Neden böyleyim=(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve acemiprenses15 tarafından 5 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

5 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : acemiprenses15
  1. acemiprenses15

acemiprenses15 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar ben 16 yaşındayım sorunum kendim.Kendimle hiçbir zaman barışık olamadım.Aslında herkes çok güzel bebek gibi bir yüzüm olduğunu söylerler ama vücudumla ilgili büyük problemlerim var:1no2:boyum 160 kilom ise 63:sinifsinif:kendimi çoooooooooook çirkin buluyorum.fotoğraf çekilmekten çok korkuyorum eğer çekilirsem kesin kötü çıkmışımdır diye düşünüyorum kendi kendimi yiyorum.Yaptığım her hareket insanlar tarafında ayıp olarak karşılanıyor diye düşünüyorum.Sanki her hareketimle rezil oluyorum her hareketim ayıplanıyorum.Arkadaşlarım sürekli yaptıklarımla beni eleştiriyor yeter artık yaÇok üzgünüm çoookZaten çok çekingen bir yapım var ne zaman toplum içinde utangaçlığımı yenmeye çalışsam sonrasında pişman oluyorum.Bu bir hastalık mı lütfen yorum yapın yapacağınız her yorum için şimdiden teşekkürlermafoldumben

2. 5 Mayıs 2010
  3. ipektuncer

ipektuncer Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    Ailen nasıl davranıyor canım sana? Nasıl bir aile ortamında büyüdün/ büyüyorsun ?
    Kilonda aman aman bir fazlalık yok, belki 1-2 kilo. Kaldı ki gelişme çağındasın, daha boyun da uzayacak. Herhalde başka şeyler olmalı bu çekingenliğin altında..

4. 5 Mayıs 2010
  5. eliff87

eliff87 kan ve gül Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    psikologlardan yardım alabilirsin canım

6. 5 Mayıs 2010
  7. smeagol

smeagol Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1.455
    Ödül Puanları:
    238
    Gayet sağlıklısın ve hiçbir problemin yok..Tek sorun ergenlikte olman..Alınganlıkların,çekimserliklerin hepsi yavaş yavaş geçecek ve kişiliğin oturacak.ılerde bu hallerini hatırlayıp güleceksin.Yapman gereken kendinle barışık ve olaylar karşısında daha sakin olman..Güzel günler seninle olsun..yerimseniben

8. 5 Mayıs 2010
  9. chemeng1983

chemeng1983 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bu yaşlarda böyle şeyler hissedebilirsin. Henüz gelişme çağındasın ve emin ol seneler geçtikçe kendini daha güzel hissetmeye başlayacaksın. Yaşın ilerledikçe giyim tarzın oturacak, kendine yakışanlara giymeye başlayacksın. Hem 160 cm boya 63 kilo abartı değil.

10. 5 Mayıs 2010
  11. acemiprenses15

acemiprenses15 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    annem ve babam öğretmen oldukları için beni çok terbiyeli yetiştirmek istediler.Bunun için çok susturuldum.Ama çok kısıtlandırılma getirmediler.Psikoloğa gittim tabi ama ilaç verip yolladılar

12. 5 Mayıs 2010
  13. Caramelim

Caramelim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Nasil hissedersen kendini öle etrafa i$ik sacarsin öle davranirsin ve hissetirisin canim :KK66: kendi degerlerini kesfet Sen teksin bu dünyada bitanesin :) baskalarini kendinle hep kiyaslama sendeki olan meziyetler onda yada bir baskasinda yokdur bunu unutma ona göre hareket etmeye calis..kendini sevmekden asla vazgecme cünkü sen kendine ne kadar deger verirsen karsindaki seni o kadar az üzmeye firsati bulur
    ayrica kiloonda cook büyük sorunda yok yaz geliyor verirsin rahatlikla 3 4 kilonu :KK66:

14. 5 Mayıs 2010
  15. cmrm

cmrm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    canım belkide bu sorunun ergenlik döneminde olduğun için olabilir.sen daha gelişme çağındasın kilonda normal canım takma kafana.utangaçlık konusunda mutlaka yardım almalısın veya ortamlara daha sık girip bunu yenmelisin

16. 5 Mayıs 2010
  17. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146

16 yaş için gayet normal durumdasın. kendini beğenmezsin. kimsenin seni beğenmediğini düşünürsün. her şeyi dert edersin. dünyanın en büyük sorunu haline getirirsin.
    kilolarını dert etme onlar verilir. emin ol senin yaşındaki herkes benzer düşüncelere sahip :lepi:

18. 5 Mayıs 2010
  19. white_devil

white_devil Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    ergenlikte oluyo cnm böyle şeyler 1 yıla kalmaz bişiyin die düşünüyorum benimde senin yaşlarındayken kafama kese kağıdı geçirip yürüyesim geliyodu:)
    Ama geçiyo hepicii sen kendinle barışmayı dene ben buyum de başka yolu yok yani kabullen her halini her huyunu sev görceksin ki etrafındakilerde bi süre sonra değişicek..
    ve rezil olmaya gelince kendini rezil olmuş hissetmezsen bence asla rezil olmuş olmuyosun ben bunu öğrendim:) çok sakarım söylemesi ayıp bi topluma girsem mutlaka bana bakıcak 5-10 göz edinirim sakarlıklarımdan dolayı ve tabiki gülen gözler geneli:KK70: ama bende gülüp geçiyorum artık çünkü böyleyim sakarım napabilirim dikkat ettikçe dahada artıyo çenemi tutayım dedikçe dahada cok konuşuyorum en iyisi ben böyleyim diip geçmek sende dene kuşumm ve boşver çevrendekileri seni öyle kabul etmeyenler zaten lazımda değillerdir:KK66: