Ne yazsam, yapsam...?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Zilanur tarafından 1 Mart 2009 başlatılmıştır.

1 Mart 2009
    Konu Sahibi : Zilanur
  1. Zilanur

Zilanur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaslar esimle bir problemim var sizce ne yapmam lazim kimde hata?
    Simdi benim annem rahatsiz kolundan ve bunu esim biliyor. Bu arada ben almanyada esimde türkiyede vizesini bekliyoruz.Email ile yazisiyoruz ikimizde calisdigimiz icin ve haftada iki kere nette canli konusabiliyoruz. Biliyor annemin rahatsiz oldugunu ve bana netten yaziyor ki:" annem senin annenle konusmak istiyor ögleden sonra annemi bir ara da konussunlar". Simdi benim bildigim ve öyledirde hastayi ararlar hasta ziyaretcilerini degil. Ben niye ariyayim? Bende yazdim ki, " askim benim annem rahatsiz sizin aramaniz düser, annen telefonla onu bunu aramasini biliyor benim annem ile konusmak istiyorsa arasin", yazdim.
    Bana cevabi ne oldu:" hiçbirşey demiyorum sana aramadın degilmi dedimi yapmadın yani "
    Simdi ben ne yapmam lazim? Sasirip kaldim bu erkekleri anlamak icin varya ....
    Email yazayimmi sizce benim aklimdan söyle bir yazi geciyor inanin ne yapcagimi sasirdim ha yardimci olursaniz cok sevinirim, su cümle nasil:
    " askim beni üzmek icin sebeb mi ariyorsun, burada annesi rahatsiz olan benim annem, beni cok kirdin ve üzdün, oysa ben senden bir iki cümle güzel söz beklerdim", nasil sizce yoksa iyi degilmi ne yazsam aslinda neler yazmak geliyor icimden ama kalbinide kirmak istemiyorum lütfen yardim edin, yoksa ben hic email yazmasam mi, ama yarinada konusacagiz netten eger bir sey olmaz ise (is calismak )

2. 1 Mart 2009
  3. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    sanırım yurtdışı aranacak ya çok yazar düşüncesi ile faturayı size yıkıyor..
    ay yangına körükle gidiyorum ama benim ilk aklıma gelen o oldu..sonuçta annen rahatsız ve onlarda geçmiş olsun diyecekse kendilerinin araması lazım..
    aslında rahatsızlık olayını da bir kenara bırakırsak benim bilidğim konuşmak isteyen arar.ben seninle konuşmak istiyorsam birileri ile haber gönderip beni ara ben senin konuşacağım demem..evlerinde telefon yoksa bakkaldan arasınlar,komşudan arasınlar..bence büyük düşüncesizlik ve terbiyesizlik..böyle şeylerin aile arasına lafının bile olmaması lazım...benim bildiğim kız tarafı naslı olur erkek tarafı değil..
    sende güzelce izah et..annem hasta,annende geçmiş olsun diyecekse onun araması daha iyi olur..geleneklerimizde böyledir..ısrar ederse sebebini sorarsın ,neden sizin aramanızı istiyormuş,neden ısrar ediyormuş

4. 1 Mart 2009
  5. kestane

kestane Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Aynen bencede fatura yüzünden sizin aramanızı istiyor ama ne olursa olsun onların araması lazım sonuçta sizin anneniz hasta

6. 1 Mart 2009
  7. Zilanur

Zilanur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    simdi esimin durumu iyi yani ariyabilecek kapasitedeler evlerinde telefonda var, ne bileyim isde ara dedi bende aramadim yazdimda sizin aramaniz lazim diye ama cevabi bana buydu: hiçbirşey demiyorum sana aramadın degilmi dedimi yapmadın yani,
    ne yazsam, aslinda kizmak iyice bir icimi dökmek istiyorum ama kalp kirmka istemiyorum zaten ikimizde ayri uzakdayiz sasirdim vallahi ha

8. 1 Mart 2009
  9. Kurtlu3lmam

Kurtlu3lmam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    canım bence büyütülecek bir konu değil boşuna ne sen üzül nede eşini üz.sen hiç kayınvalideni aramıyormusunki? ne olucak onunda gönlü olsun eşinin annesi ara gitsin tatsızlık çıkmasına değmez.tabi o arasa iyi olur ama bence çokta büyütülecek bir durum yok

10. 1 Mart 2009
  11. icimdeki_sen

icimdeki_sen 17.10.2014 miladim kizim Pro Üye

Beğenildi:
    77
    Ödül Puanları:
    153
    arkadasim bence sen ara en iyisi böyle mail felan sorunlar cözülmüyor...
    ara ve kirmadan dök icini...
    susmaya devam edersen zaten sonra bir sekilde patlayacaksin...
    bu yüzden icinden tutma hic birseyi hemen konusup olayi cözümlemek en dogrusu...

12. 1 Mart 2009
  13. EU3

EU3 Guest

kesinlikle kaynananin sizi aramasi gerekiyor..sen aradiktan sonra annenle konusmasi seni mutlu edecek mi?hayir ve maalesef bazi insanlarda avrupada ki insan parayi sokaktan topluyor zihniyeti var.bu konuda vallahi cok dertliyim:):)durumlarida iyiymis..sanirim esin birazda sozunu gecirmek istiyor..karar senin ama bana gore o anneni aramadan sen arama..

14. 1 Mart 2009
  15. Zilanur

Zilanur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben aramiycam zaten ezile eile ezip gececekler beni benim bildigim kiz tarafi aranir oysa bunlarda tam tersi!

16. 1 Mart 2009
  17. Aksi

Aksi mebbus garisi yekdane Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    benım aklıma ılk fatura olayı geldı.
    annenız kolundan yenı rahatsızlandıysa, gecmıs olsun dıye aramak tabıkı dıger tarafa düşer,
    ama rahatsızlık yenı degılse(büyük ıhtimal fatura yüzünden) sizin aramanızı istemişlerdir.
    çokda büyütülecek bir sorun olmasa da tabiki karşı tarafı incitecek birsey.
    konuşmak istenirse 2 dk da olsa aramak gerekir.

çeşitli şirketlerin aylık sabit bır fatura karşılıgında bedava konuşma olanakları var.
    bunlardan birini tercih edip bu soruna kökden bir cözüm de bulabilirsiniz.

18. 1 Mart 2009
  19. BeLLa

BeLLa Sevgi neydi?Sevgi emekti Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    Canim aslinda büyütülecek bir konu degil ama;
    konusmak isteyen kisi arar bence :kahve:
    Insan hic konusmak istedigi kisiye de arasin beni der mi..
    Tuhaf geldi bana da..