ne yapmalıyım?zor durumdayım

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve angela45 tarafından 6 Ekim 2010 başlatılmıştır.

6 Ekim 2010
    Konu Sahibi : angela45
  1. angela45

angela45 eriyorum.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    eşimle 3 yıllık evliyiz.onu hala seviyorum.erken evlendiğime pişman olsamda.neyse sorun şu ben her kavgamızda karşılıklı laf dalaşı yaparken sesimiyükseltiyorum ister istemez çok fazlada bağırmasam bile.sesim yükselince eşim çok kızıyor.bu gecede tartışma yaşadık.ben yine sesimi tam kontroledemiyorum.ama öyle ters cevaplar veriyorki.ondan çığrımdan çıkıyorum.bide şuan 8.5 hamileyim.bana bu geceki tartışmamızda bıktım bu evlilikten soğuttun beni.dedi.bende altta kalmamak için bende bıktım senden dedim.boşanalım dedim.iyi boşanalım dedi oda.çocuk olsun ayrılırız dedi.bukadar basite alıp konuştu olayı.bende bu hamile halimle ağladım deminden beri gözlerim şiş.hiç umru değil uyuyor şuan.bense kendimiüzüyorum boşa biliyorum.nasıl yüzyüze bakçaz artık bilmiyorum.çok mutsuzum:sinifsinif:bilmiyorumkismile napmalıyım?

2. 6 Ekim 2010
  3. bulancak28

bulancak28 Sosyologia Üye

Beğenildi:
    229
    Ödül Puanları:
    153
    her ailede böyle şeyler olabilir
    siz hamileliğin verdiği stresle bunalmış olabilirsiniz
    o da insan tabi ki onun da sıkıntı çektiği konular,durumlar vardırondan o lafları etmiştir bence
    anlattığınıza bakılırsa öyle kötü bir şey olmamış
    siz sağlınıza bakın,unutmayın karnınızdaki can da hissediyor bunu
    hakkınızda hayırlısı olur inşallah:Saruboceq:

4. 6 Ekim 2010
  5. Philemon

Philemon çapulcunun annesi Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    198
    merak etme sen öyle söyleyince etkiye tepki olmuştur.hiççç üzme kendini.
    ciddi olmadığı için hamilelikten sonra demiş.sizde bundan sonra bu konuyu açmayın bence,olay büyümesin.

6. 6 Ekim 2010
  7. angela45

angela45 eriyorum.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ama böle yapması çok zoruma gitti arkadaşlar.neden ben hamile olduğumiçin birazdaha anlayışlı olup alttan alması gerekmezmi?

8. 6 Ekim 2010
  9. Philemon

Philemon çapulcunun annesi Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    198

çünkü onlar bizim kadar duygusal değiller.birde hamileliğin oluşturduğu +duygusallık var şimdi sende.

10. 6 Ekim 2010
  11. __fstk

__fstk єη вüуüк тü&#11 Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    cnm erkek sonucta ne beklersin ki??
    ne kadar ugrasirsak ugrasalim veya ne kadar ugrasirlarsa ugrassinlar, biz kadinlar kadar ince düsünemezler.. bu bi gercek a.s

12. 6 Ekim 2010
  13. Mune

Mune Administrator Yönetici

Beğenildi:
    58.469
    Ödül Puanları:
    663
    Bence eşinle kavganı hiç kafana takma,sen sesini yükseltince o da kendini kontrol edememiştir,her evlilikte olur böyle şeyler,eşin boşanmak istemiyordur,sen boşanalım dedin diye o da kızıp boşanalım o zaman demiştir,hamilelikte biz kadınların hormonları tavan yapıyor,herşeyi kafaya takıp en ufak şeye sinirlenir hale geliyoruz,hamileliğin verdiği duygusal iniş çıkışlar yaşıyorsun,eşinde iş güç ev geçimi doğacak olan bebeği düşünürken sinirleri yıpranmıştır,onuda hoş gör:teselli:kısa bir süre sonra bebeğini kucağına aldığında herşeyi unutursunuz a.s

Bunlar ufak tefek şeyler,kafaya takıp birbirinizi yıpratmanıza değmez,akşam oturun yanyana bebeğinizin tekmelerini hissedip huzur bulunboshayallersmile

14. 6 Ekim 2010
  15. mellisa_ekici

mellisa_ekici Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    ikinizde sinir anınıda söylemişsiniz bunları.. ben hiç büyütecek bişey görmüyorum, bebeğinizin doğumuna az bir zaman kalmış, sen ve eşin bebeği kucağınıza alınca herşeyi unutursunuz, zaten eminim dünyanız o olacak umarım sorunlarını halledersin :hulya:

16. 6 Ekim 2010
  17. olivia

olivia bazen gitmek en dogrusu, elveda KK ve sevdiklerm ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    5.651
    Ödül Puanları:
    238
    Cogu erkekler ne yazikki duygusal anlamda eslerine hamileyken istenilen duygulari veremiyor.
    Veremiyor cünkü öyle egitlmemisler cocuklugundan beri.
    Erkekler zaten kadin ruhundan biraz daha anlasaydi cogu problemler yasanmazdi belki.
    Seninde son haftalarin kolay degildir. Ikinizde anlayisli olun birbirinize, bir arastirma yapsalar evli insanlar acaba hayatlarinda kac kere ayrilalim demisler diye ( özellikle ilk seneler ) inan su an evli gördügün etrafindaki insanlarin hepsi bosanmis olurlardi.

18. 6 Ekim 2010
  19. gurbaa prenses

gurbaa prenses KK'nın Haylaz Kızı Pro Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    213
    bana göre kadınların en büyük hatası tartışma esnasında seslerinin fazlaca yükselmesi, her lafa bi cevap verip sokak kavgasına cevirmeleri işi...

aslında bi de şöyle deneseniz; eşiniz sinirliyken bırakın konussun konussun dursun.
    ağzınızı açmayın
    olayın rehaveti geçtikten sonra alın karşınıza ses tonunuzu yükseltmeden, yumusak bir tavırla rahatsızlıklarınızı, kırıldıgınız, kızdığınız noktaları dile getirin.
    o da dile getirsin
    hoşlanmadıgınız, size haksızlık ettiğini dusundugunuz sikayetleri muhakkak olacaktır
    yine sinirlenmeden kendi payınıza düşen savunmanızı karşısında ezilip büzülmeden dimdik durarak ama sukunetle yapin
    göreceksiniz bu yöntemle ne eskisi kadar çok tartışmanız olacak ne de o tartışmalar bu kadar canınızı yakacak...

ayrıca tartışma esnasında insanlar agızlarından cıkanı kontrol edemezler cogu zaman
    bunun en büyük örneği sizsiniz
    zira eşinizden önce "boşanalım" gibi evlilikte şakadan bile olsa telafuz edilmemesi gereken bir kelime kullanmışsınız.
    eşinizden buna karşılık o hararetle ayaklarınıza kapanıp " aman nolur boşanma, kulun kölen olayım ben ettim sen etme " demesini beklemiyordunuz herhalde

şöyle bir örnek veriyim; eşimin tepkilerini çok iyi analiz ederim ben
    birgün tvde bi dizi izliyoduk sanırım, kadın sudan bi tartışmadan sonra eşine "senden boşanacağım" gibi bir cümle kurdu
    eşim buna inanılmaz kızdı ve "bu kadınlar neden bu kadar kolay ve çokça telafuz ediyor boşanma kelimesini anlamıyorum, ne olarak görüyorlar evliliği" dedi...

çok haklıydı elbette.
    boşanma ne kadar çok dile gelirse ciftler arasında, evlilik o kadar laçkalaşır, samimiyetsizleşir, kutsallığını yitirir.

hamilelik sürecini çok daha rahat geçirebilmek için öfkenizi kontrol etmeyi öğrenmelisiniz şekerciğim.
    unutmayın ki karnınızdaki o yavru eşinizle aranızda olan biten herşeyi biliyor, herşeyi duyuyor ve hissediyor.

aranızda öyle aşilamayacak büyük problemler yok
    biraz hoşgörü, biraz sabır ve sukunetle evliliğinizi rayına sokup daha dingin bir hayat yaşamak sizin elinizde...yerimseniben