ne yapsam bilemiyorum

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve misskind tarafından 29 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

29 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : misskind
  1. misskind

misskind Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba dostlar
    ben 6yıllık evliyim benimde esimin ailesi beni hala kabullenmediler.isin kotu tarafı kaynanam ve gorumcem cok politik.Esimin yanında farklı beni seviyormus gibi davranırlar esim yokken de cok soguk ve resmiler ve herseyi kendilerinin bildigini dusunurler.Kayınpederimde acayip biri .Cok patavatsızdır ve ev islerine hatta herseye mudahale eder. ben suan hamileyim ve doguma sayılı gunlerim kaldı.Annemde onun aileside farklı sehirlerdeler.Ben calısan bir bayan degilim suan.Allah buyuk elem keder vermezsede bebegime kendim bakarım.Bir onceki gelisinde 7aylık hamileydim ve sabahları kalkmakta bile zorlanıyordum.kadın o haldeyken benim durumumu yoruldugumu gordugu halde hic yardım etmedi.herseyi hazır onune bekledi.sabah benden once kalkar ne pencereyi acar havalandırır ne bir sey yapar ne kahvaltı hazırlar ne yardım eder.Alır bulmacasını saatlerce benimle hic konusmadan bulmaca cozer.Normalde hic bir zaman beklemedim kendisinden iş yapmasını.Ama suan sozde bana yardımcı olmak beni gormek icin gelmismis.Esim evde oluncaki hareketleri ise farklı yardımcı oluyormus gibi davranıyor.esimde aillesine cok baglı.En kucuk eleştiriye gelemiyor.Oyuzden su son gunlerimde onunla bu konuları tartısmamak icin hic acmadım.Ama dediigm gibi doguma az kaldı annem geldi memleketten yanlız bırakmamak ve evişlerine yadımcı olmak icin .Kaynanananmda gelmek istiyor.hem evimizde oda saysı az.Hemde dedigim gibi kadın is yapmayı sevmiyor benimde annnem tam aksi yemek yapar evi devamlı temizler.Kaynanam gelip kurulacak eve.Simdiden strese girdim.Zaten dogum stresi bir yandan diger taraftan kaynanamın cok bilmişliği ve burda dogum oncesi ve sonrasında kalmak istemesi.Annem olacak yanımda tabiiki onlarada gelecekler ama 40ım cıkıncaya kadar aynı evde kalmak isterlerse hicbir yardım etmeden sırf torun sevmeye gelcek olmaları beni simdiden kasıyor.Eger gercekten bana yardımcı olacaksa gelsin yoksa gelmesin.ben zaten ilk gunler pek bir sey yapamıycam haliyle.annem ise hic sesini cıkaramaz evin hizmetcisi gibi olcak zavallı annem kaynanam cok hizmet bekleyen bir kadın.off vallah simdiden acayip sıkıntılıym.Ne yapsamda onlarıda kırmadan ihtiyacım olmadıgını onlara anlatsam hem esimlede sorun yasamasam.Siz olsaydınız ne yapardınız ne derdiniz .

2. 29 Temmuz 2010
  3. iipekk

iipekk Dikkat! bebek var :) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    senınle aynı durumdayım cozumu bulursan banada bıldır arkadasım
    Allah yardımcımız olsun

4. 29 Temmuz 2010
  5. kirmizicilek16

kirmizicilek16 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    253
    Ödül Puanları:
    163
    çok yakın bir tanıdığımda aynı dertten müzdarip..nedir bu beceriksiz kaynanalardan çektiklerimiz..hazır torunu bebeği herkes sever...önemli olan bişileri yapabilmek yardımcı olabilmek eğer gelip aynı davranışlarda bulunursa bakmayın yüzüne gider :KK1:
    yada bişi olduğu zaman eşinde varsa örneklendirerek göster bak gördünmü böyle böyle diye gözü ile görsün inansın oda..:kızgın:
    Allah yardımcın olsun canım.

6. 29 Temmuz 2010
  7. AYSEECE

AYSEECE Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    CNM BEN Olsam eşimi alırım karsıma kaonuşurum. bak benimde aram iyi değil kayınvaldemle.ama ben susmam eşimi karsıma alırım konuşurum. herseyide acık acık konnuşurum.annenin bana yardımı yok.evde oda yok annem ben toparlanana kadar burda kalcak.ailende 20gün sonra gelsin yada gelsin dönsün.hem çocuk hem stres gürültü valla kafam gelmez iyi değilim falan de.ben olsam sunu bile derim.annen geliyo bir iş yapmıyo benim annem koşuşturuyo bu benim hoşuma gitmiyo ben annemi o durumda görmek istemiyorum falan derdim.ay ne bileyim cnm ya ben eşimle açık açıık konuşurum genelde.ilk baş belki tepki gösterir sen sakın cvp verme. git otur baska odada.sonra nasıl olsa senin dediğine gelcek.

8. 29 Temmuz 2010
  9. AYSEECE

AYSEECE Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    yada sunu yap kayınvaldenler gelince sürekli ondan bişey iste.mesela ay anne senin kuru fasülyen güzel olur bir yapsanda yesek. yapamam dersede valla annem geldiğinden beri oturmadı birazda siz yardım etseniz ben iyi değilim anne falan de. ben diyorum inan. içimde kalmıyo. çünkü çekilecek insanlar değil benimkiler seninkileri bilemem

10. 29 Temmuz 2010
  11. kirmizicilek16

Beğenildi:
    253
    Ödül Puanları:
    163
    süpersin ayşeece bende eşimle açık açık konuşurum ama bu kadarını diyemem buyrunnnnnnnnn fasülye olayı iyiyimiş tuttum delikafadulden

12. 29 Temmuz 2010
  13. AYSEECE

AYSEECE Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar ben hep diyorum ama nasıl güleryüzle tatlı dille. mesela geldiler buraya çalışıyorum ben. 7da geliyorum akşam eve. yemek bile yapmamışlar.evde 7 kişiyiz.bir oldu iki oldu sabır catladı bende. dedimki anne valla 7den sonra gelip yemek hazırlamak zor senin dolmanı özledik dimi canım dedim döndüm eşime.eşimde evet dedi. yarına yaparsında yeriz. zaten yapamasan da ben çok yoğunum okulda yerim sizde burda atıştırırsınız olmazsa dedim. bu sustu.ertesi günü geldim dolma yapılmış sofra atılmış.annemde buraya geldi onlar varken bakın en önemlisi bu.ki ben hamile bile değilim. annem işleniyo ben işleniyom baktım bizim kayınvalde görümceler almışlar ellerine örgüyü örüyolar. ben de girdim odaya dedimki valla annem yorgun bende bir haftasonum var. sabahtan beri dindik. kızlar salatayı yapın hadi. anne seninde pilavın iyi olur yapıverin. dedim ve anında cıktım odadan.bir baktım yarım saat sonra kalkıp yaptılar. inanın benim için önemli olan içimde kalmıcak hiçbişey. suda var çalışmıyo olsam yorulmasam yada eve gec gelmesem sorun etmem. ama eve akşam 7de gel birde 7 kişiye yemek çıkar. evi toparla öldüm ilk 1hafta.sonrada topu onlara attım.

14. 29 Temmuz 2010
  15. kirmizicilek16

Beğenildi:
    253
    Ödül Puanları:
    163
    birlikte mi yaşıyorsun kayınvalidenlerle?

16. 29 Temmuz 2010
  17. AYSEECE

AYSEECE Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    eşimede olayı herzaman tatlı tatlı anlattım ki o da gördü zaten ben güzelce rica seklinde söyleyince bişey diyemedi bana kimse. askım yoruluyorum bebeğim. istediğim bir tas corba. calışmasam neyse ama ben napabilirim diyorum. eşimde haklısın diyo. birde eşime diyorumki kendi annemden nasıl bişey isyiosam senin annende benim annem ona iyice alışmam annem olarak görmem için rahatca rice edip konuşabilmeliyim diyorum eşimde tabiki haklısın falan diyo.

18. 29 Temmuz 2010
  19. AYSEECE

AYSEECE Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    benmi cnm. yok onlar 16 saatlik uzaktalar. bize kalmaya geldiklerinde yasadıklarımıx. tabiki misafir konumunda dersin ama ben bitmiştim ilk hafta baktım olmucak en güzeli böyle yapmak. alıştırmamak lazım. benimki birde emrettmeyi iş yaptırmayı çok seviyo.eşimin memlekete gittiğimde 14 gün kaldık .hergün elimde bir süpürge. koca evi temizletti. ben kızlarına benzemem. benim annem bana iş yaptırmaz.sevmem böyle şeyleri