ne zaman çocuk sahibi olunmalı????

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve DeliKizinDirdiri tarafından 6 Aralık 2008 başlatılmıştır.

6 Aralık 2008
    Konu Sahibi : DeliKizinDirdiri
  1. DeliKizinDirdiri

DeliKizinDirdiri Yangına Körük , Kavgaya Sırık... Pro Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    153
    arkadaşlar sizlere bir sorum olacak
    ben yeni evliyim eşimle aramızda 7 yaş var.
    bunları şu sebeple söylüyorum
    eşim yazın çocuk düşünebiliriz diyor bense 2-3 sene bekleyelim evlilğimizin tadını çıkaralım birbirimize evli olmaya iyice alışalım diyorum.
    eşim doğla olarak kendini baba olmaya hazır hissediyor.

elbette benm kendimi hazır hissetmemi de beklemeye hazır ve bu konuda çok düşünceli ama çok çocuk seviyor birden duyguları kabarıyor işte... ben de çocukları çok seviyorum ama çok detycıyım galiba.

sizlerin de fikrini almak istiyorum bebek sahibi olmaya nasıl karar verdiniz bunda neler etkli oldu ya da siz olsanız ne zaman karar verirdiniz?
    cevaplarınız bekliyorum arkadaşlar.

sevgili editör ve moderatörlerimiz umarım konuyu doğru yere açmışımdır eğer yanlış yere açtıysam ve daha önce bu başlıklı bir konu varsa şimdiden kusuruma bakmayın.

Son düzenleme: 6 Aralık 2008
  2. 7 Aralık 2008
  3. elifsun

elifsun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım öncelikle mutluluklar diliyorum..
    bence çok güzel düşünüyorsun bencede acele etme çocuk için
    öncelikle kendini hazır hissetmen en önemlisi benim için
    hazır hissedene kadar düşünme bence eşinde bu kararınasaygı duyuyorsa bırak zamanla oda bu fikre alışacaktır..
    bende 1,5 yıllık evliyim eşimde ilk zamanalr çok istiyordu hergün kafını ediyordu bana hep gidip gelmeler yaşıyordum o yüzden kafam karışıyordu ama bi yandanda kendimi hiç hazır hissetmiyordum ..zamanla eşimde bana uyum sağladı ve ne kadar doğru bir karar vermişiz görmüş oldu çünkü çok büyük bi sorumluluk..ama tabikide çok ta uzatmamak gerekiyor bence..ilk zamanlara göre şu an bende bi bebeğim olmasını çok istiyorum ve bununiçin doktor kontrollerimi yaptırdım 2-3 ay sonra düşünüyoruz inşallah..evliliğin tadını halada çıkartmış deiliz ama bebişide artık çok istiyorum napim :) korkularım olmasına rağmen...

sizin fikriniz tabi ama ben en azından 1-2 sene bekleyin derim..evliliğin sorumluluğunu önce bi kavrayın...

4. 7 Aralık 2008
  5. Bxoxgxuxrtlennn

Bxoxgxuxrtlennn En güzel hediyem... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bence bi insan bebek icin hic bir zaman tam hazir olmuyo.hayat kosusturmacasi.hep planlar projeler kariyer birikim vs vs.......
    ben öyle düsündüm hep ama bebegim bana sormadi gelirken.eger sorsaydi sanirim ben daha uzuuuuuuuuuun yillar beklerdim cocuk icin.su anda hamileyim kafam karma karisik.korkuyorum ama mutluyumda.o gelmek istedi bizde kabullendik:-)

6. 7 Aralık 2008
  7. B&M

B&M FB & M & YE Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    canım bizdede tam tersiydi ben istedim eşimde senin gibi diyodu
    ama eşime hak veriyorum 1 sene daha bekleseymişim evliliğin tadını çıkarmak için ama hiçte pişman diiliz
    sadece eskisi gibi cok gezemiyoruz ve cinsel hayatımız eskisi gibi diil
    şunalrı hesap et canım hamileleiğin 6 ayından sonra ağırlaşmaya başlıyosun sonra 3 ay devam gebelik sonra 40 gün lohusalık derken 4 ay cocuğun en az 1 yaşına gelene kadar cinsel yaşamında sorunlar cıkabiliyo yani kaba taslak 1.5 sene çalkantılı gececek
    ben sadece cinsellik aksadı için sitrese giriyorum bazen çünki eşelr arasında çok önemli düzensiz cinsel yaşam tartışmalara yol acıyo
    yine bebeğin bi 9 aylık olana kadar rahat gezemiceksin
    tamamen ilgini ona vereceksin bebeğine yani 1 sene bunlar bi gercek
    ama anne olmak ta dünyada hiçbirşeye değişilmeyecek bi duygu rabbim herkese nasip etsin
    bunları göz önüne al ama eşininde gönlünü kırma o heem olsun diyosa sende 2-3 sene diyosan orta yol bulun 1 sene sonra bebek sahibi olun bu 1 sen içinde doya doya yaşayın evliliğinizi

8. 7 Aralık 2008
  9. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    101
    Ödül Puanları:
    198
    kendini ve eşini hazır hissediyorsan,ana baba olacak kadar güçlü görüyorsan hiç durma derim..
    ama değilsin sanırımki bu kararın nasıl verildiğini dışarıya soruyorsun canım..
    bana sorarsan zamanın var..
    :a.s.:

10. 7 Aralık 2008
  11. DeliKizinDirdiri

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    153
    Alalh gönlüne göre versin canım
    dediğim gibi ben bu konuda biraz fazla pinpirikli davranıyorum. çok duygusal ibir insamnım duygu durumumda değişimler olacak bilyorum ama canım eşim çok anlayışlıdır bir de ailemden çok uzaktayım eminim ki çok yardıma ve desteğe ihtiyacımo lacak bu da beni şuan çok etkileceyek öyle bir durum olursa...
    onu sevmek sarmak korumak çok özel ve zor bir durum saldım çayıra mevlam kayıra da olmaz değil mi?
    yani ben çocuk olsun herşeyine alışırım diyemiyorum psiklojik ve bedenen ona hazır olmak (maddi anlamdada tabi)
    ondan sonra çocuk sahibi omlak istiyorum.çok kutsal çok güzel ama
    işte çok da önemli bir karar.
    sağol verdiğin fikirler için

12. 7 Aralık 2008
  13. DeliKizinDirdiri

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    153
    hoşgelir huzuryula berketiyle gelir inşallah canım.
    sen de benm durumdasın ve bebiş sormamış size anlaşılan
    işte bu korkular bi anne adayını yoruyordur eminim.
    yani bebişine alışmak ve hayatını değiştirmek arasındaki gelgit yoryuordur seni.
    senin için en güzeli olsun tatlım.

14. 7 Aralık 2008
  15. DeliKizinDirdiri

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    153

:eek::eek::eek:şeeyy kemmm kümmmm....:asigim::asigim::asigim:
    e tabi bu boyutu da var ama eşim bu konuda raaht sorun olmaz diyor hep bebeğimiz olsun da ben herşeye dayanırım modunda... tabi orası ozaman belli olur di mi?
    açıklamaların için sağol canım.

16. 7 Aralık 2008
  17. DeliKizinDirdiri

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    153
    açıkcası ne diyim nasılda sıalamışsın aklımdaki düşünceleri yaa...
    ama 7 yıl ben zaptedemem kocişimi
    abooovvv...
    :)
    vallahi bunu bi liste yapıp asıcam aynanın üstüne çocuktan önce halledilmesi gerekenler diye...:KK46:kaydirigubbakcemile2

18. 7 Aralık 2008
  19. DeliKizinDirdiri

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    153
    e tabi tatlım sizler gibi tecrübelrden bgi almak fikir almak içimi rahatlatıyor....
    onun herşeyini az ya da çok hazırlamadan dünyaya bebek getirmek zor olacak diye düşünüyorum...
    yaniii ona tam hazırl olmak istiyorum daha doğrusu olabileceğim kadar tam...