Neden beni üzüyorsun Anne ?:(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve xgxb tarafından 24 Ocak 2009 başlatılmıştır.

24 Ocak 2009
    Konu Sahibi : xgxb
  1. xgxb

xgxb Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    :1no2:Annemin bir problemi var ama çözemiyorum.Hiç gülmüyor,konuşmuyor çok soğuk bize karşı yemek yapmıyor,temizlikde yapmıyor,erkenden yatıyor her akşam.Nedenini soruduğumda bunalımdayım diyor. Yaşım 18 ve benimde kendime göre sorunlarım var yinede annemin bana yaptığı haksızlıkları sineye çekiyorum ama bazen dayanamıyorum yine öle bi akşam marketten sadece bir çikolata aldım diye bağırdı çağırdı kantinimiz var neden ordan almadın da marketten aldın dedi akşam akşam kantine mi gidicem dedim..Bu şekilde başladı ve üzerime yürümeye başladı noluo sana dedim bunalımdayım üstüme gelme dedi bende bunalımdayım senın gibi yapıyor muyum dedim.Sadece gülmeni istiyorum ruh gibisin dedim.Gitti yattı o gece.Bu akşamda sabah arkadaşına gitti akşam geldi 1saat sonrada ben geldim annemle babam evdelermiş.Zavallı babama yemek yapmamış annemde canım istemiyor dedi yine gitti yattı.Bazen annemi sevip sevmediğimden şüphe ediyorum çünkü çok hatalarını biliyorum :KK43: anne hiç çocuğunun gözünden düşermi benim annem benim gözümden düşüyor...senağlama.Babamı soracaksanızda Adamcağız artık kaç yıldır alışmış.Geçen karnemi aldım kantine gittim nasıl dedi pek ii sayılmaz dedim annem hemen onca öğretmenin içinde sen okumazsın okula gidişinden belli dedi artık dayanamadım karneyi yırttım çıktım okuldan eve gittim ağlaya ağlaya çünkü bu kadar beni rencide etmesine dayanamıyorum.Babam o okulda öğretmen eve geldi yanıma dedi ben kaç yıldır çekyiorum sırf sizin için dedi onu el birliğiyle düzeltcez dedi...Gittim özür diledim annemden tık yok bazen anlıyorum onuda belki kantinde sıkılıyor olabilir 4 duvar arasında ama bana çok yansıtıyor.

2. 24 Ocak 2009
  3. YAXGXMURCN

YAXGXMURCN ALLAHIM KUZUM SANA EMANET Pro Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    Seni anlıyorum ama belki annenin gerçekten sorunları vardır bu psikolojikte olabilir cnm
    Umarım en kısa zamanda atlayır senide üzmez sende bu zor döneminde bence yanında ol üzerine gitmemeye çalış bakalım zaman neyi değiştirecek

4. 24 Ocak 2009
  5. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.611
    Ödül Puanları:
    363
    Annenizi bir psikoloğa götürseniz..
    Kadıncağız açıkça bunalımdayım demiş..benneyaptımki
    Evde yemek,temizlik yapmadığına,erkenden yattığına göre hiç iyi değil kendisi sanırım..:nazar:
    Çok geçmiş olsun..:teselli:

6. 24 Ocak 2009
  7. camelia87

camelia87 Guest

:KK43: bu durumda ne denir bilmemki canim ya :KK43:
    annenlerde bazen kirici olabiliyor anlasilmaz olabiliyor
    bizim nasilki cekilmez hallerimiz olur onlarinda olabiliyor
    ne yapalim anlayis gostermek zorundayiz
    elbette kalp kirilio fakat annendir yinede:KK43:
    belliki sorunlari var
    umarim hersey yoluna girer kendini uzme :KK43:

8. 24 Ocak 2009
  9. xgxb

xgxb Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Gitti götürdü babam ama neden hiç bir sorun yok evde 4 kişilik bir aileyiz maddi bi sıkıntımız yok Allah a şükür babam desen melek gibi ağzından çıkacak lafa bakar sadece .. Bilmiyorum artık bunun altından kötü bişiy çıkmasından çok korkuyorum :KK43::KK43:

10. 24 Ocak 2009
  11. amanbe

amanbe BİR AY DOĞAR İLK AKŞAMDAN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evt ciddi problemleri var galıba..
    kendısı de sölemiş bunalımdaym dıe
    bence kendı kendıne geçmesinı beklemek biraz sıkıntılı olur
    canım inş en kısa zamanda annen düzelir

12. 24 Ocak 2009
  13. EU3

EU3 Guest

cnm.belliki annen depresyonda ,yada hep mi böyleydi baban pasif bir eş olarak kalıp hiçmi mudahele etmedi..bir kadın evdeki belli sorumluluklarını yerine getirmiyorsa başta eşler arasında bir kopukluk ,sevgi, saygı yoksunluğu vardır bence ..
    senin adına üzüldüm çünki sende desteğe özellikle annenle daha çok yakınlaşmaya ihtiyacın olan bir yaştasın ..sanırım tek çocuksun , o sebebten dolayı babanla birlik olup anneni bir psikologa götürün hatta ailecekte terapi görün ..uzman gözü aile içersindeki hataları daha net görür , ve yardımcı olur ..
    sen yinede çok üzülme annene tavır alıp , nefret duyma ,derslerine odaklan ve annenle baban arasına sakın girme ..
    annenin anlamaya ve kendini annene anlatmaya çalış..umarım herşey yoluna girer bitanem öptm seni.. :teselli:

14. 24 Ocak 2009
  15. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Annen agir bir depresyon geciriyor olabilir canim!!

Bunalimdayim üstüme gelme, temizlik yapmama, sürekli yatma agresiflik, durgunluk hep belirti olabilir...:nazar:

Bence ona karsi gelecegine güzelce konusmayi dene, Annecim neyin var istersen bir uzmana gidelim sen iyi degilsin ne oldu sana, konus benimle diyerek ona destek olmalisin..:teselli:

16. 24 Ocak 2009
  17. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.611
    Ödül Puanları:
    363
    Arkadaşım baban elbette çok iyidir,maddi sıkıntınız olmadığına da sevindim..
    Ama psikoloğa götürdünüz madem durumunuz da iyi,devam edin tedavisine..
    Kadıncağızın psikoloğa neler anlattığını bilemezsiniz ki..:nazar:

18. 24 Ocak 2009
  19. nisansu

nisansu Mahkum bir hayat... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım belki bu yaşlarda sen annenden ilgi ve destek bekliyorsun ama annen anlaşılan gerçekten iyi değil. Depresyon belirtileri senin anlattıkların. Sorumluluklarını yerine getirmemesi kötü tabi. Ama demek ki bir psikiyatra ihtiyacı var.

Bu durumda ne olursa olsun onun senin annen olması sebebiyle, babanın dediği gibi onu siz düzeltmeye çalışacaksınız. Yoksa sende sadece kafana takıp, soruna sadece duygusal olarak yaklaşırsan çözülmesi daha da zorlaşır.

Hayat bu işte canım. Belki senin annnene ihtiyac duyduğun bir dönem ama sen annenden daha sağlıklı bir durumda olduğun için senin onla ilgilenmen gerek....