ne yapmalıyım

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve claros tarafından 23 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

23 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : claros
  1. claros

claros Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    5 aylık evliyim ve eşim bir yalancı evliliğimizi zedeliycek kadar kötü veya çok basit yalanlar söylüyor.Evliliğimizin bitme noktasına geldiğini güvenimi tamamen kaybettiğmi böyle devam ederse ayrılacağımı söyledim.O birdaha yapmayacağına dair sözler verdi yeminler etti yalvrdı gitme seni seviyorum diye ama daha 3-4 gün geçmeden yine bir yalanını yakladım.Belki çok basit sıradan bir yalan ama yalanın pembesi mavisi vs.... olmaz ki..Şu an yanımda değil bir kaç gün sonra gelcek ve onu o kadar iyi tanıdım ki tek açıklaması yalan söylemedim sadece gizledim veya korktum ondan söylemedim olcak çünkü hep aynı cevap...Ben ona hep söyledim gizleme en kötü şey bile olsa doğruyu söyle ki seni önce kendime savunabileyim..Anlamıyorum bir insan kaybetceğini bile bile niye hatalarında ısrar eder..Ona güvenim tamamen bitti..Artık onu kendime bile savunamıyorum.Tek inandığım şey sevgisiydi ama insan sevdiğine acı verir mi.Evlilik 2 kişinin bir hayat yaşaması ise birseyleri gizlemek ne kadar doğru..İçimde öyle bir hayal kırıklığı var ki hep şu soru beynimde ''neden''?..Bir çok yeminden sözlerden sonra bana yeniden yalan söyleyebilen bir insana nasıl güvenirim,inanrım bilmiyorum..Beynimde ki tek cevap onsuz yaşamak sevdiiğm güvendiğm insanın koca bir yalan olduğunu bilmekten daha az acı verir.Sürekli acaba yalan mı acaba bir şeyler gizliyor mu diye düşünmektense onsuzluğa ağla diyorum kendime..Kafam çok çok karışık ne yapmalıyım,hata nerde,düzelir mi mücadele etmelimiyim bilmiyorum..

2. 23 Mayıs 2010
  3. LOCA

LOCA Kaçıyorum Kovalama! Üye

Beğenildi:
    260
    Ödül Puanları:
    153
    peki nişanlıykende böylemiydi bide hangi konularda yalan söylüyor.

4. 23 Mayıs 2010
  5. claros

claros Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    tanıştık ve 3 ay içinde evlendik her konuda yalan söylüyor örn: bir şey alıyor kendi parasıyla ama borç aldım diyor veya iş yerinden bir kadınla iş için konuşup mesajlaştığını söylüyor ama mesajları ve arama kayıtlarını siliyor sonrada yanlış bişey yapmadım diyor veya korktum kzarsın diye sildim sakladım veya gizledim diyor sürekli

6. 23 Mayıs 2010
  7. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    çok takipçi ve çok fazla karışan hesap soran yapınız varsa kendini farklı tanıtmak adına bunu yapıyor olbilir. ona kızmadan tepki vermeden olayı basite alarak o cvp verdiğinde yalan olduğunu tahmin ediyorsanız yada biliyorsanız doğrusu şu ama sen bu dediğine inanmamı istiyorsun neyse deyip geçin yalanın aileden mi geliyor kişilik sorunu mu yoksa benimle ilgili bir sıkıntı mı diye açıkça yüzleşin bence sorun çözülebilir. biz aştık.

8. 23 Mayıs 2010
  9. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    bır evlıkte yalan onemlı bırsey...oan olan guvenınız sarsıldıkca sevgınızde azalacak

yalanları nasıl ortaya cıkıyor cıkacagını bıle bıle yıne devam edıyor

belkı dogruyu soylese daha az kızacaksınız

10. 23 Mayıs 2010
  11. cmrm

cmrm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    bir evliliğin temeli sağlam olmalı.yalanın büyüğü küçüğü olmaz asla,ama bir söz var huylu huyundan vazgeçmez can çıkar huy çıkmaz.inşallahta düzelir şahsen eşimde bana söylese çok aşırı tepki gösteririm.hayat arkadaşımda bana yalan söylüyorsa ozaman çevredekilere hiç güvenmiyelim

12. 23 Mayıs 2010
  13. simorgh

simorgh Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    sanki babamı anlattmıssınız yazınızda o da zamanında cok sözler verdi ama hiç tutmadı yani verdiği sözlerde kendi gibi yalan oldu..sonuc:annemle bosanma arifesindeler..zaman hiç bir şeyin telafisi olmadı..

sakın yanlıs anlamayın bosanın filan demiyorum zaten bana düşmez ama kendimden örnek vermek istedim..Rabbim büyük inş. düzelir :Saruboceq:

14. 23 Mayıs 2010
  15. LOCA

LOCA Kaçıyorum Kovalama! Üye

Beğenildi:
    260
    Ödül Puanları:
    153
    yalan hastalığı diye bişey var ondan olmasın eşiniz.

16. 23 Mayıs 2010
  17. Sarissa

Sarissa uyudun uyanmadın olacak.. Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148
    bazıları için yalan söylemek gerçekten normal konuşmak kadar normal bir şey
    bu kötü bir alışkanlık ya da arkadaşın dediği gibi belki de bir hastalık.
    en basit ve gereksiz şeyde bile yalan yakalayabiliyor insan.
    bizim de yakın çevremizde böyle biri var ve maalesef insan her söylediğine şüpheyle yaplaşmak durumunda kalıyor.
    bu anlamda işiniz gerçekten zor.

18. 23 Mayıs 2010
  19. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    allah yardımcınız olsun
    yalanla bende cok ugrastım 3 sene boyunca
    annem hep söyler
    yalan söyleme huyu varsa bir insanın asla değişmez hastalık bu diye haklıymıs 3 sene mi verdim bitirdim ilişkimi ama siz evlisiniz dahada kötü
    doktora gitmeye ikna edin yada yalanlarını eğer zarar vermiyorsa görmemezlikten duymamazlıktan gelin yoksa zarar gören bitek siz olursunuz

Son düzenleme: 23 Mayıs 2010