Ne yapayım?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve SecretWords tarafından 13 Eylül 2009 başlatılmıştır.

13 Eylül 2009
    Konu Sahibi : SecretWords
  1. SecretWords

SecretWords Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    Henüz 16 yaşındayım. 12 yaşındayken bir düşme sonucu sol bacağımdaki tüm sinirler kopup kıkırdak dokum eridi. Bacağımda kısalma oldu ve sonucunda 4 kere ameliyat oldum. İlk 3 ameliyat inanır mısınız benim için o kadar etkili değildi fakat son ameliyatım dıştan görünen 6 çivi ve onların çekilmesinin acısı ne kadar büyük,ne kadar acı bilemezsiniz. Kemiğinizin içinden parmağım kadar 6 çivi çekiliyor ve ben bu sırada tüm hastaneyi inletiyorum.
    Ama neyse ki bu günler geride kaldı fakat bu son ameliyatım sonrası tekrar topalladığımı görünce doktorlarn bu konuda fazla bilgisi olmadığına inandım. Femur başı epifiz kayması araştırdığıma göre gayet kolay bir ameliyatmış fakat işte olmadı. Yapılamadı şimdi sakat kaldım. Şu anda babam ve annem tarafından baskı altındayım. En fazla 15-20 senesi olan protezi taktırmam konusunda bana baskı yapıyorlar. Fakat bu zamana kadar hep geri çevirdim. Ne olur bunun bir çaresini bilen varsa,ailesinde yaşamış biri varsa bana yardım edin ne olur :KK43:senağlamasenağlamasenağlama

2. 13 Eylül 2009
  3. nadya83

nadya83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    öncelikle geçmiş olsun durumun cok zordur eminim,
    protez taktırman daha iyi olacaksa yürümen daha kolay olacaksa ve yururken bır aksaklık olmayacaksa taktırman daha iyi değil mi?
    eski işyerimde calısan tanıdığım birinin br bacağı dizden sonra yoktu ama hep degnekle yürüyordu,
    bir tanıdığım arkadasımın annesi hafif aksak bacagından ya da kalcasından aksaktı ama protez taktırmamıstı ayakkabıları da normaldi yürüken aksıyordu,
    bır tanıdıgım da nasıldı hatırlamaya calısıyorum; bir ayagı yuksek ayakkabı gıyıyordu onun da yaşı kücüktü.
    şu an bir ayagın yok mu yoksa dizden sonrası mı yok? protez takılınca pantolon vs daha duzgun duruyor biliyorum ama sana zararı ne taktırmamanın?

4. 13 Eylül 2009
  5. SecretWords

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    Hareketim kısıtlanıyor ki gerçi şu an da kısıtlı fakat protezlerin ömrü kısa ve bir daha yenileyemiyorsun...

6. 13 Eylül 2009
  7. EvCadisi

EvCadisi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    106
    Daha çok küçüksün canım..bence ne gerekiyorsa yaptır...sonra pişman olma..

8. 13 Eylül 2009
  9. nadya83

nadya83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    protezin ömrü kısa 15-20 yıl kadar takabiliyorsun
    ama daha çok mu hareket edebiliyorsun?
    güneşe doğru filminde görmüştüm sakat çocuğun bacağı yokken çok zorluk çekiyordu sonra isviçrede protez bacak takıldığında futbol vs de oynayabiliyor daha mutluydu, sanırım teknolojiye sıcak bakman gerekiyor yani şimdi onu taktırıcaksın ilerde daha iyi görünen ve daha kullanışlı bir protez taktırabilirsin belki.
    sanırım taktırsan daha iyi olucaktır ailen de böyle düşünüyormuş hem.

10. 13 Eylül 2009
  11. tatlicadiarzu

tatlicadiarzu O Bir Dadas Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    canim kiyamam ama bence yaptir protezini:teselli:

12. 13 Eylül 2009
  13. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    canım geçmiş olsun..çok zor günler yaşamışsın bu gencecik yaşına rağmen...ameliyat neden yapılamadı acaba... başka doktorlarada gittinizmi. doktorlar bilgisiz diyorsun. bu konuda bilgili uzman doktorlarda vardır. büyük şehirlerin üniversite hastanelerine gitseniz. araştırsanız. umudunu kesme hemen.
    ...

14. 13 Eylül 2009
  15. SecretWords

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    Çok karışık kafam. Benim bacağım var Allah'a şükür fakat oradaki mevcut kemiğin yerine protez takacaklar işte :KK43: Ya bunun bir çaresi yok mu . Protezden başka? Allah'ım :KK43:

16. 13 Eylül 2009
  17. EvCadisi

EvCadisi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    106
    mutlaka başka çaresi vardır canım benim..siz istanbula ankaraya neresi yakınsa bir ünieveriste hastanesine gidin bence...ihmale gelmez yani

18. 14 Eylül 2009
  19. ilarzu

ilarzu Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    canım çok çok geçmiş olsun bitanesi... ama ben de diğer arkdaşlara katılıyorum ıstanbul Ankaraya falan gitseniz .. bi araştırsan netten senin sorununu yaşayan bi sürü kişi bulacaksın eminim balım... baktın gerçekten en uygunu protezse eğer taktıracaksın bitanesi...

makyaj kralıçam benim sıkma bitanesi canını çok herşeyin bi yolu bulunur mutlaka... daha kötüsü olmadığına sevinelim kardeşim. öpüyorum yanaklarından güzel gözlerinden...