ne zman antibiyotik kullansam mantar oluyorum:(

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve gulmisal tarafından 26 Aralık 2009 başlatılmıştır.

    26 Aralık 2009
    Konu Sahibi : gulmisal
  1. gulmisal

    gulmisal Aktif Üye Üye

    Katılım:
    18 Kasım 2009
    Mesajlar:
    244
    Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar ne zman antibiyotik içsem aşırı kaşıntılar başlıyor ve mantar oluyorum:KK43: başına gelen var mı bu durum:gitme:
     
  2. 26 Aralık 2009
    Konu Sahibi : gulmisal
  3. nnagihann

    nnagihann Aktif Üye Üye

    Katılım:
    16 Eylül 2009
    Mesajlar:
    556
    Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    88
    evet cnm bende kendii mi bildim bileli antibiyotik içtiğimde felaket bi kaşıntı ya neden oluyo yani mantar oluyorum.
    ama bunu doktorunla görüş ya allerjin vardır yada iltihabın. allerjin varsa antibiyotiğe karşı yanına ekstra bi ialç daha veriyo ozaman kaçıntım falan olmuyordu.
    ama iltihabın varsa doktor ona uygun antibiyotik veriyor. yani hem iltihabını söktürüyor sonra bi daha da olmuyor.
     
  4. 26 Aralık 2009
    Konu Sahibi : gulmisal
  5. prensesim87

    prensesim87 Aktif Üye Üye

    Katılım:
    26 Ocak 2009
    Mesajlar:
    163
    Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aaaa bende kaç gündür antibiotik kullanıyorum aşırı derecede kaşıntım başladı zaman zamanda oluyodu ama hiç fark etmemiştim ilaç içince olduğunu
     
  6. 26 Aralık 2009
    Konu Sahibi : gulmisal
  7. gulmisal

    gulmisal Aktif Üye Üye

    Katılım:
    18 Kasım 2009
    Mesajlar:
    244
    Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım antibiyotik iyi bakterileri de öldürüyomuş o yüzden mantara hazır hale geliyor bazı bünyeler.berbat bişey ya geçmiş olsun:KK43:
     
  8. 26 Aralık 2009
    Konu Sahibi : gulmisal
  9. Nelya

    Nelya NiLoVski Üye

    Katılım:
    16 Şubat 2009
    Mesajlar:
    4.773
    Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    canim zaten antibyotigin tek basina kullanilmasi yanlis.eczanelerde bile soyluyorlar.antibyotik kullanirken onunla beraber c vitamini de veriyor bazi doktorlar.bi de nistatin diye bi ilac var onu da yaninda veriyorlar.tek basina antibyotik kasinma,mantar,hatta tuylenme ve s de yapabilirmis.
     
  10. 26 Aralık 2009
    Konu Sahibi : gulmisal
  11. tatlxixrxuxya

    tatlxixrxuxya NEFESİMSİN Üye

    Katılım:
    1 Ağustos 2008
    Mesajlar:
    8.107
    Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    benimde başıma geliyor.....
     
  12. 26 Aralık 2009
    Konu Sahibi : gulmisal
  13. dove

    dove Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

    Katılım:
    27 Ağustos 2009
    Mesajlar:
    3.314
    Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    aynen canım. 2 ayda 3 kere idrar yolları enf. yüzünden üst üste farklı antibiyotikler kullandım. kullandıkça kaşınıyordum. bir krem verdi doktorum, onu sürünce kaşıntıyı geçiriyor...
     
  14. 3 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : gulmisal
  15. hll_legend

    hll_legend Aktif Üye Üye

    Katılım:
    14 Kasım 2007
    Mesajlar:
    684
    Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ya bende faranjıt yüzünden antibiyotik kullanmak zorunda kaldım.antibiyotik kullanımı mantara sebep oluyormuş,olduda eksik olmasın.2 haftadır faranjıtle boğuşuyordum,tam geçiyo derken bu başladı,uğraşıyoruz bakalım.Doktor bi krem ve bi hap(hap 1 gün kullanımda bitiyor) verdi.Dün başladım kullanmaya çabuk geçermi bu meret.İlk defa olduda bende hiç bilgim yok.:sinifsinif::sinifsinif::sinifsinif:
     
  16. 3 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : gulmisal
  17. mavi_lina

    mavi_lina *** FENERBAHÇE *** Üye

    Katılım:
    6 Ağustos 2009
    Mesajlar:
    1.189
    Beğenildi:
    616
    Ödül Puanları:
    113
    Bende de var bu durum. Bu yüzden antibiyotik kullanmaya başlayacağımda ilk antibiyotik ile beraber tek dozluk mantar hapı da alıyorum.