Ne yapmaliyim?

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve nilcelll tarafından 19 Eylül 2008 başlatılmıştır.

19 Eylül 2008
    Konu Sahibi : nilcelll
  1. nilcelll

nilcelll Uzman Dr. Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar,

3 aylık hamileyim ama hiçbirşey yemediğim gibi durmadan kusuyorum.vicuduma 1 damla yemek giremiyor.sürekli bulantı.acaba ne yapmalıyım?

2. 19 Eylül 2008
  3. Sersoy

Sersoy www.ebruhane.blogcu.com Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bence hemen bir dr git.. gebelikte beslenme çok önemlidir. burda vereceğimiz tavsiyeler sınırlı oluyor dr lar daha iyi bilir 3 aylık diyorsun şimdiye kadar bulantılarının düzelmiş olması gerekirdi bildiğim kadarıyla.. geçmiş olsun canım

4. 19 Eylül 2008
  5. melekberke

melekberke Serseri aşığım..... Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Canım benim de bulantılarım 3 ay sürdü. Hatta 2 kilo verdim. Biraz daha sabret geçmezse doktora gidersin. Merak etme

6. 19 Eylül 2008
  7. myflowers

myflowers biroyana birbuyana salla Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merak etme 3 aydan sonra kıslere fgore degısıyo gwcebılır ama bazılarnında 9 ay surebılıyodaaa kendını fazla tıksındırmemeye calıss

8. 19 Eylül 2008
  9. nilcelll

nilcelll Uzman Dr. Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım dr.4 aya kadar normal diyor ama ben maf oldum sadece.çok kusuyorum ve rahatsızım.

10. 19 Eylül 2008
  11. ays_bah

ays_bah Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım benim bulantılarım hamile kalır kalmaz başladı ve 15 hafta sonuna kadar devam etti senin gibi hiç bişey yiyemedim hatta sürekli çıkarttığım için bütün yiyeceklerden tiksindim ağzıma bişey süremez oldum.ama ben 2 güne bir doktora gidip serum alıyordum tabi serumla birlikte bulantı kesicide veriyorlardı bu sayede hiç değilse 1 öğün yiyebiliyordum. ama ilacın etkisi geçinceye kadar .etki bittiğinde eski halime geliyordum.yemek yemediğin zaman vücut protein yıkmaya başlıyor ve keton açığa çıkıyor.ben yaşadım.üstelik sıvı alamıyorsan mutlaka doktorla görüş sana serum yapacaktır.inşallah 1-2 hafta içinde kesilir canım.Geçmiş olsun, ha birde bulantılar bebeğin sağlıklı olduğunu gösteriyor demişti doktorum.
    Not:Bulantı kesici ilaçlar var bana doktorum verdi ama ben ilaç yutamadığım için serumla takviye yapılıyordu.

Son düzenleme: 19 Eylül 2008