Ne yapmalıyım?Öneri!

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve nevra_t tarafından 1 Ocak 2009 başlatılmıştır.

1 Ocak 2009
    Konu Sahibi : nevra_t
  1. nevra_t

nevra_t Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar 2. aşılamamda tutmadı ve böylelikle aşılamaya olan inancım hiç kalmadı şimdi ne yapmalıyım 3. aşılamayla vakit kaybetmek istemiyorum direk tüp bebeğe geçmelimiyim?..Problem bendeydi eşimde bir problem yok benim yumurtalarım gelişmiyordu ve prolaktinim yüksekti bunları aştık ama yine sonuç yok maalesef..Kaç aşılamadan sonra tüp bebeğe geçtiniz ve hemen hamile kaldınızmı?Lütfen cevap.....

2. 1 Ocak 2009
  3. details

details pozitif olabilmek.. Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    bu konuda bi fikrim yok ama dilerim 2009 size
    sağlıklı bir bebek getirir..
    dilerim tüm isteyenler bu sene kavuşur bebeğine..
    bu sene bebek yılı olur..

4. 1 Ocak 2009
  5. nevra_t

nevra_t Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    Güzel dileklerin için teşekkürler cnm..Aminnn...:Saruboceq:

6. 1 Ocak 2009
  7. nevra_t

nevra_t Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    :teselli:Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar

8. 1 Ocak 2009
  9. shoksheker

shoksheker Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende 2 aşılama geçirdim bizde de önemli bir problem yok aslında benim de prolaktinim yüksekti onu düşürdük eşimde morfoloji bozukluğu var ama ben yine de 3.aşılamyı denemeden tüp bebeğe geçmeye karar verdim bu ay adet olunca tedaviye başlıycaz mikroenjeksiyon deniycez biz hakkımızda hayırlısı olsun inşallah

10. 1 Ocak 2009
  11. nevra_t

nevra_t Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    Hayırlısı cnm,bugün aşılamamın 12. günü ve adetim hafif pembe gelmeye başladı dr'umun test yapmamı söylediği günü bile gelemeden adet oldum 1. aşılamadada 12. gün olmuştum..Test yapma şerefine bile nail olamadım iki aşılamamdada:1no2:...Bencede 3. aşılamaya gerek yok ama eşim hala kabullenemiyor bu durumumuzu hemen tüp bebeğe geçmeyelim diyor onu ikna edersem bu ay yaptırmak istiyorum tabi birde kist oluşmamışsa..Dr'umda ne dicek onuda bilemiyorum dediğin gibi hayırlısı olsun...:çok üzgünüm:Bu arada yinede gebelik testi yapmalımıyım?

12. 1 Ocak 2009
  13. Starimu

Starimu Tosbaam abi oluyor :) Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    aslında yeni bir denemeye geçilmeden , tüp bebek arifesinde de yapılması gerekenler var ..
    hsg filmi çekildi mi ?
    senin ve eşinin karyotip incelemeleriniz yapıldı mı ?
    karyotip inceleme senin ve eşinin genlerinde herhangi bir sorun var mı , genetik bir hastalığın taşıyıcısı mısınız vb. bu nedenle bakılıyor ..
    hsg filminde ise rahimde bir sorun var mı tüpler tıkalımı , yapışıklı vb. var mı , bir de hidrosalpenks hastası olup olmadığınıza bakılıyor .. bence bunları dr.una sor ve tüp bebek aşamasına geçmeden yaptır , hsgyi isteyecektir dr.un zaten ..
    3. aşılamayı yapıp yapmamak senin elinde , dr.un zorlayamaz neticede sen istemedikçe ..
    bizde eşimde varikosel olduğu ve sperm sayı-morfolojide sorun olduğu için bize dr.ların söylediği aşılama vakit ve nakit kaybı olacağı için mikroenjeksiyon önerildi .. herkes şanslı
    olmuyor tabi .. ilk denemesinde olumlu sonuç alan da var , sonrasında bebeğini-bebeklerini kucağına alan da var ama bu kısmet yada doğru zaman meselesi . eşimin bir akrabası ilk denemesinde ikizlerine kavuştu , diğeri 2. denemesinde ikizlerine kavuştu , eltim 3. denemesinde oğlunu kucağına aldı , bir arkadaşım 7. denemesinde oğlunu kucağında aldı .. bense 4. denememde olumlu sonuç aldım , hamileyim , Allah izin verirse kucağıma almayı diliyorum :Saruboceq:
    bu süreç meşakkatli .. sabır ister , maddi-manevi güç ister ..
    inşallah sizde bunların hiç birine gerek kalmadan kendiliğinden geliverir bir mucize ..

Son düzenleme: 3 Ocak 2009
  14. 1 Ocak 2009
  15. nevra_t

nevra_t Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    Rahim filmi aşılama yaptırmadan önce çektirdim önemli bir sorun çıkmadı,genetik araştırma için bence erken diye düşünüyorum,eşimin spermiogramında da bir sorun çıkmadı cnm...

16. 1 Ocak 2009
  17. Starimu

Starimu Tosbaam abi oluyor :) Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    sen bilirsin canım , ne yapmalıyım deyince yapılması gerekenleri yazdım .
    neticede ( inşallah sizde yoktur da ) eşlerde genetik bir problem varsa bunun en başından bilinip ona göre tedabir alınması , transfer öncesi PGD yapılarak sağlıklı embryoların seçilmesiyle olumsuz sonuç alma neredeyse sıfıra indirilmiş olunuyor ve tekrar tekrar olumsuz sonuç alarak " niye olmadı , yine olmadı , bundan sonra yine olmazsa vb.. " travmaları önlenmiş oluyor ..

18. 1 Ocak 2009
  19. nevra_t

nevra_t Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    Teşekkür ederim arkadaşım,bu durumu yinede dr'umla konuşucam,gerçekten olmadı,olmıcak lar insanı kahrediyor olacağı varsa da böyle düşünmekten olmuyor...