Ne yapsam bilemedim??

Konusu 'Ağız - Diş Sağlığı ve Bakımı' forumundadır ve asucuk29 tarafından 11 Aralık 2009 başlatılmıştır.

11 Aralık 2009
    Konu Sahibi : asucuk29
  1. asucuk29

asucuk29 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar ben yaklaşık 1,5sene önce özel bir diş doktoruna gittim dişlerime dolgu yaptı.Üstten 2dişime dolgu lazımdı siyaha yakın bir renk yapmış ona canım sıkılmıştı ama ses etmemiştim.Alttaki dişimin birisine kemik renginden dolgu yaptı.Geçen ay dolgumun ortasının delindiğini farkettim bugün gittim yaptığınız dişimde sorun var dedim baktı sert bişeyler yemişsin dedi.İyide dolgu var diye ben sert bişey yemeyecekmiyim :uhm: dolguyu alıp tekrar yapmasının lazım olduğunu söyledi sizce gitmeli miyim? kime sorsam 5-6sene oldu dolgumda bişey yok diyorlar yine aynısı olur diye korkuyorum zaten yaptırırken canım yanıyor akannehir

2. 13 Aralık 2009
  3. merwecik

merwecik Allah korusun nazarlardan Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım dolgun delındıyse yenılet tabi,her dolgu ömür boyu gidecek diye bı kural yok.O şekilde bekletırsen dişte çürük de varsa ilerleyebilir.

4. 13 Aralık 2009
  5. shadowwomen

shadowwomen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet dolgunu yeniletmelisin dolgular tabiki bir süre sonra kırılacak daha fazla
    büyümeden o çürüğü hallet bence

6. 13 Aralık 2009
  7. asucuk29

asucuk29 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    haklısınız kızlar dahada büyümeden gitmek isabetli olacak.yorumlar için tşkler

8. 13 Aralık 2009
  9. rujum

rujum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    asucuk ben de kötü görünmesin diye siyah istemeyip beyaz dolgu yaptırmıştım yıllar önce ve çok kısa bi sürede dolgu kırıldı çıktı ve o dişim kurtarılamıcak hale geldiği için çekildi yani tabi diş hekimleri bilir bunu ama bana söylenen şuydu dayanıklı olan siyah dolgu