ne zman antibiyotik kullansam mantar oluyorum:(

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve gulmisal tarafından 26 Aralık 2009 başlatılmıştır.

26 Aralık 2009
    Konu Sahibi : gulmisal
  1. gulmisal

gulmisal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar ne zman antibiyotik içsem aşırı kaşıntılar başlıyor ve mantar oluyorum:KK43: başına gelen var mı bu durum:gitme:

2. 26 Aralık 2009
  3. nnagihann

nnagihann Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    88
    evet cnm bende kendii mi bildim bileli antibiyotik içtiğimde felaket bi kaşıntı ya neden oluyo yani mantar oluyorum.
    ama bunu doktorunla görüş ya allerjin vardır yada iltihabın. allerjin varsa antibiyotiğe karşı yanına ekstra bi ialç daha veriyo ozaman kaçıntım falan olmuyordu.
    ama iltihabın varsa doktor ona uygun antibiyotik veriyor. yani hem iltihabını söktürüyor sonra bi daha da olmuyor.

4. 26 Aralık 2009
  5. prensesim87

prensesim87 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aaaa bende kaç gündür antibiotik kullanıyorum aşırı derecede kaşıntım başladı zaman zamanda oluyodu ama hiç fark etmemiştim ilaç içince olduğunu

6. 26 Aralık 2009
  7. gulmisal

gulmisal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım antibiyotik iyi bakterileri de öldürüyomuş o yüzden mantara hazır hale geliyor bazı bünyeler.berbat bişey ya geçmiş olsun:KK43:

8. 26 Aralık 2009
  9. Nelya

Nelya NiLoVski Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    canim zaten antibyotigin tek basina kullanilmasi yanlis.eczanelerde bile soyluyorlar.antibyotik kullanirken onunla beraber c vitamini de veriyor bazi doktorlar.bi de nistatin diye bi ilac var onu da yaninda veriyorlar.tek basina antibyotik kasinma,mantar,hatta tuylenme ve s de yapabilirmis.

10. 26 Aralık 2009
  11. tatlxixrxuxya

tatlxixrxuxya NEFESİMSİN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    benimde başıma geliyor.....

12. 26 Aralık 2009
  13. dove

dove Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    aynen canım. 2 ayda 3 kere idrar yolları enf. yüzünden üst üste farklı antibiyotikler kullandım. kullandıkça kaşınıyordum. bir krem verdi doktorum, onu sürünce kaşıntıyı geçiriyor...

14. 3 Mayıs 2010
  15. hll_legend

hll_legend Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ya bende faranjıt yüzünden antibiyotik kullanmak zorunda kaldım.antibiyotik kullanımı mantara sebep oluyormuş,olduda eksik olmasın.2 haftadır faranjıtle boğuşuyordum,tam geçiyo derken bu başladı,uğraşıyoruz bakalım.Doktor bi krem ve bi hap(hap 1 gün kullanımda bitiyor) verdi.Dün başladım kullanmaya çabuk geçermi bu meret.İlk defa olduda bende hiç bilgim yok.:sinifsinif::sinifsinif::sinifsinif:

16. 3 Mayıs 2010
  17. mavi_lina

mavi_lina *** FENERBAHÇE *** Üye

Beğenildi:
    616
    Ödül Puanları:
    113
    Bende de var bu durum. Bu yüzden antibiyotik kullanmaya başlayacağımda ilk antibiyotik ile beraber tek dozluk mantar hapı da alıyorum.