Ne yapmalym yardm edin ltfen ?

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve ewp tarafından 21 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    21 Ekim 2009
    Konu Sahibi : ewp
  1. ewp

ewp Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar ben 23 yaşında bir kızım ve 5 yıllık bir ilişkim var ve bunu güzel sonlandırmak istiyoruz ama olmuo bir türlü:1closedeyes: geldiler ailesi istediler babam ev diyor başka birşey demiyor:1no2: biizm iilimiz için diyor hak veriyorum babama ama erkek arkadaşımın babasının fazla bi durumu yok emekli olacak emekli parası ile ev alacaklar babam bende yardım ederim dio birlikte alalım yeterki evleri olsun diyor ama gel gelelim babası aldığım ikramiye çok az yine katmaya hazırım ama çok az nasıl olacak bilmiyorum diyor kendisi kalp hastası birşeyde diyemiyorum bizden herşey geçti büyüklerin konuşması lazım bakalım bu hafta sonu babası gelip konuşacak babamla işhallah çözülürüz de bende sevdiğime kavuşurm erkek arkadaşımla da karar aldık ev alsınlar bizde evlendikten sonra her iki tarafada borcumuzu ödeyeceğiz ama evimz olsun yeterki dua edin kızlar ama benim merak ettiğim babası ptt çalışıo acaba emekli ikramiyesi ne kadardır ya ?:uhm:

Son düzenleyen: Moderatör: 4 Kasım 2010
  2. 21 Ekim 2009
  3. MargaRin

MargaRin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    herkesin kendi evi olmasına gerek yok.sonuçta ilk evliliğiniz ve çok gençsiniz çalışırsınız birikim yaparsınız ailelerde desstek olur bi ev alınır ama adam bütün ikramiyesini sizin ev için yatırmak zorunda değil..ev almak kolaymı bu devirde..o zaman 40 yaşında ununu elemiş eleğini asmış biriyle evlenin herşeyi vardır o kişinin..yeni mezun ya da çalışma hayatına yeni atılmış birinden bu tür isteklerde bulunmak çok saçma...

4. 21 Ekim 2009
  5. dove

dove Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bence baban bıraz yanlış düşünüyor. belkı sevgılının aılesının başka ıhtıyaçları var. adam yıllarca köle gıbı çalışıp aılesını geçındırmış, emeklı ıkramıyesını de belkı başka bır şey içın kullanacak. annemle babam 20 yıldır evlıler ama bız hala kıradayız mesela.

herkesın kendı evı olacak dıye bır şey yok. ben babanızın davranışını bıraz saçma buldum.

6. 21 Ekim 2009
  7. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    ev niye bu kadar gerekli? ev olmasa olmaz mı sizin orada düğünler?:bbo:

bu devirde ev sahibi olmak kolay birşey mi ki "ev isteriz" diye yükleniliyor karşı tarafakötükedihüso

anlamak çok güçkötükedihüso

erkek arkadaşınız tek kardeş mi?

8. 21 Ekim 2009
  9. MargaRin

MargaRin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    başlık parası şekil değiştirdi "ev" oldu :hulya:

10. 21 Ekim 2009
  11. dove

dove Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0

haklısın cnım ya valla. şartmış gıbı tutturulmuş bı ev de ev diye :) huzur mutluluk olsun ev araba vs. zaten olur çalışınca. ama şıp dıye herşey hazır olsun ıstıyolar galıba.
    bence evlılık bütün zorlukların üstesinden beraber gelmektır, beraber çalışıp başarmaktır.

12. 21 Ekim 2009
  13. UfuruktenPrenses

UfuruktenPrenses twitter@UfuruktenPrnses Üye

Beğenildi:
    867
    Ödül Puanları:
    203
    Samsun'da ev almak ne kadar bir bütçe gerektirir bilmiyorum ama..
    Ev şartı koşmak bence pek amntıklı değil,adam emekli ikramiyesini size harcamak zorunda da değil.
    Evlenin,herşeyinizi yapsınlar evi de siz alın.Baban alsın hatta..

14. 21 Ekim 2009
  15. gulkurusuu

gulkurusuu güzel günler, bizi bekler Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ev için bu ne acele... bence çok gereksiz bir muhabbet olmuş babanın talebi. şimdiden boğazına kadar buuk borcun içine sokuyor sizi. evlılık zaten zor bir şey,evlılıgın ilk tomurcuklerı atılırken para ve ev hesabı yapılması hiç doğru degıl, evlendınız, bakalım bir evlılıgınız otursun evınızı alırsınız. o guzelım ılk gunlerınız zaten taksıtlerle geçecek ev düzeceksiniz,ustune bir de bu agır yük. ayrıca ben anne babalarımızn emeklılık ikramıyelerını vermelerıne son derece karşıyım, o ikramıye için bir ömür vermiş onlar, ne hayaller kurmuşlardır yıllar içinde. bunu çocuklarına vermelerıne çok uzuluyorum. evlenınce öderiz kısmına da inanmıyorum canım, çunku evın ıhtıyacı hıç bıtmıyor, gezmek tozmak ıstıyrsun, alınan eşyaların taksıtlerı de ödendıgı için ılk yıllarda elde birşey kalmıyor. bırakın buyuklerınızın parasını ödemegı de evlılıgınızın tadını çıkarın, kendı tırmaklarınızla evınız olsun, kımse sizin kafanıza kakmasın ileride.biz aldık o evi size diye.

16. 21 Ekim 2009
  17. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    alkisalkisalkis

ismini biraz sevimli hale getrmişler galiba:nazar:

aynen

beraber hayat kuruyorsun.. o kurduğum hayatın her zzerresinde benim emeğim olsun isterim.. o emekle birbirimize daha bi kenetleniriz...ev almak için sıkıntı çekmek isterim .. herşey önüme hazır sunulmasın... ben hayatımı hayatımla yaşamak düzenlemek isterim

Son düzenleme: 21 Ekim 2009
  18. 21 Ekim 2009
  19. melenela

melenela Leylek Yola Çıktı:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bir arkadaşımın anneside ev diye tutturmuştu
    sonuç arkadaşım sevdiğiyle evlenemedi bekar
    32 yaşında ve hala annesi evi olmayana vermicem diyor
    babanızın neden ev diye tutturduğunu anlamadım evi olmayan mutlu olamazmıymış
    yeni evlilerin kaç tanesinin kendine ait bir evi var acaba
    evlenince ikinizde çalışıp ev sahibi olabilirsiniz
    kayınpederinizin kendine ait evi varmı
    şayet yoksa kendisi dururken oğluna ev alması çok saçma
    kaç yaşına gelmiş insanlar öncelik onların hakkı
    sizde galiba babanız gibi düşünüyorsunuz ki ne kadar ikramıye alacağını hesaplıyorsunuz
    ne diyeyim herşey gölünüzce olsun

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.