Ne zaman kendi kendine uyur bu çocuklar?

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve epokhe tarafından 30 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    30 Aralık 2009
    Konu Sahibi : epokhe
  1. epokhe

epokhe Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar artık çok bunaldım ben. oğlum çıldırtıyo artık beni. 14 aylık oldu hala salla babam salla. uykudan bayılsa bile ayağıma yatmamak için nasıl direniyo nası ağlıyo. hızlı hızlı sallıyorum salıncakta anca sakinleşiyo sonra ayağımda uyuyo hatta bayılıyo. her seferinde aynı şey. bi de numarada yapıyo uykum var diye sallıyorum 15 20 dak tık yok. bırakıyorum ağlıyo. artık sinirlerim iyice bozuldu. haftada bi gece 3 kere kalksam oh be diyorum güzel uyudu. geri kalan günlerde 8 10 kere kalkıyorum yada uyumuyorum. bunun bi çözümünü bulan var mı ne zman geçicek bu haller. ne gündüz duruyo ne gece doğduğundan beri aynı. yeğenim oldu kız doğduğu günden beri uyuyo maşallah . insan çok özeniyo ya..
    doktor ağlatcaksın başka yolu yok dedi. emziğide, gece beslemeyide sallamayı da aynı anda bırakcaksın dedi. arada yanına gitceksin oynatcaksın çıkıcaksın. ,imkansız bişey bu benim oğlum için. herşeyi anlıyo şuanda. ağlatırsam beni iyice mahveder sonra diye korkuyorum..aynı durumda olan var mı yada fikri olan?

2. 30 Aralık 2009
  3. selina79

selina79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    simdi bebekliginden beri sallamaya alistigi icin senden sürekli bunu talep ediyor. sen bunu yavas yavas degisdirmeye caliscaksin.birden olmaz bu. doktorlar hep cok söyliyorda bir anne bebegine ögle aglatip birakamiyor. benim kizimda kucakta evde dolasarak uyuyordu 2.5 yasına kadar yaptim ben bunu. sonra artik sirt agrilardin cok kötü oldum. bu sefer baktım bu olmıcak. yatagina yatirdim yanina yattim kirtap okumaya basladim. bazen hafif bir müzik (ninni cd). sonra hep yanında uyudum bende. bakti kendini güvende hissetmeye basladi böyle. ben uyudukdan sonra yanından kalmaya basladim. uyandıgında yanına cagırıyordu bende hemen kosarak gidiyordum. diyordum anne ellini yıkamaya gitti geldim simdi, ve yanına yatıyordum. böyle böyle gördü ki annem beni bırakmıyor ben güvendeyim. ondan sonra kendi yatmaya basladi. artik (4 yasinda) uyukusu geliyor, anne benim uykum var diyor ve uyumaya gidiyor. bir iki kitap okuruz sonra uykuya dalar.
    bu benim tecrübem. Ama sen salladikca o senden bunu sürekli isticek simdi ben 4 yasindaki kizimi sallasam onunda hosuna gider tabiki. Ama ögle herseyi birden kes, yatagina koy sende odadan cik bunu dogru bulmuyorum ben. cocuk annesine güvenmesi gerekiyor onu ögle odasinda birakipla olmaz. ve yatagina gidip oyun oynamakda dogru bulmuyorum. uyku saatinde onu rahatladıp dinlendirici seyler bulmak gerekiyor. en güzeli kitap okumak bence. emzigide suan onu rahatlatiyorsa neden onuda alcaksin.

4. 30 Aralık 2009
  5. selina79

selina79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kanal d doktorum programında bir bayan doktor cıkıyor o hep cok güzel anlatiyor bütün temel problemlerde hep anneye güven ön planda.cocuk sana güveniyorsa,annem hep yanımda diye biliyorsa cok problem cözülüyor.kadin söyle anlatiyor 30 gün cocugunuza hep ben yanındayım diceksin harektlerinle bunu gösterceksin, abartili bir sekilde bile yapcaksin bunu,30 gün sonra düzelme olucak.

bu bayanın kitaplarida var yada kanal D de denk gelirse bir dinle onu.

birde gün icinde onun yorulmasini sagla.parka götür hergün orda yorulsun temiz havva alsin.

Son düzenleme: 30 Aralık 2009
  6. 30 Aralık 2009
  7. lllalll

lllalll b@rış ve @loş'un @nnişi:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    off off benim prensesimm şuan 7 yaşında sallamak nedir bilmedim totosuna iki pış pış yapıodum uyuyordu ...
    ama oğlum 3 aylık oldu nerdeyse sadece kolda sallanma istio ve ölede uyuyor bırakınca cıyak cıyak ağlıyor yüreğim dayanmıyor...ama mecburen kolik sancılarından dolayı hep kolumda salladım sadece bu şekilde sakinleşiyordu şimdi sancısıda yok maşallah ama hala böle kolda sallanmak ve uyumak istiyor ne zamana kadar böle devam eder bilmiyorumm.........sol elimde yırtık oluştu sallamakdan ama bırakıncada çok ağlıoo :KK43:(((((
    14 aydır bölesin demek zaten bende kendimi oğluşumun değişmeyeceğine alıştırdımmmmm:KK43:((((

8. 30 Aralık 2009
  9. Kalemiti

Kalemiti ♥ saygın tuna'm♥ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    :KK43:(((((( Allah yardımcımız olsun nasıl alışırlarsa oyle gidiyorr demek

10. 30 Aralık 2009
  11. epokhe

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    oğlum bırakmıyo yaziym mouse a bi dokunuyo siliyo nası beceriyosa 3. defa yazıyorum:) oğlum kesinlikle başını yastığa koymuyo ki uykudan bayılsa bile gezincek düşcek kafasını vurcak oturmaz bile..yatsa da yanına yatınca saçımı yoluyo yüzüme dalıyo. ancak ilgisini çekicek yeni kitap müzikli oyuncak fln almam lazım galiba. deniycem.
    emziği sonra bırakmaz 4 5 yaşına kadar emer dedi galiba öyle olcak. zaten 1 yaşına doğru hep ağzında tutmaya başladı ondan önce sadece uykuya dalarken istiyodu sonra atıyodu. gündüz hiç almazdı. şimdi yapıştı resmen bırakmıyo uykuda alsam ağlıyo.
    ninni cdsi bi sürü satılıyo pzt bi tane aldım ama sizdeki hangisi. henüz deneyemedik ananedeyz bu hafta. arada geliyorum çok yorulduğum için

12. 30 Aralık 2009
  13. epokhe

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    oğlanlar daha fena oluyo galiba benim gördüğüm. bende 6,7 aylıkken kucağımda hızlı hızlı sallayınca uyuyodu ne ayağıma yatıyodu ne başka şekilde. kollarımın ağrısından duramıyoduım. sonra ayağa yatmaya başladı zorda olsa. ama küçükken bırakması daha kolay gazı da yoksa bence başka şekillerde uyutmayı dene. arabada gezdir ,ana kucağına fln koy ne biliym ağlasada dene daha algılıycak zamanı gelmemiş. küsmez bizimki gibi heralde..müzik cdsi koy. okyanus sesleri olan cdler fln var küçükken daha çok seslere ilgi gösteriyolar alışması kolay olur. dene bence. biz ne yaptıysak gazını geçiremedik ondan buhale düştük.

14. 30 Aralık 2009
  15. epokhe

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    rastaladım bikaç kere ama dinleyemedim tam.sabiha paktuna keskin galiba.
    biz zaten hep yapışık yaşıyoruz tuvalete bile gidemiyorum ki:) şuanda bile zorla yazıyorum. hep yanındayım hep oynuyoruz. hep parktayız zaten yağmur çamur biz hep sitenin içinde dolanıyoruz millet deli diyodur vala:)
    bakalım onu da deniym hep yanındayım demeyii. arada diyorum ama sürekli denemedim.
    yürümeye başladığından beri daha çok yoruluyo uyuyo ama beni uyutmuyo bağırdığında sallamazsam uyanıyo. buda gece her 2 saatte bir bazen saat başı..

16. 30 Aralık 2009
  17. ZuZuu

ZuZuu kelebeğimm koynumda Üye

Beğenildi:
    79
    Ödül Puanları:
    153
    ewet sabiha hnm çıktığı zaman denk gelirsem bende izliyorum..anlatış tarzı da hoş..

ya arkadaşım 14 aylık çok zor taşıması.3 aylık benimkisi ben şuan bile sırt kol ağrısından duramıyorum..sabrım zorlanıyo..Allah kolaylk wersin ne diyim..doktora söylemesi kolay tabi nası ağlatıcaksın onu öyle..hem kendilerine güwenleri azalırmış..we anneye de..selina anlatmış gerçi ama..yalnışmış öyle yapmak..bizim de hep kucakta uyuyo ayakta yürüye yürüye..napcas biliyorum..

18. 30 Aralık 2009
  19. mgulec

mgulec Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    88
    Allah kolalık versin ya.ınsan ağlamasına dayanamıyoki. Nasıl yapıcaz ya:KK43: bizimki de illa ayakta dolanıcaz, etrafı seyredicek, odaları falan keşfediyoruz şimdi yakında keşfedicek mekanda kalmicak napıcaz bilmiorum.annanne ile dedemiz boşver alışsın kucağa diye diye alıştırdılar onlar gidince tabi benim hamileyken ağrıyan sırtım 6 kilo veleti taşıya taşıya tekrar başladı ağrımaya.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.