neden emmiyor lütfen yardımmm

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve eliff07 tarafından 7 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

7 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : eliff07
  1. eliff07

eliff07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arakdaşlar bebğim 50 günlük.3.300 kilo 50 cm doğdu.şimdi 5.350 gr 55 cm.öncesinde ço iyi emiyordu şimdi memeyi görünce korkmuş gibi cıyak cıyak bağırıyor üstelik sütüm hala var ve aç bebeğim.artık kilo almıyor yüzü süzüldü bile.kum öküyor bir taraftan.neden olabilir ne yapmalıyım lütfen tecrübelerinizi paylaşır msınız

2. 7 Mayıs 2010
  3. guftemm

guftemm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Canım benim bebeğim sütüm az diye bırakmıştı emmeyi,senin sütün de varmış..Kum döküyor demişsin onun huzursuzluğu olabilir mi acaba?Doktorun ne diyor? Farklı pozisyonlarda emzirmeyi dene sakin bir ortamda.uzun süre aç kalması da iyi değil doktoruna danış derim geçmiş olsun canım...

4. 7 Mayıs 2010
  5. merveege

merveege Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    biberon vermedin di mi hiç?agzında pamukçuk olabilir,o yüzden emmek istemeyebilir.bazen de sütün çok geldiğinden dolayı emmek istemezlermiş.yalancı meme gibi kullanmak isterlermiş,süt gelince kızarlarmış.ama senin durumun farklı sanırım aç bebegim dedeiğine göre.kum döküyosa canı acıdıgı için gözü bişi görmüyodur.ilk önce yalancı emzik ver emmeye başlayınca cıkar hemen memeni ver.işe yarayan bi yöntem.

6. 10 Mayıs 2010
  7. eliff07

eliff07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kum döktüğü için antibiyotik başladık ishale çevirdi.sütümü sağıp dr kaşıkla verin dedi denedim sabırsızlanıp daha çok ağladı.biberonla verincede nerdeyse hiç emmek istemiyor daha kolay çünki çmemeyi gördüğü an çığlık çığlığa.önce yalncı memeyi verip memeyi verince bir iki soruştan sonra yalancı meme olmadığını anlayınca yine kıyameti koparıyor.dr sadece olbilir sabırlı olup kaşık deneyin dedi.süzüldü artık kilo kaybediyoruz.çok üzgünümmmmmmmm

8. 10 Mayıs 2010
  9. rayiha_06

rayiha_06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    allah yardımcın olsun.. yinede emzirmeye çalış, inşallah problemi çabuk geçer. anne yüreği işte , insan dayanamıyor

10. 10 Mayıs 2010
  11. specialx

specialx Hayat seninle güzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım bebeğine illa kaşıkla verecekksin diye ya da zorla emmesini bekliyeceksin diye kilo kaybettirme.tamam bu süreç zor sabırlı olmak gerek ama bebeğin bir şekilde karnının doyup kilosunu muhafaza etmesi gerekli.iyice süzüldü demişsin.bence gerekiyorsa ver biberonla.benimki de emmedi sağarak verdim hep şuana kadar halan daha da sağıyorum.ha bana çok zor ne dışarı doğru düzgün çıkabiliyorum ne başka birşey sırf sağacam diye.ama yeter ki o iyi olsun beslensin sonra da yaparım bunları.bence bir doktora götür kilosuna bir baksın.

12. 12 Mayıs 2010
  13. eliff07

eliff07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    öyle yapmak için gidip dünyanın parasını verdim medula süt sağma makinesi aldım.45 dk da ancak 65 ml sağabildim.niye böyle anlamıyorum neden sağamıyorum çözemedeim.elimle sağsam daha hızlı olcak yani.kafayı yicem.makineyi çektikten sonra hala sütüm varama yakında stresten sütüm çekilecek.bir de vede mama vermeyi tineleyip duran bir kayınvaldem var.üzüntüdem midem ağrıyor artık

14. 12 Mayıs 2010
  15. harmoni

harmoni canlarım Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım ya memenin üstüne çok az pekmez sürsen onun tadıyla emmeye başlarmı acaba.Fazla sürme ama dokunabilir.

16. 13 Mayıs 2010
  17. eliff07

eliff07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    önermiyorlar ama bir deneyeyim canım.

18. 18 Mayıs 2010
  19. harmoni

harmoni canlarım Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Naptın canım bebek ne durumda.Emiyormu yoksa bıraktımı tamamen.