neden ben anne olamıyorum*

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve ayxixxsxxixxgxxixm tarafından 10 Ocak 2008 başlatılmıştır.

10 Ocak 2008
    Konu Sahibi : ayxixxsxxixxgxxixm
  1. ayxixxsxxixxgxxixm

ayxixxsxxixxgxxixm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    bu soruyu 5senedir kendime sordum ama hep aynı cevaplar allahın taktiri hayırlısı herşeyin bir vakti saati vardır dedim ama içimde hep aynı sızı nede*benle ve benden sonra evlenenler 2ci çocuğu yaptılar.ya biz önce ilaç tedavisi olmadı eşim ameliyat oldu olmaı hadi bakalım iğne tedavisi oda olmadı en son çare tüp bebek.bana bu kadar tedavilerden sonra aşılama bile yapamadılar biliyormusunuz .çok fazla folükül oluşmuş 3ay boyunca 60 tane gonal f kullandım ama sonuç ..............kocaman bir sıfır .doktorum çoğul gebelik olabilir ve hayatın tehlikeye girer dedi ve aşılama yapmadı .ben çok yoruldum arkadaşlarhem maddi hem manevi.artık bir şeyler yolunda gitsin ve sonuç alalım istiyorum 5senenin sonunda gelinen yol tüp bebek ama o da okadar kolay değil önce rapor için uğraşıyorum devlet ilaçların ve hastanenin bir kısmını ödesin diye.benden ve eşimden bir sürü tahlil istediler onları geçen hafta verdim sonuçları alıp ünüversteye vericem 3gün içinde heyet toplanıp karar veriyormuş inşallah çıkarda kafamdaki o kocaman agırlık kalkar.büyük gün 23 ocak sonuçları o gün vericem hayırlısı bakalım ALLAH herkesin gönlünün muradın tez zamanda versin inşallah...kendinize iyi bakın benim gibi herşeyi kafaya takmayın.....:KK46:

2. 10 Ocak 2008
  3. BenKaktus

BenKaktus HERAN BATABİLİRİM... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım hepimizin derdi aynı...hepimiz aynı uğurda uğraşıp duruyoruz...inşallah rabbim bizlerede nasip edecek...dediğin gibi biraz sabır biraz zaman....dualarımız birbirimz için...

4. 10 Ocak 2008
  5. sinem8484

sinem8484 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    canım aynı şeyleri bende yaşadım çok iyi anlıyorum seni benimde 4 aşılama iğne tedavisi vs. yine sonuç koskoca sıfır şimdi tüp bebek yaptırdık transfer oldu şimdi sıra beklemede o en zoru işte günler gecmek bilmiyo 5 tane embriyo transfer edildi bana bugun9.gün kaldı 4gün ama inan test yapmya okadar çok korkuyorum ki allah yardımcımız olsun

6. 10 Ocak 2008
  7. gulen

gulen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım allah yardımcın olsun.senin sorunun neydi de gebe kalamıyorsun?

8. 10 Ocak 2008
  9. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Canım daha yaşın çok genç.Gerçekten zamanı var bebğim.Lütfen çok kendini yıpratma ve çevreni dert etme.Evet insan üzülüyor ama kendini topla ne olursun.Çok üzüyorsun bunları yazarken bizleri.Ümitsizliğe kapılma tamammı canım.Dualarımız seninlee:1hug:

10. 10 Ocak 2008
  11. ayxixxsxxixxgxxixm

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    canım önerilerin için çok sağol ama inan elimde değil bir an geliyo böyle patlıyorum işte ama iyiki varsınız sizin gibi arkadaşlarımla inşallah daha pozitif olucam ve her şey yolunda gitcek inşallah

12. 10 Ocak 2008
  13. masiva

masiva Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Bu soruyu her zaman ve her olayda sorarız neden ben diye.....

Mesela ben hep kendime sorardım neden benim kulağum duymuyor...neden ben....sonra bir yerde şöyle bir yazı okumuştum....

Başımıza kötü,olumsuz birşey geldiğinde sanki haketmiyormusuz gibi neden ben deriz....madem öyle neden iyi bir olayla karşılaştığınızda neden ben demiyorsunuz...bu güzelliklere layıkmısınız bakalım....

Bu yazı beni çok etkilemişti....ve kendimi tekrar baştan düşünmeye başladım..evet duymuyorum ama ailem var..evet duymuyorum ama üniversiteyi bitirdim..evet duymuyorum ama yurt dışında yabancı dil eğitimi gördüm...peki ben bu güzelliklere layıkmıydım..neden başkaları değilde benim güzel bir ailem vardı...neden,okudum....işte bunları düşününce artık iyi tarafları düşünmeye başladım...yani sizlere diyeceğim...kendinizde bulunan güzel yönleri araştırırsanız inanın acınız ,üzüntünüz hafifleyece..çünkü insan şükretmeyi öğreniyor....

mesela sizlerde çok şükür yuva kurmuşsunuz....bir aile içindesiniz..ya başınıza kötü bir olay gelseydi..ya kötü yola düşmüş olsaydınız...bunun gibi şeyleri düşünün ve şükürler edin...inş Rabbim gönlünüzde olanı hakkınızda hayırlı eder ve kısa zamanda nasip eder... a.s. a.s.

14. 10 Ocak 2008
  15. ayxixxsxxixxgxxixm

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    gülencim ben polıkıstık over hastasıyım eşimdede varıkosel vardı 4 yıl önce ameliyat oldu şu an hareket ve sayımız biraz problemli 23 ocakta tekrar tahlil var bakalım neolcak yazışalım.

16. 10 Ocak 2008
  17. ayxixxsxxixxgxxixm

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    sinemcim inşallah hamilesindir bari sen bize morel olursun ama sen sakın gerılme biliyosunki morel çok önemli dualarım seninle ALLAHIM inşallah hepimize hayırlı evlatlar versin AMİNNNNNNNNN.

18. 10 Ocak 2008
  19. ayxixxsxxixxgxxixm

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    masiva öncelikle seni kutluyorum.dediklerinde sonuna kadar haklısın her şeyden önce sırf nefes aldığımız için bile 24 saat şükretsek yetmez.biz kullar bazen nankör oluyoruz işte Rabbim affetsin