Ne yapayım ben:(

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve EU1 tarafından 24 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    24 Kasım 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

kayınpederim evlendigimziden beri ev alın deyip durur bizde araba alıp gezdik tozduk 2 ay önce bi ev begendik arabayı satıp alalım dedik kayınpederim daha yeni aldınız hem arabanın yapacagı 25 30 bin ben emekli maaşımı size vereyim dedi bende olmaz sorun çıkar ilerde dedim çünkü kayınpederim bu parayı geri almayacaktı kayınvalidemde baskı yapınca aldık parayı evide aldık ama eşmin ailesinden kimse bilmiyodu söylemeyecektik kayınpederim 3 gün önce her yıl kurban aldıgı adamı görmüş eltimin uzaktan akrabası olur ne oldu bu sene bakmaya gelmedin kurbanlık deyince babamda biz bu yıl çocukların yanında kesicez çocuklar borc ödüyo kesemezler demiş adamda hayrola ne borcu deyince kayınpederim ev aldılar onu ödüyolar demiş adam karısına karısıda yemeyip içmeyip eltime söylemiş bugün ögretmenler gününü kutlamak için eltimi aradım daha hal hatır sormadan ben seni aramadan beni arama seni seviyorum ama çok kırgınım dedi kayınvalidemi aradım bişeymi dediniz diye eltim babamada ölüm kalım olmadıkça armayın bizi demiş daha diger eltimin ve kaynımın haberi yok eşimle ikimizde biliyoduk böyle olacagını keşke almasaydık diyip üzülüyoruz başka çözüm arıyoruz ama k.validem ve k.pederim çok rahat eşim küçük oldugu için çok düşkünler ben eltime hak veriyorum haklı tek oglu gelini bzi degiliz ki iki arada kaldık ne yapacagımı bilmiyorum çokta seviyorum eltilerimi yok yere aramız bozuldu düşünüyorum aynı şey benim başıma gelse ben nasıl davranırdım

2. 24 Kasım 2008
  3. KapRis

KapRis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım Allah kolaylık versin
    ama sizin yerinize kayınpederiniz konuşsun sizin değilde onun size bu evi almanızda baskı yaptığını söylesin yok yere kardeşlerin arasını bozmasın
    inşallah en kısa zamanda herşey düzelir eskisi gibi olursunuz canım

4. 24 Kasım 2008
  5. BuzlarUlkesi

BuzlarUlkesi aşkım oğlum ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    345
    Ödül Puanları:
    188
    gercekten cok ince düsencelisiniz ama eltiniz size neden böyle bir tavir yapiyor ki eger birine yapacaksa bu siz degilsiniz..belki oda kendi acisindan hakli ama ne bileyim para kayinbabanizin ve size vermek istemis..aslnda ben hayatta mal mülk icin küslükten yana degilim evet insan kirilir ama ben aramadan beni arama demek cok agir bir laf arada cok cok kötü birsey yok affedilmeyecek bir hata yok...

6. 24 Kasım 2008
  7. EU1

EU1 Guest

saolun arkadaşlar benim bu zamana kadar hiç bi problemim olmadı eltilerimle kayınpederim konuşacak ama dahada karışacak o zaman varsa yoksa küçük oglu verdim sizene demesinden korkuyorum eşim kaynımla konuşacak yarın çok tavır aldılar msn yi ben açıgım diye kapattı inşallah düzelir

8. 24 Kasım 2008
  9. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.449
    Ödül Puanları:
    363
    Eltiniz çok ayıp etmiş bence...
    Ana baba evladı zor durumdayken yardım eder elbet..
    Bundan daha doğal ne olabilir ki..:uhm:
    Hatta onların da maddi olarak olmasa da en azından manevi anlamda destek olması gerekirdi bence.. Ben biraz kıskançlık sezdim maalesef..:nazar:

10. 24 Kasım 2008
  11. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.678
    Ödül Puanları:
    163
    İnsan ailesinden birinin ev sahibi olmasına neden bozulur anlamam. Yani eltinize hayret ettim. İnsan utanır yahu telefon açıp böyle konuşmaya.
    Adamcağızın parası değilmi kime verirse verir. Sanki siz yabancısınız.
    Allah kolaylık versin güzelim.

12. 24 Kasım 2008
  13. moonxlight

moonxlight Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Kendinizi asla suçlu hisetmeyin.Kayınpederinizin size aldırttığını sleyin vede borçla alındığını söleyin.Düşündüğümde tamamıyla kayınpederinizin çocuklarına karşı yaptığı haksızlık.Herkese eşit davranılmalı ama şölede bir durum var eğer herkesin durumu aynı olupda aradan bir tanesi destek bekliyorsa kayınpederinizin çocuklarına sölemesi lazımdı.Böle yapmayı düşünüyorum çocuklar demesi çok daha doğru olurdu.Sizinle alakalı hiçbişey yok.

14. 24 Kasım 2008
  15. Ocean

Ocean Rabbime Emanetsin Efe'm Pro Üye

Beğenildi:
    334
    Ödül Puanları:
    188
    kimin ihtiyacı varsa ona yardım edilir bence..
    siz de borç olarak aldığınızı, yavaş yavaş ödeyeceğinizi söyleyin..
    zor bir durum gerçekten de..

16. 24 Kasım 2008
  17. kulitta

kulitta İlahi Adalet Pro Üye

Beğenildi:
    2.241
    Ödül Puanları:
    238
    Evet siz olacakları önceden tahmin etmişsiniz ama sonuç değişmemiş işte.
    Anne baba olarak onların ayırım evlatlarının arasında ayırım yapması hoş olmamış
    Kayınlarının kendi evleri varsa-onlara haber vererek size yardımcı olabilirlerdi.
    Korktuğunuz başınıza gelmiş-üzücü gerçekten.
    Durumu kavrayıp sizi bağışlasalar da - babalarına kırgın olabilirler.
    Elbet bir çözüm yolu bulunacaktır ama biraz tadınız kaçacak gibi görünüyor.
    Allah yardımcınız olsun.

18. 24 Kasım 2008
  19. snookie

snookie Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153
    Birşey yapmanıza gerek yok bence huzurla evinizde oturun...

Sonuçta alan razı satan razı, siz kimsenin hakkını yememişsiniz, kimseye zorla bu evi aldırmamışsınız...

Bunu sizden dinleyip anlamıyorlarsa bu konuyu kayınpaderinize söyleyin o susması gerekenleri susturur diye düşünüyorum...

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.