Neden gögsümü isiriyor sizce?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Brsn tarafından 18 Haziran 2008 başlatılmıştır.

18 Haziran 2008
    Konu Sahibi : Brsn
  1. Brsn

Brsn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Selamlar.... 4 aylik oglum 2 gündür emerken cok siddetli isirmaya basladi ve emmek istemiyor cok acikinca biraz emiyor canimi cok yakiyor. Sütüm var fazlasiyla ama emmek mi istemiyor yoksa dismi cikaricak anlamadim bilgisi fikri olan varsa paylassin ltfn...

2. 18 Haziran 2008
  3. Brsn

Brsn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ...................................... yokmu fikri olan memeyi mi birakicak acaba?

4. 20 Haziran 2008
  5. janet

janet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    disleri kasınıyordur bazı bebeklerde erken cıkar ibir iki ay öncesindende kasınmaya agrımaya baslar yavrum agrımaya baslamıstır galgel jel var bir dene eger distense zaten memeyi emer yok degilse bir doktora götür bence gecmezse

6. 20 Haziran 2008
  7. Brsn

Brsn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Janetcim cok tskr ederim . Bekledim bir kac gündür emmesi düzeldi ama hala isiriyor bencede dr. a göstersem iyi olucak...

8. 20 Haziran 2008
  9. onetimes

onetimes Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    108
    dişleri kaşınıyor veya süt bittiğinde yapıyor sanırım.. bazende tok olduğunda oynamak istiyor o yüzden.. benim cadıda ısırıyor. dün canım öyle acıdıki dayanamadım :mymeka: hafif yollu yapmaması gerektiğini gözterdim.. eşim kızdı çocuğa öyle davranma dedi. elimde değil acı olunca otamatikmen sinizrlerim zıplıyor. bu son dönemde benimde derdim.

10. 20 Haziran 2008
  11. enise16

enise16 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım benım oğlumda 3 aylık cıkardı dişerını şimdi 4.5 aylık altta ıkı dışı var cok ısırıyodu bıde dıkkat et bakalım ellerını cok ağzına göturuyosa sürekli ağzı akıyosa diş cıkaracaktır valla altta ıkı kocaman dişi var emerken bende dalıyorum mesala valla bi ısırıyo bıde uzatıyo memın başını ben cılık cılığa kalıyorum emek ıstememsı ıse hem buna bağlı hemde sıcaklardan olabılır bol bol su ver çünki daha dün biz aşıya gıttık ve hemşıre ebeler bol bol su ver dedıler bıde meyve suları kendın hazırla dedıler havalar cok sıcak

12. 20 Haziran 2008
  13. Brsn

Brsn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben henuz meyva suyu falan vermedim hala sadece anne sütü veriyorum. Evet canim ya eli hep agzinda ve inanilmaz salyasi var bazen agzina plastik bardak baglasam ancak olur diyorum :)) Birde zaten cok uyuyuan bir bebek degildi artik son günlerde hic derin uyumuyo desem abartmis olmam. Güzleri 2 saat arayla sadece yarim saat uyuyor geceleri de her 1 saatte bir kalkiyor. Bunlarin hepsi dis belirtisimi acaba cikmadan böyleyse cikinca ne yapicas allahim yabenneyaptımki. Tesekkür ederim ilginize...

14. 21 Haziran 2008
  15. enise16

enise16 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benım oğlumda gündüzlerı uyumuyo 45 dakıkada bır kalkıyo ama gecelerı uyuyo kılo kontorulude yaptır belkı doymuyodur ondan gece sık sık kalkabılır bıde memeye düşkünse ondan da kalkar benım sutum yeterlı gelmıyo artık oyuzden ek besınlere gectım ama gece guzel gelıyo oda bır ıkıkere kalkıyo mesale ayda kac kılo alıyo buna bak bıde cunkı benım oğlum ayda 1 kılo alıyodu bu ay sadece 350 gram almış gercı doktor cok hareketlenmış bıde diş cıkarmış ondan alamamış dedı ama sen bak bakalım elerını azına göturuyyosa engellem canım doktorum öle demışştı bana elleme hem etrafı tanıyo bu yolla hemde damaklarını kaşıyo dışardan diş kaşıyıcı gıbı bışı vermektense ellerını sokması daha ıyı demıştı ayrıca benım oğlum hıç ateşlenmedı dış cıkarırken bıgun bı baktım diş patlatmış ertesı gun de yanından patlattı telaşlanma normal bişi olmaz ben artık gunduzlerı ıyıce uykusu gelınce yatırıyorum artık cok huysuzlanıyo bakıyorum kakış saatıne kalkış saaatınden 3 4 saat sonra yatırıyorum emzırıken uyuyo uyanınca yıne hemen meme verıyorum yatağımın uzerınde gene dalıyo bıraz sallayar bıraz emzırerek 3 ssat uyutmaya başladım ıkı gundur sende dene kı benım bebeğım cok huysuz bı bebek doktor bıle şaşaırıyo okdar hareketlıkı emeklemeye başladı yerınde durmuyo daha 4 5 aylık

Son düzenleme: 21 Haziran 2008
  16. 21 Haziran 2008
  17. Brsn

Brsn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Enise cim masallah senin bebegine de 4,5 aylik emekliyo cok seker allah nazarsan saklasin. Kilosu ve kilo artisi iyi gidiyo her ay 800 gr. ile 1 kilo arasi aliyor. Su anda tam 4 aylik 7600 . Haklisin Memeye düskünlügünden olabilir. Bende zorluyorum bazen gündüzleri uyku aralarini uzatmak icin ama cildiriyo 2 saati bulunca oyalamanin imkani yok .Bir kac kez oyalayabildim hic degisen bir sey olmadi. Yine yarim saat 45 dk da uyandi. Umarim en kisa zamanda duzene girer. Haftaya türkiye ye gidicem dua ediyorum insallah hava carpar falan huyu degisirde uyur biraz..:))

18. 26 Haziran 2008
  19. hsntn

hsntn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    o ısırdıkça zor olacak ama tepki verme.bebekler özellikle annesinin tepkisini seviyor iyi bir şey yaptım zannediyor.2 çocuğumda ısırdı ama oğlum daha çok ısırdı dişleri ablasına göre geç çıktı oyüzden kaşıyıcısı bendim.4 aylık dişleri kaşınmaya başladı eli ağzındaydı ama 9.aydında patladı ilk diş.kızım 6 aylık diş çıkardı.seni ısırır yüzüne bakar ne yapacaksın diye.ısırma anında onun üst dudağını hafif kaldır ozaman bırakacaktır ısırmayı.ama memeden kesene kadar ara ara ısırırlar.çaresi yok herkesin başına gelir mecbur katlandık sende katlanacaksın sonrada benimkiler gibi anı olarak kalacak yerimseniben yerimseniben