neden evlenen çiftler boşanır

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve kendim1987 tarafından 23 Eylül 2010 başlatılmıştır.

23 Eylül 2010
    Konu Sahibi : kendim1987
  1. kendim1987

kendim1987 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    gerek yaşadığımız reel ortamda gerekse medya haberlerinde n ve gerekse buradaki sanal hukuk sitesinde yazıları dikkatle okurken genelde hep boşanmayla ilgili çokluk dikkatimi çekiyor. ' Anlamıyorum ne biçimbir evliliktir ki daha senesi dolmadan boşanmaya gider? Görücü usulü evlilik çok az kaldığına göre (ki en az boşanma bu tarz evliliklerde istatistiklere göre ) nasıl bir tanışma sonucu oluşan evlilik bu kadar çabuk boşanmaya gidiyor ?
    Yani insanlar (kız erkek farketmez) birbirlerini bir şekilde tanıyor hoşlanıyor dolaşıyor bakıyorlar ki anlaşıyorlar iş dahabüyüyor söz dü nişan dı derken aileler de kaynaşıyor sonra bir ömür boyu birliktelik için nikah salonuna gidip senesi dolmadan da mahkemeye gidiliyor ?
    Evliler , boşanmak için müracaat edenler boşanmışlar lütfen bir ses verinde ben bir anlayayım inanın ki şaşkınlıkla izliyorum bu tip olayları
    Çok büyük konuşmayayım ama eğer başarabilirde evlenirsen bir günnn kesinlikle ayrılmak zorunda kalacağım tek konu 'ihanet' olacaktır.

2. 23 Eylül 2010
  3. mirka

mirka hayattan tek dileğim var Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet kesinlikle büyük konuştun.

insanın gururunu tek kıran şey ihanet değildir.evlilikten soğumanın pek çok sebepleri olabiliyor

ama şu varki artık insanlar çok tahammülsüz.evlilik güç savaşı değil.bazen alttan almakta gerekir.dengeyi iyi sağlayamıyorlar.ya çok ezik davranıyorlar yada çok saldırgan.sabırlı ve evliliği yürütmeye biraz niyetli olmakta lazım.öyle çiftler varki buluttan nem kapıyor adeta.

4. 23 Eylül 2010
  5. samantha

samantha bkz: kara mizah Pro Üye

Beğenildi:
    2.555
    Ödül Puanları:
    163
    şiddeti kabul ederim mi diyorsun? ya da ilgisizliği hoşgörüsüzlüğü?

6. 23 Eylül 2010
  7. kendim1987

kendim1987 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar o yazı bır siteden alınmıştır ben sadece boşanmanın sebeplerını ögrenmeye calıısyorum tabıkı söyledıklerınızde kabul edılemez

8. 23 Eylül 2010
  9. mirka

mirka hayattan tek dileğim var Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ama şimdi yazmak için yazmış olacağız.çok soyut sorduğun şey.birçok sebebi olabilir.bekarken bunlarla kafanı bulandırma bence.karamsarlaşırsın

10. 23 Eylül 2010
  11. dove

dove Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kimse zora gelmek istemiyor çünkü.. yeni nesil aşk'lar 3 günde bitiyor.
    Bir yastıkta kocamak artık Çok yastıkta Kaçamak oldu artık.

12. 23 Eylül 2010
  13. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.459
    Ödül Puanları:
    363
    Hiç kimse boşanmak istemez!:çok üzgünüm:
    Ayrıca adliye koridorlarında hiç kimse boşandığı için göbek atmaz!
    Son noktaya gelmiştir artık,bir tek kıvılcım yeter!:a015:
    İhanet,şiddet,aileler,saygısızlık vs. vs. hepsi boş!
    Boşanmanın tek sebebi vardır,birikim!!!!guclubacismile

14. 23 Eylül 2010
  15. laz_kxixzxix

laz_kxixzxix rize merkez kopsun herkez Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    yaşanmışlıklardır sebebi :2:

16. 23 Eylül 2010
  17. kendim1987

kendim1987 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Zina sebebiyle boşanma -Hayata kast sebebiyle boşanma -Pek kötü ve o*nur kırıcı davranış sebebiyle boşanma -Suç işleme sebebiyle boşanma -Haysiyetsiz hayat sebebiyle boşanma -Terk sebebiyle boşanma -Akıl hastalığı sebebiyle boşanma -Evlilik birliğinin sarsılması sebebiyle boşanma -Alay etmek
    -Aşağılamak -Küçük düşürmek -Tükürmek -Küçümsemek -Başkalarıyla karşılaştırmak -Hırsızlık yapmak
    -İftira etmek -Çocuğun kendisinden olmadığı ile suçlamak -Sapık ilişkiyle suçlamak -Kız çıkmadı diye suçlamak -Sadakatsizlikle suçlamak -İktidarsızlıkla suçlamak -Eşini sevmediğini söylemek -Eşinden soğuduğunu söylemek -Başkası ile evleneceğini söylemek -Aile ile görüştürmemek -Eşini tehdit etmek
    -Aile yanına bırakmak Evden kovmak -Yurt dışına yanında götürmemek -Üvey çocuğa kötü davranmak
    -Doğumunda ilgilenmemek -Sebepsiz intihara kalkışmak -Evi sık terk etmek -Ağız ve vücut kokusu davisinden kaçınmak -Beden temizliği ile ilgilenmemek -Bağımsız konut sağlamamak -Çalışmamak
    -Cinsel ilişki kuramamak -Cinsel ilişkiden kaçınmak -Sevgilisini unutamadığını söylemek -Evlilik dışı çocuğu olmak -Eşini dövmek -Kesici aletle yaralamak -Aşırı içki kullanmak -İmam nikahlı yaşamak

türkiye boşanmaya götüren sebepler bunlarmış araştırmlara göre sizce hangi dogru ya da sız hangısınden dolayı boşandınız ?

18. 23 Eylül 2010
  19. Nil

Nil KK Kro Pro Üye

Beğenildi:
    91
    Ödül Puanları:
    153
    evlenirken bir neden aramadıkları için ....