neden hala sütüm geliyor olabilir!!!!

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve kuzumbenim tarafından 27 Şubat 2010 başlatılmıştır.

27 Şubat 2010
    Konu Sahibi : kuzumbenim
  1. kuzumbenim

kuzumbenim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm arkadaşlar.8 aylık bir kızım var.1 aydır emmeyi bıraktı fakat hala sütüm geliyor neden olabilir acaba böle birdurum yaşayan varmı?kadın doğum uzmanına mı gitmem gerekli yardımcı olursanız sevinirim.tşk

2. 27 Şubat 2010
  3. pptya87

pptya87 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    268
    Ödül Puanları:
    153
    canım benim bildiğim annem sütü 2 yıl boyunca gelir.
    ama bıraktı emmeyi gelmemesi lazım diyorsan prolaktin hormonun yüksek olabilir istersen bi jinekologa git kafanda soru işareti kalmaz hem.

4. 27 Şubat 2010
  5. pinar_tugce

pinar_tugce Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende de aynı sorun var. 7 sene önce doğum yaptım ama hala sütüm geliyor. şimdi ikinci bebeği düşünüyoruz ancak olmuyor.

6. 27 Şubat 2010
  7. dejavu_one

dejavu_one ''Allah'' de, gerisini bırak.. Pro Üye

Beğenildi:
    3.940
    Ödül Puanları:
    238
    8 ay çok kısa bir süre hala sütün geliyor olması bence normal. Bebeğini 2 yaşına kadar emziren çok anne var zaten en az 6 ay sadece anne sütü içecek deniliyor ve ek gıdaya geçildiğinde bile bir öğün anne sütü veriliyor yine de. Eğer bebeğiniz sütünüzü emmiyorsa sağıp biberonla verebilirsiniz. Ne güzel işte yeterli sütünüz varmış...

Ancak 7 sene önce doğum yapan arkadaştan hala süt gelmesi prolaktin hormonunun yükselmesine delalet olabilir. Bu da bebek olmasını zorlaştıran bir durumdur. Siizn bir doktora gidip hormon testi yaptırmanızı tavsiye ederm eğer gerçekten bu hormon yüksekse bir ilaç tedavisi ile kısa zamanda değer düşer ve bebek sahibi olursunuz...