neden böyle oluyor

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve kader1 tarafından 12 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    12 Eylül 2008
    Konu Sahibi : kader1
  1. kader1

kader1 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar ben ALLAHIN beni sevmedigini düşünüyorum valla neye elimi atsam kuruyor olmuyor ailem çok üzüyorum ALLAHa yalvarıyorum başkalarına verdigini sadece birini bana versin diye olmuyor hep sabır sabır bıktım valla herşeyden artık evlilik haytımın da kötü olacagını düşünüyorum hiç gülemiyorum artık bıktım herşeyden neden böyle oluyor artık sabır etmektem bıktım başkalrı ne güzel mutlu ben düşünmekten bıktım sinir hastası oldum neden böyle oluyor acababenneyaptımki
  2. 12 Eylül 2008
  3. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenileri:
    325
    Ödül Puanları:
    83
    Günaha girmeyin arkadaşım..:1no2:
    Zor bir dönem geçiriyor olabilirsiniz..
    Ama Rabbim hangi kulunu kayırmış ki?
    Sıkıntınız neyse biraz uzaklaşmaya çalışın,kafanızı topladıktan sonra yeniden çözüm yolları ararsınız..:teselli:
    Mevlam dermansız dert vermez..
    Yeter ki ölüm acısı olmasın..:nazar:
  4. 12 Eylül 2008
  5. Verite

Verite Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    her şeyi allahtan beklemek yerine kendi gayretinle hayata tutunmak daha mantıklı değil mi
  6. 12 Eylül 2008
  7. zelixsx82

zelixsx82 RABBİME SONSUZ ŞÜKÜRLER.. Pro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım isyan etme allah hiç bir kulunu çaresiz bırakmaz dermansızda dert vermez sen rabbine şükret hastane köşelerinde inim inim inleyen insanlar var onlardan ibret almak lazım.........
  8. 12 Eylül 2008
  9. kahvekolik

kahvekolik Ya Hafiz! Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ''aydınlık sabahı düşün ve durgun geceyi, Rabbin seni ne unuttu ne de darıldı. öteki dünya senin için bu ilk bölümünden mutlaka daha iyi olacak! ve zamanı geldiğinde Rabbin sana kalbinden geçeni bağışlayacak ve seni hoşnut kılacak '' (DUHA SURESİ)
    Son düzenleme: 12 Eylül 2008
  10. 12 Eylül 2008
  11. fxixrtxixnanxixnkxixzxix

fxixrtxixnanxixnkxixzxix Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    canım üzülme...bazen şansızlık dediğimiz olaylar belkide bizim gelecegimiz için önemlidir.
    bu durumun belki farkında olmayabilirsin ve şimdiki durmun seni üzüyor olabilir .inşallah gelecekte seni guzel suprızler bekler...mutluluklar canım
  12. 12 Eylül 2008
  13. nisan001

nisan001 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    başkaları dışardan mutlu görünüyor
    acaba gerçekten öylemi:uhm:
    bizim yaratılış sebebimiz imtihandı demi
    yani sınanmak için dünyadayız sıkıntısız yaşamak için değil
    Allah demiyor mu zaten siz sizden öncekilerin çektiklerini çekmedikçe cennete girebileceğinizi mi sanıyorsunuz diye
    ramazandayız da zaten dua et
    Allah sevdiği kuluna dünyada sıkıntı verirmiş günahlarına kefaret olarak ve cennette derecesini yükseltmesi için..
    sabır imtihanındasın demekki
    dua et..
    kk yı da unutma amaa.s.:enbuyukkk:
  14. 12 Eylül 2008
  15. EU2

EU2 Guest

Haşa...
    Rabbim adına nasıl böyle karar verebilirsiniz sayın arkadaşım.
    Zor günler geçiriyo olabilirsiniz.Ama bu demek değil ki güzel yaradanım sizi sevmiyor.
    Rabbim günahlarla dolu kuluna bile bir şans daha vermiştir.Tövbe kapısını göstermiştir.
    Herkes zor günler yaşar,ama zamanla atlatır. Çok umutsuzsun gördüğüm kadarıyla.
    Ama pozitif düşünmelisin ki pozitif sonuçlar elde edesin...
    Sabretmek kadar güzel bişey yoktur ki hem.Eminim bu sabrının meyvesini toplayacaksın.
    Mutlu olmayacağım değil ,mutlu olacağım demelisin yerimseniben
  16. 12 Eylül 2008
  17. TMYy

TMYy *T&M* Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım benim isyan etme sen duanı et bol bol Allah herzaman her kulunun yanındadır. böyle düşünerek hem üzülme hemde günaha girme. bazı şeyler bizim bu dünyadaki sınavımız. sabredip geçersek ne mutlu bize.
  18. 12 Eylül 2008
  19. EU2

EU2 Guest

Bakınız sayın arkadaşım,Bakara suresinin 155.ayetinde ne diyor:

'' Andolsun, biz sizi biraz korku, açlık ve bir parça mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltmekle imtihan edeceğiz. Sabır gösterenleri müjdele.''

Hayat yolunda karşımıza çıkan ve çıkacak olan zorlukları,korkuları,üzüntüleri rabbimizin bize nasip eylediği sabırla yeneceğiz inşallah...Unutmayalım ki sabır, Allahın rızasını kazanmak için bir anahtardır.Allah’ın zorlukları sabretmek için kaderde yarattığını düşünmeden hoşa gitmeyen durumlara ‘katlanmak’, ‘tahammül etmek’ dünyada da bir azaptır. Çünkü tahammülün karşılığında bir beklenti içine giren insan, dünyada her zaman bir karşılık bulamayabilir. Bu durumda hem zorluk içinde geçirdiği zamanı kaybeder hem de karşılığında dünyevi bir mükafat elde edemez...

Hemen başka bi ayete de bakalım..Zümer suresinin 10.ayetine ;

''Şüphesiz sabredenlere sınırsız bir mükafat verilecektir ''

Sabır insana ışık tutar...Yolunu aydınlatır,sabırlı insanın sabrını rabbim daha da artırır.

Hem Allah bizi sevmese ve itimat etmese bir çok mahlukuna vermediği yüzlerce organı neden bize versin ki ve neden özellikle akıl, ruh, kalp, vs..gibi kıymeti, kainat ağırlığında olan lüks mücevheratı boynumuza taksın ki? Birisinin bizi sevmesinin ölçüsü bize verdiği hediyenin kıymetiyle doğru orantılı değil mi?

''De ki: "Eğer siz Allah'ı seviyorsanız bana uyun; Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. Allah bağışlayandır, esirgeyendir." Ali İmran Suresi 31.ayet

Bakın ne yazıyor Allah da sizi sevsin diyor.Bu birçok ayette geçmektedir...Rabbimizin bize olan sevgisinden asla şüphe etmeyelim...Sırtımızı dualarımızla O'na dayayalım .
    O sabredenleri sever.O halde bizi yaradana neden kendimizi sevdirmeyelim ...