki kendisinin bu konusmalardan haberi bile yok.
    ben kayinvalideme anlam veremiyorum hic düsünmüyor bunlarada para lazim

12. 23 Ocak 2008
  13. BeLLa

BeLLa Sevgi neydi?Sevgi emekti Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    Belki bir kerelik yardim edilebilir :kahve:
    Fakat dedigin gibi lükse kaciyorlarsa verdigim para ilk ve son olur..
    Herkesin kendine göre ihtiyaclari var di mi..

14. 23 Ocak 2008
  15. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Ya ister lüks yaşasın ister sefil, kimsenin kimseye karşılıksız para vermeye mecburiyeti yok. Oldu sen çalış didin sonra ben yiyemedim al sen ye diye ver, büyük konuşmuyum ama ben olsam hastalık harici vermezdim. Başını sokacak bi damı olsun yeter, evin içinin aksesuarlarını ilerde kendi yaptırsın.

16. 23 Ocak 2008
  17. PRINCESS-in-LOVE

PRINCESS-in-LOVE 2. kez annelik heyecanı Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    bence bukadar büyütme. O istemiş eşin hayır demiş ve konu kapanmış. Eşine uygun bir dille bu durumdan hoşlanmadiğini sizinde paraya ihtiyaciniz olduğunu söyle zaten vermeye niyeti yok bidaha bu konuyu açtirmaz.
    Kayinvaliden seni düşünmüyorsa sende kaynini düşünmek zorunda hiç değilsin. Ev alabildiğine göre size güvenip almamiştir. İçinide ona göre yapsın, size ne. Ben olsam borç dahi vermem. Akrabaya verilen borca karşıyım.

18. 23 Ocak 2008
  19. askimveben

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende kafama takmamaya calisiyorum umarim kayinvalidem birdaha sormaz.
    saten kaynima verilen para birdaha geriye gelmiyor bu bilinen bisey, cebinde akrep var.
    yorumlariniz icin tsk ederim icim rahatladi biraz:icecream: