Ne Yapmalıyım Tecrübeli Anneler ?

Konusu 'Doğum ve Sonrası...' forumundadır ve HulyaGulsah tarafından 6 Şubat 2013 başlatılmıştır.

6 Şubat 2013
    Konu Sahibi : HulyaGulsah
  1. HulyaGulsah

HulyaGulsah Ömrümün miladı.. Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba hanımlar, 15 günlük dünya güzeli bir kızım var 2 gün önce eşim ırağa çalışmaya gitti bende bunu stres yaptım sanırım ki sütümde azalma var gibi ne yapmalıyım bebeğimin daha 40'ı bile çıkmadı emzirmem lazım en az 6 ay :KK43:
    Bir de göğüs uçlarım çok acıyor emzirirken 2 gün önce şırıl şırıl kanadı krem verdi doktorumda pek bir faydasını görmedim sağıyorum sütümü ama sağmak istemiyorum yavrum benim kokumu alarak emsin istiyorum ne yapabilirim kiii ? :KK43:

2. 6 Şubat 2013
  3. pokinava

pokinava Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    süt için boza, tavuksuyu çorba, tarhana,ıhlamur ve rezene içmeni tavsiye ederim. meme uçların için silikon kullan bir süre...silikonda bebek tam doymuyor bilgin olsun.garmastan krem var bana o iyi geldi.geçmiş olsun

4. 6 Şubat 2013
  5. y.o.l.c.u

y.o.l.c.u Popüler Üye Üye

Beğenileri:
    509
    Ödül Puanları:
    113
    Allah bağışlasın canım...mümkün oldukça sık emzir öncelikle...yeşilliği çok tüket hele su olmazsa olmazlardan içebildiğin kadar çok su içmelisin... bulgur ve pırasada süt yapar diye biliyorum ama benim çocuklar çok gaz sıkıntısı çekiyolardı ben denemedim oyüzden ama deneyen arkadaşlar var ve tavsiye ediyolar..göğüs uçları için de ben evicap diye bi ilaç var e vitamini onu kullandım 3 kullanımda hiç bişey kalmamıştı..kapsülü iğneyle delip içindeki sıvıyı meme uçlarına sürüyosun günde bi kaç sefer ve emziriceğin zamanda silmene gerek yok vitamin olduğu için bebeğede hiç bir zararı yok...aklıma gelenler bunlar canım...

6. 6 Şubat 2013
  7. 01vuslat

01vuslat irem'im Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ne yersen ye, ne içersen iç o stresten uzak durmadığın sürece verimli olmaz canım. önce o stresten kurtulacaksın boşaltacaksın beynini ve tamamen bebeğine odaklanacaksın. emzirirken yaşadığın mutluluğu o şefkati düşüneceksin. benim yiyip içmediğim hiç bir şey kalmadı ama stresli bir süreç geçirdiğim için sütümün kesilmesine mani olamadım. gerisini arkadaşlar yazmışlar zaten. silikon ucu bende kullandım, ben tekrar normale geçmekte zorlanmadım ama silikon uca alışıp normal memeyi tekrar almak istemeyenler olabiliyor o yüzden kullanmayı düşünüyorsan fazla kullanma ki dönüşü zor olmasın :KK34:

8. 8 Şubat 2013
  9. 34ozlem34

34ozlem34 yağmur'um Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım olumlu şeyler düşün hiç birşeyi kafana takıp stres yapma bebegin daha çok küçük onun sana ihtiyacı var. her ay dr. gittigimde bana her seferinde kuru incir hoşafı iç bulgur ye biraz gaz yapar ama bulgur ye demişti eve dönerken kuru incir aldım kaynanam sağolsun yapmış akşama doğru içtim etkisini hemen gösterdi inanamadım 1 hafta hergün içtim sütüm yetiyo nasıl olsa dedim sonrada içmedim bu aralar sütüm baya azaldı incir hoşafı yaptım ilk başlardaki gibi faydasını görmedim dene bence bakarsın işe yarar

10. 8 Şubat 2013
  11. DiorAddict

DiorAddict Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kizim dogdugunda doktor bol bol su içmemi soyledi ve dinlenmemi (oyle 10 dk uzanmak degil baya..), rezene çayi da sut yapar diye biliyorum... + bebek ne kadar emerse o kadar çabuk doluyor goguslerin...

12. 8 Şubat 2013
  13. esr_esr

esr_esr elif su'm Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    38
    Bebegini gule gule buyut saglikla yasasin kuzun... bana dr.tavsiye etmisti henuz hastaneden cikmadan iyikide etmis bir damlacik sutum yoktu dogumdan sonra, bol dereotu ve bol su icmemi soylemisti kendiside emziren deneyimli bi kadin dogum dr.ayrica hipp granul cayida tavsiye etti ictim yanlizca 1kutu bitirdim ve su an prensesim 4,5aylik cok sukur sutum bol :nazar: sadece anne sutuyle besleniyor kilo alimi iyi oldugu icin ek besine gecmek icin 6.ayi bekletiyor dr. Bu arada olumlu dusun arkadasim beynine guzel sinyaller gonder.. Gogus ucu catlagi icin gece yatarken sutunu sur ve acikta birak goguslerini hava almasini sagla inan dusta su deydigi zaman acidan kahrolurdum ama israrla emzirdim ve su an emzirmek buyuk bi keyif haline geldi... Darisi basina...

14. 10 Şubat 2013
  15. badecicegi

badecicegi Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sütünün artması için bol bol emzir ki artsın yaraların içinde lansinoh krem iyi gelmişti bana ...

16. 11 Şubat 2013
  17. HulyaGulsah

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Dediklerini bol bol içiyorum canım rezene anason içiyorm özellkle hergün dediğin kremi alıcm bakalm teşekkr ederm yorumn için :)

18. 11 Şubat 2013
  19. HulyaGulsah

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    bulgur çorbası içiyorm bulgur plavı yiyorumm genelde sıvı mesela çorbaları tüketyrm sık sık su içiyorm süt içiyorm mesela yiyorm bol bol diğer gün bi bol oluyor sütüm sonra azalıyor gine strestenmi acaba canm ya :/