ne yedirmeliyim

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve XSXimal tarafından 28 Haziran 2007 başlatılmıştır.

28 Haziran 2007
    Konu Sahibi : XSXimal
  1. XSXimal

XSXimal Üzeni yolla... Salla... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    hanımlar hava çok sıcak 1 yaşında kızım var bu sıcak havalarda ne yedirmem gerektiğini bilmiyorum.geçen gün midesi bozuldu çok korktum. her zaman verdiğim yiyeceklerdi. sanırım hava etkiledi. bol sıvı veriyrum evden çokmıyorum ona bişey olacak diye korkuyorum. :KK46::çok üzgünüm::teselli:

2. 28 Haziran 2007
  3. gamzelimm

gamzelimm Guest

taze meyva sularından ver canım kendin sıkıp birda çorba daha çok ağırlıkla,,
    sıvı durumunu hiç iğmal etme ,,, sürekli eline salatalık ,,, havuç gibi şeyler ver kemirsin iyi gelir ona..

4. 30 Haziran 2007
  5. serpilce

serpilce Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    :çok üzgünüm:benim sorunumda aynı canım yemiyor sürekli su içiyor bide canı isterse meyve yiyiyor bende çok üstüne düşmüyorum havalar gerçekten çok sıcak:icecream:

6. 30 Haziran 2007
  7. bera-berrak

bera-berrak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    en güzeli çok sıvı tüketmek...su,meyve suyu(bitki çaylarını da meyve suyu niyetine -soğuk-verirdim ben)bir de doktorlar sıcakta en çok ayran içmeyi öneriyorlar...

8. 4 Temmuz 2007
  9. yenibirsayfa

yenibirsayfa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet ayran iyi bir de yoğurt verin çocuklara..o tutsun midesini.

10. 4 Temmuz 2007
  11. GxoxkyxuxzxuxndeDans

GxoxkyxuxzxuxndeDans GÖZLERİMDE GECE OLDU Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Evet sıvı alımı gerçekten çok önemli ayran,evde yaptığımız meyva suları,limonata özellikle bu sıcaklarda kesinlikle aşırı yumurta tüketimi yapılmaması gerekiyor haftada 2 yada en fazla 3 bence çocuğunun damak tadına göre değişik şeyler hazırlyabilirsin.Arkadaşlar birde bu sıcaklarda yediklerinin hijyeni çok önemli fazla abur cubur türe şeyler,nerde yapıldığı belli olmayan yiyecekler çocuklarda ishal yapabilir.Sabah kahvaltısında peynir zeytin reçel süt yada meyva suyu ,aralarda meyva,kraker,öğlen yoğurt pilav en azından enerji ihtiyaçlarını karşılar ikindide kek yada kurabiye akşamda eğer çocuğunuz sebze yemeği yiyorsa ne ala sevinin ama yemiyorsa köfte ızgara tavuk,çorba seçenekleri çoğaltmak mümkün tabiki