Neden allah ım neden? Korkuyorum...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Sugar tarafından 2 Şubat 2010 başlatılmıştır.

2 Şubat 2010
    Konu Sahibi : Sugar
  1. Sugar

Sugar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Cok dusunuyorum da bulamadim neden hep kayinvalideler gelinlerini inceden inceden ignelerler sorsaniz gelinimi seviyorum derler ama neden boyle yaparlar anlayamiyorum yani neden gelinlerinin de farkli karakter tasiyabilecegi farkli kurallarinin da olabilecegini dusunup saygi gostermezler.
    Mesela ben annedir o diye saygim sonsuzdur bilirim haddimi ben kadar sozu vardir esimin ustunde nasil ben haddimi biliyor isem onunda bilmesi gerekmez mi diye dusunuyorum. Bir gun Allah in izniyle ben de kayinvalide olursam ben de oglumu boyle kiskanircasina ay ben ogluma sunu yaparim bunu boyle yaparim ben ben ben ben ben ben hep ben hic sen yok ben ve benim kurallarim dercesine falan da filan diycekmiyim yoksa !!!Allah korusun boyle olsun hic istemem ama emin oldugum tek sey var bir gun kayinvalide olursam tum egolarimi bir yana birakip onlarin mutlu oldugunu gormek isterim oglum evlenince evlendigini ve hayatinin degistigini kolay sindirmek isterim sindiremeyenleri gorunce kendime boyle bir soz verdim insallah nasip olursa gelinimi hic kirmak istemem hele hele oglumu gelinim ile kendim arasinda birakmak ise hic istemem ama bunu yapiyorlar yas 60 da olsa 70 de olsa yapiyorlar henuz evladim yok belki de ben anlayamiyorum ama paylasamamak midir bu yoksa bana mi oyle geliyor ?niye mi yazdim bunlari icim cok kaniyor da ondan belki de yazip rahatlamak istedim ...okudugunuz icinde tesekkurler...ama bunlar tum icten duygularimdi ...

2. 2 Şubat 2010
  3. verdinaaz

verdinaaz hedef 65 Üye

Beğenildi:
    114
    Ödül Puanları:
    153
    evet tatlım bende aynı sözü kendime defalarca verdim eğer oğlum olursa Rabbim banada nasip ederse bende senin söylediğin gibi bi kaynana olacağım....

4. 2 Şubat 2010
  5. xxDerinxx

xxDerinxx ♥♥ Aşkım ♥♥ Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Neden böyle yapıyorlar anlamıyorum...
    Sanırım herkesin başında böyle bir sorun var...

6. 2 Şubat 2010
  7. Mihriban

Mihriban Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    kaynanam rahmetli oldu ama yaşarkende böyle bir sorunla karşılaşmadım
    bu açıdan şanslıyım galiba.gerçi eşim annesine çok düşkündü ama kaynanam hiçbir zaman bunu bizi huzursuz etmek için kullanmadı.oğlunu paylaşamama gibi bir durum olmadı yada olduysada bana pek belli etmedi
    zaten sürekli görüşüyorduk.eşim hergün giderdi annesine.belki de bu sebeple bir sorun yaşamamışda olabilirizfisfisfis
    yinede bu sorunu yaşayanların işi zor.
    allah gelinini kendine rakip gibi gören kaynanalara akıl versin

8. 2 Şubat 2010
  9. zeynep215

zeynep215 edep ya Hu!!! Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    bu hilafet gibi bişey
    kaynanadan geline geçen bi miras
    dikkat ederseniz bütün kayınvalideler kendi kayınvalidelerinden yakınırlar
    bana bunu yaptı beni adam yerine bile koymadı beni ezdi bana değer vermedi vs. vs.
    ama aynı şeyleri kendileri de kendi gelinlerine yapar
    bu böyledir değişmez bi nizam malesef
    arada çok iyi kayınvalideler de çıkıyor onlar istisna tabi

10. 2 Şubat 2010
  11. NAZ__24

NAZ__24 Semih ve Duru*nun annesi Pro Üye

Beğenildi:
    5.017
    Ödül Puanları:
    188
    malesef şekerim neden böleler bende anlamıyorum
    genede benim kayınvaldem burda okuduklarımdan ve etrafımda gördüklerimden
    kat kat iyi ama buda görüşe göre değişiyor eltime görede çok fena
    sanırım ilk gelin olmak dezavantaj oluyor ikinciye alışılmış oluyor

siz kaynanamın kaynanasını görseniz ofofofof akıllara zarar gelince bize bile kaynanalık yapıyor
    ama ben sadece gülüp geçiyorum

12. 3 Şubat 2010
  13. Juliette

Juliette annesinin kuzusu Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim kayinvalidem iyidir sagolsun.. ama o bile heran biseylere karisabilecek gibi.. bazen anliyorum kendini zor tutuyor karismamak icin:)) belki de ben musaade etmedigim karisamiyordur cunku benim yuzum elimde olmadan hemen degisiveriyor belki o da bunu anlayip frenliyordur kendini.. bu isler cok zor denge tutturmak allah eslere kolaylik versin.. benimki iyidir sagolsun masallah:)

14. 3 Şubat 2010
  15. Juliette

Juliette annesinin kuzusu Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bence cok da takilmamak lazim her soyledigine.. toleransli olmak lazim

16. 4 Şubat 2010
  17. balxixmnur

balxixmnur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    anlam veremememiz çok normal çünkü biz normal birisiyiz onlar ise anormal kişiler. insan 7sinde neyse 70indede odur. benim kaynanam hep imalı konuşur beni sevmediğini direk söyler hakaretler havada uçuşur. birgün boya yapılacak heryerim ağrıyor felan demeye başladı biz yapacakmışız evde eşi var diğer oğlu var kazık gibi akşama kadar yatar bize imalı konuşuyor. eşimde anlamadı aman ne var onda ruloyla 5 dk yapılır küçücük oda geçen biz koca odayı yaptık demezmi. benim kaynana başladı yazıklar olsun onca sene evde bir duvar boyamadınız yazıklar olsun demeye. eşimde ben yapmadımki balimnur yaptı dedi yutkundu kaldı bende güldüm tabiiki evet ben yaptım ailem bana herşeyi öğretti sağolsun elimden her iş gelir dedim.
    ya oğlu hiçbiriş yapmayacakmış evimizde neymiş ona yapmamış da. kadın kendi yaptırmaz ki oğlu napsın. bekarken eve girmeyen adam evlenince evden çıkmıyor neden diye düşünmüyor hiç huzur varsa eve grer adam yoksa neden dursunki evde.
    valla laflarını kaale bile almamk lazım ama sana direk hakaret ediyorsada lafı yapıştırmak gerekiyor yoksa dahada azıtıyorlar.