Neden byle anlam veremiyorum?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Shirin seyler tarafından 9 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

9 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : Shirin seyler
  1. Shirin seyler

Shirin seyler Oriflame ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    Eşimle 3yıl çıktık,eşimin ailesi bi onay verdi bi vermedi evliilik için, bu 3 yılı evimizin eşyalarını alarak geçirip, evimizi tutup dayadık döşedik,istemeye gelmediler mi geldiler, söz nişan düğün 3ayda yaptık, ve aradaki resmiyet devam ederek, hayata atıldık, ailelerimiz birbiri ile bizim evimizdeki zorunlu törenler harici görüşmüyorlar, ben ilk zamanlar daha çok zorlanmıştım şimdi 4,5 yıl oldu evleneli ama hala çok gücüme gitmiyor değil; bi kızım oldu ve ona şimdi kayınvalidem bakıyor......
    imkanlarımız dahilinde bi araba ufak bi yatırım yaptık, ama evimiz yok diye çok üzülüyorum, eşim; ailesi ile ev planlarına girdi, babası bir miktar veriyor, biz biraz katıp, üstüne kredi falan alalım diyor, ama ben bıktım artık, ödemekten, imkanları bile varken neden hepsini onlar yapmıyo anlamıyorum, onlarla istediğim gibi konuşamıyorum bile, düşüncelerimide söyleyemiyorum, amaaan boşver gibi bi yapımda yok, bugün a diyorlar yarın z, benim okadar param olsa zaten alıp oturucam, sanki herşeyi 4-4 lük yapmışlar gibi davranmıyorlar mı, iyice illet oluyorum, onun için canım çok sıkkın, patlıcak gibiyim.......

2. 9 Temmuz 2009
  3. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    pardon da neden yapsınlar ki?
    neden tüm parayı verip size bir ev alsınlar?
    çoğumuzun önüne altın tepside sunulmadı sahip olduklarımız.
    tamam belki size bir ev alacak parayı trink diye saysalar süper bir jest olur ama bunu yapmıyolar diye kınanmasına ya da bozulunmasına ben anlam veremedim.

ayrıca ilk zamanlar sorunlar yaşanmış ama şu an kızınıza bakıyormuş kayınvalideniz.
    daha ne..
    bakmayadabilir sonuçta..

4. 9 Temmuz 2009
  5. LOCA

LOCA Kaçıyorum Kovalama! Üye

Beğenildi:
    260
    Ödül Puanları:
    153
    haklısın aslında hemde çok hiç ellerini bişeye sürmezler bide düğün yaptık diye gezinirler. eşin demiyomu baba durumunuz iyi bak çocukta oldu ev alsanız bize kredi çekmesek falan üstelik düğün masraflarıda siz üstlenmişsiniz.

6. 9 Temmuz 2009
  7. akidem

akidem KUZEYİM... Pro Üye

Beğenildi:
    2.992
    Ödül Puanları:
    238
    İmkanları varken neden yapmasınlar ki?Allah aşkına bi anne baba niçin yaşar..Evladım süründükten sonra ben nasıl mutlu olabilirim.Ama bu demek değil ki eşinin ailesini sıkıntıya sok yapabilecekleri kadar yapmalılar valla ben olsam ince ince işlerim kocamı dantel gibi...

8. 9 Temmuz 2009
  9. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    ben sadece şunu söyleyebilirim.param varsa kendim alırım,yoksa kira da otururum ama asla kimseyle ortak bir şey almam.bu gerçekten büyük sorumluluk.ödeyemeyeceksem birine güvenip asla kredi de çekmem,ev de almam.gücüm yoksa olmasın.

10. 9 Temmuz 2009
  11. akidem

akidem KUZEYİM... Pro Üye

Beğenildi:
    2.992
    Ödül Puanları:
    238
    Üstelik eviniz hazır olsaydı siz çalışmak zorun da kalmaz kayınvalidenizde çocuğunuza bakmak zorunda kalmazdı.

12. 9 Temmuz 2009
  13. Shirin seyler

Shirin seyler Oriflame ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    Bizde bi yatırım yaptık, ben onu kızım için yapmıştım, daha 8aylık hamileydim onu yaptığımda şuan kızım 14aylık, ben o yatırımı daha da çoğaltarak kzım için kullanmayı düşünürken, karşı tarafın evladı için pazarlık yapmasını pek uygun görmüyorum açıkçası,
    evladıım olmasaydı 'onun için herşeyi yaparım' diyemezdim.Demek her anne baba benim gibi düşünmüyor...

14. 9 Temmuz 2009
  15. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.677
    Ödül Puanları:
    163
    Anlattıklarınıza bakarsak, aileler arasındaki resmiyetin dışında (tabi başlardaki olayları saymazsak) bir problem yok. Ama iş eve gelince bende esmer'im gibi düşünüyorum. Evinizi alacaksanız siz alın, neden illaki eşinizin ailesi almak zorunda. Öyleyse eşinizin değilde sizin aileniz alsın. Evlilikte neden her şey erkek tarafından bekleniyor ki. Ben 2 ev aldım ikisinide borca girerek aldım. Kimseden yardım istemedim çünkü evi ben ve eşim alacaktık. Tamam borç istersiniz verirler veya vermezler o onların vicdanlarına kalmıştır ama ben ev alınacaksa kendi paramla alma taraftarıyım, param yoksa almam varsa alırım. Bu kadar basit.
    Kaldı ki, eşinizin babası bir miktar para da vermiş size, daha ne istiyorsunuz ki. Zaten bakıp büyütüp bu yaşa getirmişler, birazda bizler sıkıntıya girip zorlukları görsek iyi olacak.

16. 9 Temmuz 2009
  17. MyLO

MyLO Hep Mokoko Hep Mokoko Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Size ev alma gibi bir zorunlulukları yok sizin gibi düşünmüyorlar diye suçlu olarak görmemelisiniz.
    Sonuçta onlarda o parayı kazanmak için emek harcadılar belki zamanında ne zorluklar çektiler. Kaldıki ellerinden geldiği kadar yardımcı olma düşüncesine de girmişler. Haksızlık ediyorsunuz bence.

Bişeyler sahibi olmak istiyorsanız elinizi taşın altına sokacaksınız.
    Ya da evlenmeden evvel diretecektiniz o zaman ailesi oğullarını evlendirebilmek için mecbur kalacaklardı.
    Şimdi çok geç.
    Sonuçta tüm bunları göze alarak evlendiniz.

18. 9 Temmuz 2009
  19. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    aslında şöyle düşünüyorum bende..
    evet herşeyim ama herşeyim evladım için..ama durumları varsa paralarını çar çur edeceklerine bir yerlere girip bir şeylere sahip olmaları için bende önayak olur,bir miktar yardım eder diğerini onlara ödetirdim..
    zaten öteki tarafa bir şeyle gidemeyeceğime göre benim malımda çocuklarımın olacak..
    böylece bir şeyler ödeyerek aldıkları malla birlikte benim mallarımda üstüne eklenince gene kendi karları diye düşünürdüm..
    sanırım eşinizin aileside böyle düşünüyor..