Neden erkekler ailesine karısından daha çok değer veriyor ??

Konusu 'Ah Erkekler' forumundadır ve serdi tarafından 19 Aralık 2008 başlatılmıştır.

19 Aralık 2008
    Konu Sahibi : serdi
  1. serdi

serdi Guest

merhaba kızlar ben eşimi çok seviyorum 1.5 senedir evliyiz aramızda hiz sorum yok taki kayınvaldemler bize gelesiye kadar onlarla aramızda 1000 klometre var geldiklerinde 1 ay kalıyorlar bayramda memlekete gittim eşim gelemedi kayınvaldemlerle aynı memleketim 20 gün eşimden ayrı kaldın evime dönerken peşime kayın valdem kayın pederim ve görümcem takıldı ne yalan söylüm rahatsız oldum çünki eşimi çok özlemiştim çocuk yok çoluk yok anlarsınızya evimde pek müsayit değil. herneyse iyi geldiler sefa geldiler bide bu ara işle ilgili problemlerim vardı ama anlayış nerde .... ben çalışıyorum eve yorgun geliyorum sofra kur bulaşık çay servisi yok meyve bi bakıyorum yatma vakti gelmiş hiç bişey anlamadan doğru dürüst dinlenmeden tekrar işe gidiyorum eşime durumdan bahsettim kimse beni düşünmüyo bi köşeye çekiliyo bu da yorgun diyen yok dedim ... oda bana kızdı kızlar ben eşime budurumu bilsin diye söyledim bana haklısın canım idare et dese sorun kalmıycak ama yooo kızıyo neden böyle kendimi değersiz hissettim annesine daha çok değer veriyo galiba çok canım sıkkın sizce ne yapmalıyım:çok üzgünüm:

2. 19 Aralık 2008
  3. nisansu

nisansu Mahkum bir hayat... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım tabiki eşinle bir kez daha güzelce konuşmalısın. Niyetinin sadece paylaşmak olduğunu. Seninle paylaşmayacağımda kiminle paylaşıcam de mesela. Sonuçta görümcemde geldi diyorsun oda sana yardımcı olabilir. Bunuda açık açık söyle. Hem çalışıyorsun hem yorgun yorgun hizmet et. Yani şöyle diyeyim; eğer eşinin ailesiyle genel olarak sorunun olmasaydı hizmet bile zoruna gitmezdi aslında. Senin ailen geldiğinde ne kadar kalıyor bilemem ama. Aynı duyguları yaşıyormusun, yani zor geliyor mu bazı şeyler?

4. 19 Aralık 2008
  5. serdi

serdi Guest

annem benden hizmet beklemez yorun değilsen yaparım yorgunsam yapmam ne annem nede kayın valdem bana muhtaç durumda değil gayet iyiler. sağlık yönünden. aslında bi konuda haklısın kayınvaldemden soğudum beni aşime karşı kışkırtmıştı ve eşimle ciddi bi şekilde tartışmıştık. ben ilk tartışmamı onun yüzünden yaşadım hala kendime yediremiyorum birde eşim benim için herkezden önce gelir ona çok düşkünüm . kayınvaldem geldiğinde anlıyorumki galiba hislerimiz karşılıklı değil....

6. 19 Aralık 2008
  7. eftalyaa

eftalyaa sevdimde noldu:((( Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ınsanlar bazen gercekten cok dusuncesız olabılıyor ya
    gorumcenız sıze yardımcı olmuyormu pekı
    bence esınızın sızı degılde gorumcenızı uyarması gerekırdı
    tekrar esınızle konusmayı deneyın
    umarım sızı anlayıp destek cıkar

8. 19 Aralık 2008
  9. _ConversE_

_ConversE_ Nam-ı diğer extreme:)) Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106

insan evine gelen misafire tabikide kusursuz hizmet eder,
    ama çalışıyorsun ve 1 ay kalıyorlar,
    kalkıp bişeylere el atıp sana yardım etmeleri lazım,
    hee el atmıyorlarsa o zaman fazlada bişey beklememeleri lazım,
    eşinde annesine laf kondurmamış,
    bide kendini senin yerine koysun bakalım,
    hem iş hem ev hem misafir ne olur acaba:nazar:

10. 19 Aralık 2008
  11. yexsxxsxim

yexsxxsxim *dışı buz içi b@l’ım* Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hayır canım onlar kadar sana da değer veriyordur..
    misafir oldukları için gelip geçici oldukları için kızmıştır sana..
    fazla takılma canım

12. 19 Aralık 2008
  13. swethome

swethome mis kokulum,DEFNEM Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    canım böyle bu aileleri bizden briaz önde.
    biz her tarafı idare etmeyi biliyoruz ama malesef erkekler elelrine yüzelerine bulaştırıyroalr.
    sabır çekip geçinip gideceksin canım
    üzme canını.geçeiçi bir dönem olduğunu düşün ve kocanın sana kalacağını düşünerek bu deönemi geçir.

14. 19 Aralık 2008
  15. panikatak

panikatak Guest

Canım eşin arayı bulmaya çalışıyor galiba.ailesini eşine kötülersen, seni kötü bilir.senden uzaklaşır.bence onunla fazla bu konulara girme, sonuçta senle bir ömür kalacak değiller ya...

16. 19 Aralık 2008
  17. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    düşündüklerinde haklısın da.

benim aklıma şu geldi;
    acaba zaten gelmeleri istemediklerinden elinde olmadan tavır yapmış olabilir misin onlara. hani alınmış olabilirler bu yüzden yardım etmiyor olabilirler mi?

ya da eşine anlatırken sinirden yanlış kelimeler kullanıp hallıyken haksız duruma düşmüş olabilir, eşin de bu yüzden kızmış olabilir mi?

18. 19 Aralık 2008
  19. nisansu

nisansu Mahkum bir hayat... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım seni çok iyi anlıyorum:teselli:
    Çünkü bende soğudum hemde çok. Saygımı yapıyorum eşim için. Ama bazen dayanamıyorum. Bazı lafları batıyor. Ama benim eşim benim dert ortağımdır. Anlatırım dinler. Ama ortadan gider. Ne tam olarak beni tutar ne tam olarak annesini. Eşinde ortadan gitse bu kadar sorun olmaz belki:eek:

"kayınvaldem geldiğinde anlıyorumki galiba hislerimiz karşılıklı değil" yanlız bunu anlayamadım eşinlemi hislerin karşılıklı değil, kayınvalidenlemi?