Ne yedınızde sütünüz az yada çok

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve benmeltem tarafından 3 Haziran 2010 başlatılmıştır.

3 Haziran 2010
    Konu Sahibi : benmeltem
  1. benmeltem

benmeltem kardelen Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    :KK46::KK46::KK46:EMZIREN ANNELER BURADAN NELER YEDIKTE SÜTÜMÜZ ARTTI YADA NELER SÜTÜMÜZÜ KESTI YAZALIM MI MERAKIMIZ GITSIN YARDIMIMIZ OLSUN BIRBIRIMIZE

BEN BASLAYAYIM 1 BARDAK SUT HASLANMIS YUMURTA 2 DILIM EKMEK REÇELLI KAHVALTI ÖGLEYIN KURABIYE PATATES SALATASI MAYALI HAMUR KIZARTMASI 3 POGÇA BOYUNDA 1 MAX DONDURM A SU 2 BARDAK ÇAY
    AKSAM KABAK DOLMA 1 TANE 1 KASE CACIK GECE YANI SIMDI SÜT
    GUNLUK 3 LITREDEN FAZLA SU SUSADIGIM ıÇıN
    SUTUMDE GAYET IYI BEBEGIM 55 GUNLUK
    :nazar:delikafaduldenşakkıdı:eek:-tatlicadiarzu-sositosositoolumunekankayizsmilekaydirigubbakcemilekaydirigubbakcemile3

Son düzenleme: 5 Haziran 2010
  2. 3 Haziran 2010
  3. sezince

sezince Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    meltem, ben bulgur ve yeşillik (yeşil soğan, dereotu... )yemek gerektiğini düşünüyorum. bir de olmazsa olmazım still-tea. denemedim ama nane, turşu sütü azaltır diye duydum.

4. 4 Haziran 2010
  5. BenGulsu

BenGulsu Kiymetlim,Devrimim ve Rüzgarim Üye

Beğenildi:
    134
    Ödül Puanları:
    113
    meltimcim oglum 17aylik simdi hala emziriyorum.artik sütümün en cogaldi dönemde düzenli beslendim.yani günlük sebzemi etimi yedim ara ögünleri kacirmadim.meyvemide talimida yedim.bu sayede hem kilo verdim hem sütüm cogaldi.kizlar size tafsiyem günde 6ögün düzenli yiyin öyle herhangi bi saette degil günlük ayni saette ve sebzesi corbasi eti meyvesi olan ögünler yiyin.bende ise yaradi insallah sizelrde yarar.kaydirigubbakcemile2kaydirigubbakcemile2

6. 4 Haziran 2010
  7. benmeltem

benmeltem kardelen Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    tursuyu ben ılk dogum yaptıgım gunlerde yedım azaltmadı naneyı denemedım
    ben acıktıkca yıyorum zaten 2 saate bır karnım gurulduyo benım amacım yenı dogum yapanlara yardım benım 3 bebegım ilk çocugumu 27 ay emzırdım ılk 8 ayında ek gıda vermeden çunku sutlerım boşa akıyordu benona bısey yedırınce çokta heveslenıyodum yedırmeye amaŞeniz

8. 4 Haziran 2010
  9. gulll

gulll Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    eltim incir hoşafının çok etkili olduğunu söylüyor.

10. 4 Haziran 2010
  11. 06_gelincik_05

06_gelincik_05 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    valla meltem öyle aşırı yemediğim halde doğumdan sonra 4 kilo aldım zaten aşırı kiloluyum bak çok değil aşırıkaydirigubbakcemile2birde senin o dediklerin gibi mayalılar kurabiyeler reçeller yersem halim nice olur bilmiyorumohaoldumsmileama başından beri sütüm az:sinifsinif:hiç yok değil ama yetmiyo.yiyincede bana yarıyo.napacağımı şaşırdım.doğum yapalı 50 gün olacak.bir haftadırda diyete başladım.çıkmazdayım.

12. 5 Haziran 2010
  13. benmeltem

benmeltem kardelen Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    emzırırken ne dıyetı acaba strestenmı kı acaba çokmu sıkıyorsun kendını bıraz rahat bırak bol su içeger istersen anne sutunu artıran hemde zayıflatan formülüm var verırım istersenbol su iç birgün dene 3 lıtre iç bakalım fark edecekmısırnaşık şey:a015::çok üzgünüm::roflol:

14. 5 Haziran 2010
  15. 06_gelincik_05

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    istememmi hiç formülünü:sm_cool:duacın oluruma.s.hemen bekliyorum mesajını

canım çok su içiyorum ama ne bileyim yinede istediğim gibi değil.doğumdan önce göğüs pedi almıştım özene bezene sütüm akarsa diye.nerdeeeeee çekmecede duruyo paketiyle:1no2:senağlama

16. 6 Haziran 2010
  17. benmeltem

benmeltem kardelen Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bılıyormusun benım batıl inançım asırı çoktur ilk zamanlar çok uyuyordu sütümde çoktu komsulara sabaha kadar uyumadı sütü sagıp bıberona koyuyorum mama yetmıyor sütüm dıyorum süt küsermiş neyse benımkı küsmedi allahtan ama uyku dıye bısey yok anne olunca anladımda uzman dedıkı ilk 3 ay düzeni düzensizlıkmiş bebeklerın sen ek bısey verıyomusun kılo alımı normalse yeterlıdır sütün akmasına gerek yok bıde sütyen kesıyo sütü kısa atlet tarzında olanlardan kullanıyom ben

FORMÜL
    1 ADET ELMAYI 4 E BÖL SAPI ÇÖPÜ ÇEKIRDEGIYLE
    1 LIMON 4 E BÖL KABUKLU ELMADA AYNI
    1 DAL KABUK TARÇIN
    5 TANE KARanfıl
    1 TATLI KASIGI TANE KARABIBER
    3 LITRE SU
    BUNU KAYNAT YEMEKLERDEN ÖNCE VE SONRA 1 BARDAK ıÇ B

BEN HAMILE OLMADIGIM BI ZAMANDA 5 KILO ZAYIFLAMISTIM BU ÇAYLA BASKA BIYERDEDE ANNE SÜTÜNÜ ARTTIRAN FORMÜL OLARAK DUYMUSTUM
    DENE BAKALIM 1 AY :teytey::1hug::asigim:

Son düzenleme: 7 Haziran 2010
  18. 6 Haziran 2010
  19. 06_gelincik_05

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    çok teşekkür ederim canım ama bi yeri anlamadım hem 1 tatlı kaşığı tane karabiber demişsin hemde 5 tane karabiber demişsin.toplamda her ikisinide mi koyuyoruz

umarım bende aynı verimi alırım hem süt olarak hemde kilo bakımından.çok sağolopuyorumnanaktan

(bu arada dün sana sütüm hiç akmıyo bile dedim, yattım bi kalktımki gece bebek uyanınca sütüm akmış üstüm ıslanmışyerimsenibenmevla acıdı bu duyguyuda tatmdı istedi sanırım:1rolleyes: )