Ne zaman vermeliyim?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve gulllfer tarafından 7 Ekim 2009 başlatılmıştır.

7 Ekim 2009
    Konu Sahibi : gulllfer
  1. gulllfer

gulllfer Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar oğlum 5 - 6 gün sonra 90 günlük olacak yani 3 ayı bitecek şu kavanoz ve devam mamalarında 4. aydan itibaren dio ya doktorumuz artık yavaş yavaş verebilirsin dedi siz ne zaman başladınız yani bebek 90 günlükkenmi 120 günlükkenmi olur yani üstünde 4. aydan itibaren dio 4. ayın bitmesimi gerekiyo bilen varmı

2. 7 Ekim 2009
  3. sevval_naz

sevval_naz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    88
    canım bana sorarsan kesinlikle verme onlardan. daha minicikler yaa.... emzirmiyormusun? sütün yetmiyor mu? benim kızım 5,5 aylık ben daha hiç hazır gıdalardan ve mamalardan vermedim ve vermeyi de düşünmüyorum. dokturumuz da kesinlikle onlardan verme dedi. içinde kim bilir nasıl kimyasal maddeler var. kızımı hala emziriyorum ve sadece ev yapımı yoğurt ve mevsim meyvelerinden veriyorum. sana tavsiyem mecbur kalmadıkca hazır gıdalardan kaçınnnn....

4. 7 Ekim 2009
  5. gulllfer

gulllfer Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    emziremiyorum sağıp veriodum ama süt rtık yetmez oldu ya

6. 7 Ekim 2009
  7. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 Pro Üye

Beğenildi:
    37.892
    Ödül Puanları:
    463
    aslında 4. ayın bitmesi gerekiyor ama bence o kavanoz mamalarından hiç ama hiç vermeyin. süt yetmiyor ise formül mama verin derim. o kavanoz mamaları aşırı derecede katkı maddesi içeriyor. ben ilk oğluma malesef yedirdim oğlumun reflüsü ilerledi. şimdi 2. oğlumda asla yedirmem. tabi yine de siz bilirsiniz ben tecrübemi paylaşmak istedim.

8. 7 Ekim 2009
  9. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    4.aydan itibaren demek 4. ayın bitmesi demek.

10. 8 Ekim 2009
  11. tubilay

tubilay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Evet bencede evde ben vermem ama dışarda filan rahat oluyor arkadaşıma doktor verebilirsin demiş ama ben evdeyken kendim yaparım onlardan vermem neticede bozulmaması ve tazeliğini muhafaza edebilmesi için içinde kimyasal var.son kullanma tarihleri 2012 filan yoksa nasıl bozulmadan dursun ki mutlaka içinde var bişeler ama ben doktorlarıda anlamıyorum kendi içlerinde de çelişiyorlar.