Neden böyle?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve Charm tarafından 8 Mart 2009 başlatılmıştır.

8 Mart 2009
    Konu Sahibi : Charm
  1. Charm

Charm Whats up ? Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    Neden böyle..
    Neden bu kadar aç ız.. neden doymuyor ınsanlar ?.. mutluluga, huzura, var olan saglıgına.
    Yavrusuna, eşine.. evliliğine.. Hala yasıyor olmaya... Bır haber aldım. bir arkadasım.... yıne ıhanet. yıne serefsızlık. yapmaz dediği yapmış, daha tazecık yavrusuyla bu dertlerı basbasa bırakmıs.
    Neden görmezsin sahip oldugun guzellıkleri ? Neden bu şükürsüzlük ? Neden hep bir başkası ?
    Neden bunun sonu yok ? Neden bunu yapmayan yok ? Bu pisliğe bulanmayan yok !
    Neden bu duyguyu yasamak zorunda bu kadınlar, anneler ? Neden bunu ıhanetı tatmaya mecbur ! Bu kız ne yapsın sımdı...... Nerelere gıtsın.... Yavrusuna baktıkca yuregı yanar...
    Bu ıhanet neden ? Yasamın kanunu mu bu ?

Bır haber gördüm şimdi. 33 gunluk bır bebek.. 20 yerınden bıcaklanmıs. ANNESı yapmıs bunu !
    Buna yurekmı dayanır ? Ağlamamak elde mi ? Bunu hangı ana yuregı kaldırır ? O yavrunun nedır gunahı. Gozunu yenı acmıs dunyaya ? En buyuk ıhanetı gormus annesınden ! Neden yaptın kahrolasıca !
    Öldürmek ıcın mı doğurdun gunahsızı ? Allaha duam onun kucuk ıkı eli yakanda olsun ahirette ! Anne bunu bana neden yaptın diye yapışsın sana !

Allah hepsini kahretsın.. Yavruma bakıyorum düşünemiyorum bile.. Allahım bu nasıl dogru olur ? O yavrunun bedenı ne kadar kı ? Sen bunu yaparken nasıl baktı sana ? Ne yaptı. Dili olsaydı söylerdi. Lanet olsun sana derdi. Ne ıstedın ondan neden yaptın ?
    Bu dunya nasıl bır yer ! Midem bulanıyor.. Şerefsizlikten, Şeytanlıktan, Pislikten..
    Bızı arındır Allahım bizi pisliklerden arındır.. Ruhsuzlardan arındır bu dunyayı..
    Insan kılıgında gezen yaratıklardan arındır ne olur.

Son düzenleme: 8 Mart 2009
  2. 8 Mart 2009
  3. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    canim seni oyle iyi anliyorum ki ben de az evvel bi haber izledim 19 yasindaki kizin bogazi kesilerek oldurulmus, nasil bir dunyada yasiyoruz aklim almiyor artik.
    insanlarin kimsenin kimseye ne tahammulu var saygisi ne de sevgisi var artik. eskiden derdik ki Allah korkusu var yapmaz etmez. artik kimse icin bisi denmiyor herkes herkesden biseyleri bekler oldu.

yazik oldu bana kalirsa.. dunyayi kendi ellerimizle yasanmaz bi yer haline getirdik.

4. 8 Mart 2009
  5. mina_melis

mina_melis Guest

öncelikle kandiliniz mübarek olsun.sizmi ihanete uğradınız yoksa yanlışmı anladım.hakikaten insanlarda müthiş bi doyumsuzluk var.ALLAH bizi kanaatkar kullarından eylesin.yanlışa gidenleri hatayı yapmadan doğru yola çevirsin inşallah.bu mübarek günde en azından bunlar için dua edebiliriz.

6. 8 Mart 2009
  7. Charm

Charm Whats up ? Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    Hayır Arkadasım benım basıma gelmedı bır arkadasımın basına geldıgını ogrendım bugun..
    Ama her zaman en cok korktugum seydır..Allah hıcbırımıze gostermesın..
    Olanlara sabır versın.. Hepımızın kandılı mubarek olsun, bazı seylere sebep olsun ınsalah..
    Sımdı abdestımı alıp dua edecegım.. bu aksam ruhum daraldı.. ıcıme karanlık coktu..
    Allah tum darda olanlara yardım etsın.. meleklerını gondersın.. bazı seyler cok zor gercekten..
    yaşanması ve kabul edılmesı...

8. 8 Mart 2009
  9. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    maleseef yaşam öyle bir noktaya geldi ki dediğin çok doğru betulygt.sana katılıyorum.gitgide daha güvensiz bir toplum haline geliyoruz.ben evimde tek başımayım çoğu zaman eşimin işi dolayısıyla.ama öyle tetikte uyuyorum ki,her yeri kilitliyorum.tv açık uyuyorum mecburiyetten sabaha kadar.kimseye güvenmiyorum.
    canım arkadaşına da çok üzüldüm allah ıslah etsin.allahım böyle insanların içine biraz insan sevgisi biraz vicdan biraz haysiyet versin.günah bu yavrunun günahı ne ki...

10. 8 Mart 2009
  11. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    ..................

12. 8 Mart 2009
  13. glsh85

glsh85 Guest

bende bugun cok şeye soylendım ...

14. 8 Mart 2009
  15. glsh85

glsh85 Guest

bende bugun cok şeye soylendım ...

16. 8 Mart 2009
  17. bride_

bride_ vARmı NaZo GibiSİ Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    106
    Ah betülcüm..içine karanlık çöktü değilmi seninde..sanki sana olmuş, sen ihanete uğramışsın gibi oldun değilmi benim gibi? Dayanamadın döktün içini...

Lanet olsun yaa...Öyle sıkıldım ki...Bunaldım..Kendimi o arkadaşın yerine koydum...yüreğim şişti...

18. 8 Mart 2009
  19. bride_

bride_ vARmı NaZo GibiSİ Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    106
    Seninde yazdığın gibi neden bilmez insan elindekinin kıymetini?Neden başka kadına gider?Neden bir insan en yakınına bu acıları yaşatır? O kızında bir insan yavrusu, anne bananın evladı olduğunu unutur..zalimliklerin en zalimliğini yapar?