neden adet olamıyorum off!

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve CHOSEN tarafından 23 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

23 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : CHOSEN
  1. CHOSEN

CHOSEN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    herseyim normal test yaptırdım hiç bi sorunum yok.hiç bi sorun olmamsına ragmen doktorun verdiği 3 aylık tedaviyi uyguladım gene yok.3 ay oldu hasta olamadım.test yapıyorum hamile değilim.neden adet olamıyorum anlamıyorum.çocukta istiyoruz ama oda olmuyo.hersey normalken bi türlü adet olamıyorum.en son dün primolut kullanmaya basladım.3 aylık tedaviye baslamadan önce doktor bu hapla adet olamamı saglamıstı.bende ona dayanarak dün bu hapa basladım.acaba yanlısmı yapıyorum bilmiyorum.doktora gitmeye cok korkuyorum.kötü bişey demesinden korkuyorum.asıl sinir bozucu olan testlerde hersey normal ççıkıyo ama adet olamıyorum.biliyorum sizler doktor değilsiniz ama benim gibi olan varmı acaba diye merak ettim.cevaplarsanız sevinirim.şimdiden tesekkürler :sm_confused:

2. 23 Mayıs 2008
  3. Rosem

Rosem ****BİRİCİGİM*** Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    canım merhaba.benımde adet duzenım ne zaman bebek ıstemeye basladık o zaman bozuldu.
    senın adetın tam ne kadar gectı pek anlayamadım.eger hapı 3 aylık kullanmadan sonra olmadıysan maalesef ılac tedavısınden sonra hemen olmuyor.benımkıde oyle oldu canım yaklasık 2 ay progestan kullandım sonrasında adet yıne olmadım.
    sen bıran once fazla vakıt kaybetmeden doktora gıt.bu adet duzensızlıgı ıhmale gelmıyor.doktorun kan testı yapsın,sobrasında eger negatıf cıkarsa adet sokturucu verır.adetın 3.gunu soyle doktoruna hoormon testı uygulasın.:sm_confused:

4. 23 Mayıs 2008
  5. Rosem

Rosem ****BİRİCİGİM*** Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    canım bırde su var bazı doktorlar bu hormon testlerını hep normal dıye nıtelendırıyorlar.benım doktorumda en son yaptırdıgım prolaktıne normal demıstı ama baska bır doktor bu porfesor normal olmadıgını yuksek oldugunu soyledı.senın degerlerın nasıl canım?mesela prolaktının kac?

6. 23 Mayıs 2008
  7. ddm

ddm yok başka yolu..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    benimde 3yıl olmadı.gerekli tahliller yapılmıştı.ve 3tane doktoro gitmiştim.adetlerim çok düzensizdi.hep geç kalırdı.doktorlar muayene ediyor hiç bir sorun yok deyip geri gönderiyorlardı.ve 5-6 ay önce özel bir merkeze gittim.eski tahlillerimide götürdüm.doktor hem muayene etti hemde tahlillerime baktı.polikistik over teşhisi koydu.bunun için bir ilaç verdi 2ay kullandım normal adet gördüm ve akabinde aşılama yapıldı çok şükür hamile kaldım.şuan ikiz bekliyorum 4aylık.lafın kısası her doktoroda güvenme.bir sorun varki adet olamıyorsun....

8. 23 Mayıs 2008
  9. ilsenim

ilsenim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım hayırlı olsun bebişlerin benimde adetlerim düzensiz 30 günden erken zaten hiç olmadıda 30 günü geçelide çok oldu bende geçen ay hormon testi yaptırdım ama adetin dördüncü günü gittim doktor önemli değl demişti günü bende korkuyorum acaba niye düzeniz bu kadr çocukta istiyoruz bu ay gene iki gün gecikti bekliyorum hala bakalım ne zaman olacak bir haftaya kadar olmazsa doktora gidicem artık geçen ay adet söktürücü vermişti bu seferde düzenleyici versin bari

10. 24 Mayıs 2008
  11. YESIMMM24

YESIMMM24 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Bende Ilacsiz Adet Olamam Mesela Ben Yurtdisindayim Drlar Banada Hersey Normal Dediler Ama Sanmiyorum Demekki Bozuk Gerci Oldugumdan Beri Bole Cok Cok Duzensiz Biri Kilo Vermemi Soledi Yani Her Kafadan Bir Ses Cikti Butun Haplari Kestim Simdi Bitkisel Tedavi Uyguluyorum Kendime Ama Ben Yurtdisindaki Drlara Guvenmedigim Icin Bu Yola Basvurdum Ve Adetleniyorum Artik Bencede Dr Unu Degistirebilirsin

12. 24 Mayıs 2008
  13. bluebonnet

bluebonnet Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaslar Merhaba,

Diger konularada yazdim fakat burda yazdiklarinizi okudum tekrardan yaziyim dedim.

Bende pco hastasiyim ve tahmin ettiginiz gibi adetlerim duzensizdi,doktorlara gidip ayni hikayeyi dinlemekten cok sikilmistim,en son gittigim profesore sunlari soyledim " Hocam iyi hos diyorsun da verecegin ilaclari kullanmayi biraktigim da yeniden adet duzensizligi yasayacakmiyim" o da acik yureklilikle evet dedi.Ve ona bu isin dogal yolu var mi dedim? o da bana ben doktorum ilac veririm dedi.

Neyse uzatmadan, Arkadaslar ben 6 aydan beri sogan suyu iciyorum ve faydasini gordum,yumurtlamam geri dondu fakat onun yaninda corek otu ve adacayi da kullaniyorum 6 aydir problemim kalmadi 30 gunde adet goruyorum.Doktor kontrollerimi ihmal etmiyorum.Doktorum en son gittigim de durumum gayet iyi oldugunu yumurta capimin hamilelik icin yeterli capa ulastigini bir 6 ay boyle deniyelim hamile kalamassan ilac tedavisine baslayalim dedi.

Isterseniz bir deneyim derim.Faydasi olmasa da zaririni goreceginizi zannetmiyorum.Sogan suyunun tadi hicte hos degil fakat kullandigimiz ilaclar ondan ala degil.

Rabbim herkese sifasini versin..

14. 24 Mayıs 2008
  15. Pitircikz

Pitircikz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar adet olamamanın sebebi sanıyorum yumurtlama olmadığı için adet olunmuyor diye biliyorum sizin doktorlar öyle demedimi yani ben bi doktordan öyle duymuştum.bizim her ay olduğumuz kanamanın anlamı o ayki döllenemyen yumurtaların kanama ile dışarı atılması eğer kanama olmuyorsa yumurtlamada olmamış demektir diye biliyorum yanlışmı biliyorum