Neden 2 KEDİ ?

Konusu 'Evcil Hayvanlar' forumundadır ve dita tarafından 5 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

5 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : dita
  1. dita

dita PeriliKöşkünPİreliKedisi Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    1) Birbirleriyle yeterince haşır neşir olduklarından, size sadece canınız istediğinde onlarla oyuna katılma lüksü kazandırır. Aksi takdirde, evde olduğunuz sürece, evin hanımı/beyi asla siz değilsinizdir. Onun oyun saatlerine uymak zorundasınızdır.

2) Anlamsızca oradan oraya koşturan bir kedi yerine, birbirini kovalayan iki kedi her zaman daha az ürkünçtür En azından kedinizin neyi kovaladığını bilmek, içinizi rahatlatır!

3) Biri kendini sevdirmezse, daima ikinci bir alternatifiniz vardır.

4) Kendini sevdirmeyen bir süre sonra gıcıklanıp, kendini sevdirmek için yanınıza gelecektir, Türkçesi: kıymete binersiniz.

5) Kısa süreli (1-2 gün) evden uzaklaşmanız gerektiğinde gözünüz eskisi gibi arkada kalmayacaktır. Evde kalan iki (ya da daha fazla sayıda) kediniz, birbirleri ile oynayacak ve oyalanacaklardır.

6) Kışın biri ayaklarınızı ısıtırken diğeri de göbeğinizin üzerinde olacaktır. Böylelikle karnım ağrıyor, üşüdüm, hasta oldum gibi dertleriniz ortadan kalkacaktır. (Yazın isilik olmanız durumunda yazar sorumluluk kabul etmemektedir!)

7) Görmemişin kedisi olmuş misali, önünüze gelene artık hep aynı kedinin maceralarını anlatmaktan kurtulursunuz, dönüşümlü olarak anlatacağınız kedi hikayeleriniz artık daha az kafa ütüleyici olacaktır.

8) Perdeler yırtıldığında hangisine kızacağınızı bilmediğinizden, susup oturursunuz. Bu zaman içerisinde size daha sakin, daha uysal, daha huzurlu bir mizaç kazandıracaktır. İlerleyen aşamalarda kafasına vur ekmeğini al kıvamında pamuk gibi bir insan oluverirsiniz.

9) Mama ve kum ihtiyacınızı tek kediye göre azar azar aldığınızda uzun vadede zarara girmiş olursunuz, oysa iki ya da daha fazla kedinin ihtiyaçlarını toptan alacağınız için, önümüzdeki 12 sene içerisinde yaklaşık olarak 954 YTL, 58 YKR kar elde etmiş olacaksınız.

10) Tek kediyi kucaklamak ve mıncırmak keyiflidir, ancak iki kediyi birden kucaklamak kadar keyifli bir şey yok! Kucağınızda aynı anda 2 göbek, 8 pati ve 4 kulak olduğunu düşünmek bile, sırıtmanıza neden olacaktır.

11) Bir tane kediniz varsa belli periyotlarla kulaklarını temizlemek durumunda kalırsınız. İki ve daha fazla kedi de bu sorun ortadan kalkar. Belli periyotlarla birbirlerinin kulaklarını yalayarak temizlerler.

12) Kediniz tekken ekip çalışmasından bir haber yaşar. İkinci kedi hatta üçüncü kedi ile evinizde daha güçlü bir enerji ve sinerji oluşur. Örneğin, bir tanesi kapının koluna atlar ve var gücüyle kolu aşağı çeker, aşağıda bekleyen kedi bu sırada uygun gördüğü patisi ile kapıyı iter veya çeker. Kapı açılmıştır, birlikte birşeyler başarmanın mutluluğu ile mutfağınız darma duman edilir.

13)evdeki kedi sayısına gore degısen bır tuvalet sırası vardır.5 ten fazla olunca kedı sırası kum kabını umumı tuvalete cevırıp otekını sırasını beklemesı cok komıktır.hatta bırı ustunu kapatırken otekı kendı ıcın yenı yer hazırlar zaman kaybetmemek ıcın

14)kapıda sızı karsılayan uykudan gozlerı sısmıs bır kedı olmaz sıralanmıs bır suru dıngın surat olur.

15)sabahın korunde kalkıp onla oyun oynamak zorunda degılsındır cunku buna heveslı olan sızınle beraber aynı evı paylasan bır yıgın tıp vardır.

:) BOL KEDİLİ GÜNLER..

2. 26 Aralık 2011
  3. yenGEnC

yenGEnC Life is JOY Üye

Beğenildi:
    369
    Ödül Puanları:
    163
    =))) tebrik ederim,süper bir yazı

4. 15 Kasım 2013
  5. GurbetGuzeli

GurbetGuzeli Ene elheful Mahbubi.. Üye

Beğenildi:
    622
    Ödül Puanları:
    203
    esimden korkmasam iki kedim olsun isterim yaaaaa

6. 21 Kasım 2013
  7. femme

femme Amastris Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    88
    Güzel bir Yazı olmuş. :KK1:Ben de iki kedi sahibiyim. çok ta memnunum.

8. 23 Kasım 2013
  9. kindarrrr

kindarrrr Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    368
    Ödül Puanları:
    188
    iki kedim var ikisi de tekir. çok oyuncu ve zekiler :KK1:

sonradan geleni büyük kızım ilk çok yadırgadı. şimdi de kızıyor biraz ama onlar koşturup oynarken çok mutlu oluyorum. işe giderken kızım yalnız diye üzülürdüm hep. şimdi arkadaşı var yanında en azından diye rahatım. yine de gece hiç yalnız bırakmadım.

kedisiz hayat çok boşmuş bunu anlıyorum şimdi :KK8:

10. 27 Kasım 2013
  11. DenizYildizi

DenizYildizi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    allah nasip ederse benimde 2 kedim olacak.:nazar: