Ne yapmam lazım.Bilemiyorum...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve çerkez kxixzxix tarafından 28 Eylül 2009 başlatılmıştır.

28 Eylül 2009
    Konu Sahibi : çerkez kxixzxix
  1. çerkez kxixzxix

çerkez kxixzxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    4 yıldır tanıyorum eşimi.2 yıldır da evliyiz.Sevgiliyken birbirimizi kırmaktan korkardık.Şimdi hiç acımadan kırıyoruz birbirimizi.Herşey bu kadar çabuk tükenebilirmi.Bilemiyorum.
    İlgisiz değildir eşim ama 2 senedir seni seviyorum kelimesi çıkmadı ağzından.Ona göre davranışlarla göstermek yeterliymiş.Başkalarının kocaları gibi seni seviyorum deyip başka kadınlara mı gitseymiş.
    Eşim ve eşimin ailesi kilo konusunuda çok takıntılılar.Evlendikten sonra 15 kilo aldım.O kadar ağır laflar işittim ki,o kadar kırdılar ki beni anlatamam.Sigara içtiğim için demediği kalmıyor eşimin.Evlenmeden önce içiyordum ben.Sonradan başladığım bişey değil ki.O içmiyor diye asla yanında içmem.Dişlerimi fırçalarım parfüm sürer öyle giderim yanına.Ama bazen alıyor kokuyu.Demediği kalmıyor.
    Ben bayan gibi davranmıyormuşum öyle diyor,bayanlar öyle herşeye konuşmazmış.Mesela geçen arkadaşı Azerbaycana gidip ordaki kadınlara masaj yaptırmış eşimede gidip beraber yaptıralım diyor.Şakalaşıyorlar güya.Bende o gitsin bende zencilere yaptıracam masaj dedim.Ben bayan gibi davranmıyormuşum bunu dediğim için.Kız arkadaşları var ailecek görüşürüz sürekli cıvık cıvık eşim ve arkadaşı.Kızda hanım hanımcık kızıyor ama bişey demiyor.Eşime bu kadar laubali olma deyince o benim bacım diyor ben erkeklerle öyle olsam sen bayansın diyor.
    Ne yapmam lazım.Bilemiyorum...

2. 28 Eylül 2009
  3. BeLLa

BeLLa Sevgi neydi?Sevgi emekti Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    Klasik "Ben erkegim yaparim, sen bayansin yakismaz" bahanesi :nazar:
    Cok bencilce bir düsünce.. Ama maalesef cogu erkek böyle.
    Fakat kocan da olsa lütfen bu konuda kendini ezdirme:kızgın:
    Sen vicik vicik bayan-erkek iliskilerinden hoslanmiyorsan, kocan da buna essek gibi saygi gösterip,hareketlerine dikkat etmek zorunda.
    Oh,ne ala memleket valla ,"ben yaparim sen yapamazsin!" ,oldu canim,baska?! şakkıdı

Sigara konusunda birsey diyemeyecegim..
    Bir icmeyen olarak icen birinden o kokuyu almak gercekten iskence gibi bazen :bbo:
    Bu konuda demek ne kadar özen gösteriyorsan da kocan yinede rahatsiz oluyor.
    Sahsi düsüncem, o kadar söz isitecegime birakirdim sigarayi ben :smiley-cool:

4. 28 Eylül 2009
  5. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    herşeyi söylemenin bir adabı usulü vardır ama sanırım eşinizin bundan gaberi yok.

eşiniz sigara içilmesinden ya da sizin kilo almanızdan hoşlanmıyor olabilir ama bunu söylemenin yolu bu değildir.
    kendisini bu tarz üsluplardan hoşlanmadığınızı söylediniz mi?

bir de herşeyi geçtim de sizin kilonuz kocanızın ailesini niye ilgilendiriyor onu anlayamadım..

6. 28 Eylül 2009
  7. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Oh,ne ala ! İstediklerini yapmak için bahaneler öne sürüyor.Kilo konusunu 5-6 ayda halledersiniz isterseniz.Bunu eşiniz için değil,öncelikle kendiniz için yapabilrsiniz.
    Seni seviyorum,demek bu kadar zor muymuş?Kendisi kadınlıktan bahsederken bir kadının ruhunun nasıl okşanacağını bilmiyor.Eleştirmekten başka bir şey yapmayan eşinize iyi bir ders vermelisiniz.:hulya:

8. 28 Eylül 2009
  9. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Kadin dedigin nasil davranirmis peki?

Kilo almaz, sigara icmez, sesini cikarmaz, esinin yaptigi laubali ve civik sohbetlere hihi diye gülermiymis....??? :nazar:

Bu kadar klasik bir kadin düsüncesi olan bir erkeginde o zaman karisini calistirmamasi parasini zikkimlanmamasi lazim ama...bunuda esine aynen böyle söyle canim.:hulya:

Ne sinir su erkekler bazen ya....islerine nasil geliyorsa öyle konusuyorlar...:eek:lmaz:

10. 28 Eylül 2009
  11. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    Bende o gitsin bende zencilere yaptıracam masaj dedim
    Bu mesajınızda olduğu gibi,kısasa kısas cevap vemeniz bana yanlış geldi..
    ne olursa olsun başkalarının yanında siz bu kadar rahat konuşursanız,
    başkaları da sizin yanınızda bu kadar rahat olur...
    eşinizin konuşma şekli ve davranışları hiç hoş değil,
    bırakın seni seviyorum demesin,ama bu konuşma tarzını düzeltsin...
    kilo alındığı gibi verilebilir de,önemli olan size destek olabilmesidir.
    sigara konusu,gerçekten içmeyen kişiye iğrenç kokuyor,
    bu konuda eşinize hakveriyorum..ama dediğim gibi
    söyleme tarzı çok ama çok önemli...
    eşiniz nasıl düzelir? düzelir mi? onu bilemem ama
    karşılıklı ciddi bir konuşma yapmanız lazım...
    sevgiler...

12. 28 Eylül 2009
  13. çerkez kxixzxix

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    3 ay bıraktım sigarayı.Bana seni seviyorum dememesinin bahanesi oydu çünkü.3 ay boyunca bekledim sabırla.Hataydı belki ama yaniden başladım.Ona kızgınlığımdan.

14. 28 Eylül 2009
  15. çerkez kxixzxix

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

Çok defa söyledim ama anlatamıyorum sanırım.Aslında o ne derse kırılmaz şaka der geçerdim ama bir zamandan sonra dokunuyor insana.Yine de eşim der geçerim ama eşimin ailesine çok kırılıyorum.Ben asla kötü konuşmam,saygısızlık yapmam bu benim inancım gereği böyle ama ben sustukça sanki acizmişim gibi üstüme geliyorlar daha çok.
    Eşim evlenmeden önce sürekli dalga geçermiş onlarla,onlarda benden çıkarıyorlar sanırım acısını.mafoldumben

16. 28 Eylül 2009
  17. çerkez kxixzxix

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

Öyle olunca sen İstanbullusun bu kadar dar mı düşünüyorsun oluyor.Yani herşeye bir cevabı var.

18. 28 Eylül 2009
  19. DearesT

DearesT Yalan...yalann... Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    katılıyorum yine aplama...
    eşiniz böyle uygun bulduğu için değil, doğrusu bu olduğu için daha düzgün konuşmalısınız eşinizle...yoksa ne farkınız kalır ki...
    belki anlık öfke ama olsun yine de daha dikkatli olun bence...