Neden Herşeyi Bizden Bekler Erkekler Bir Bilen Aranıyor

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve eMu tarafından 16 Ekim 2010 başlatılmıştır.

16 Ekim 2010
    Konu Sahibi : eMu
  1. eMu

eMu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba kızlar

Kpss çalışmam lazım ama irade zayıf aklım ya msnde ya burda ya facete oysa erkek arkadaşım bu konularda çok dirayetli bir tipti ve arkadaşa yazarken olayları irdeliyorduk geçmişe baktımda 3 kez sevdim 3 ü de bitti ve hep bitişlerde suçlu ben oldum

Buluşmadın ,görüşmedin ,gelmedin,dediklerimi kabul etmedin ,aileni tercih ettin ,arkadaşlarınla görüştün ,akşam sokağa çıktın ,diklendin ,benimle yarıştın beni ,SEVMEDİN sevsen herşeyi yapardın kabullenirdin sadece maillerle mutlu oldum vs vs vs

Adam her ne derse evet mi demem gerekiyordu?
    Adam ne yaparsa yapsın kürkçü dükkanına döner diye mi düşünmem gerekiyordu?
    Adam için ailemden ki (sorun yaşıyor olsamda), kendimden, hayallerimden?
    İsteklerimden, gururumdan, ideallerimden mi vazgeçmem gerekiyordu?

Yaş 29 olacak hala doğru düzgün bir insan denk gelmedi.

Neden herşeyi benden beklediler ve neden her ayrılışın sorumlusu ben oldum..
    Baştan mı çok sevdim kuralları koymadım da bu hale geldim yoksa ben mi yanlış adamları sevdim çözemedim

Çok doldum ama gözümden de yaş gelmiyor ve Sezen Aksu ''Seyirlik Değil Ömürlük Olsun'' dinliyorum kaçıncı kez dinleyişim hatırlamıyorumsenağlama

Sorun nerde acaba kızlar ayrılmışlardan yorum alalım?

2. 16 Ekim 2010
  3. cimcime8989

cimcime8989 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    88
    her dediklerini yaparsın,her isteklerini yerine getirirsin,onların kurallarına göre oyunu oynarsın ama birgün gelir kendi kurallarının olduğunuda hatırlarsın. işte ogün aslında o zamana kadar sen hiçbirşey yapmamış sayılırsın.sen hiç fedakarlık etmemişsindir,sen kendinden hiç vazgeçmemişsindir.ne kadar bencilce de olsa bu onlara göre böyledir her zaman.yani isteklerini yerine getirseydin dahi bunları bigün dahi yapmazsan hiç yapmamış sayılırdın.çünkü mutluluk sadece onların kurallarını,düşüncelerini kabul edersen var(onlara göre).ben bir bayanın hayallerini,hayattan beklentilerini bir erkek uğruna elinin tersiyle itmesi taraftarı değilim.ama malesef bunu ya yapamıyoruz sonradan pişman oluyoruz yada gerçekleştiriyoruz,bu sefer de onlara göre bencil olan ilişkiyi elinin tersiyle iten taraf biz oluyoruz.sevseysin herşeyi yapardın kabullenirdin lafları çok romantik laflar.e adam sende sevseydin,kabullenseydin beni böyle kabullenirdin.hayallerimi gerçekleştirmem için yanımda olurdun her zorluğa benimle birlikte göğüs gererdin.ama yok..bu bu zamana kadar olmadı bundan sonrada olması çok zor.

4. 16 Ekim 2010
  5. eMu

eMu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yani kaldık evde aslında evlenmektende de iş yokta yine de bazen bakıyorum sevgililere mutlu olanlara o zaman özlem kalıyor içinde
    Aynen dediklerinde haklısın
    Yaparsın herşeyi ama bir şey yapmazsan yaptıklarında hiçe sayılıyor
    En son ayrıldığım insan söz nişan düğün istemedi hatta nikaha da 3-5 kişi gelecekti
    Ailelerden uzak olacaktık
    Düğüne davete gitmek yasaktı
    Boşanırsak hak talep etmeyecektim
    Çalışmamada sıcak bakmıyordu
    Evden çıkmamı da pek istemedi vs vs
    Bunları kabul etmedim diye sevmeyen insan oldum
    Seven herşeyi kabul edermiş ama o beni sevipte nezakten bişeyleri yapmayı asla kabul etmedi
    Ben ayrıldım ve suçlu ben oldum terkeden kişi

Sıkıldım bunları düşünmekten erkeğe herşeyi yaptıran kadınlar bakıyorum acaba ne yaptılarda böyleler merak ediyorum?

6. 16 Ekim 2010
  7. almor

almor Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    139
    Ödül Puanları:
    163
    Bir kere seven insan karşısındaki değiştirmeye çalışmaz bence siz de sorun yok sizin karşınıza çıkan erkekler egoları tavan yapmış ben erkeğim kılım, tüyüm, yünüm diye pohpohlanmış erkekliklerinden başka bir şeye sahip olamamış özgüveni gelişmemiş bu sebepten kadına hiç bir sosyalleşme imkanı vermeyeyim de aldatma ihtimali, başkalarını beğenme ihtimali olmasın sadace bana kalsın diyen erkekler.

Son düzenleme: 16 Ekim 2010
  8. 16 Ekim 2010
  9. MuzipRakkase

MuzipRakkase Üyelkiptali istiyrm olmuo Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    Böyle sorularla yorma beynini,acaba hangi taktiği uygulasam, acaba ben mi yanlış yaptım,çok mu sıktım aramasam mı,sorular sorular :)atkenara doğal olacaksın eger bir ilişki bitiyorsa ya sen sevmemişsindir yada o baska açıklaması yok !!!

10. 16 Ekim 2010
  11. eMu

eMu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hem bayan akıllı zeki olsun derler hem hakkını savunan konuşan kadına karşı dururlar
    Bu yaştan sonra huy mu değişir mantık mı değişir
    Yaş küçük olsa evden çıkmasak hayatı bilmesek belki değişirsin ama kazık kadar olduktan sonra insan değişir mi

Kürkçü dükkanı olsak bizden iyisi yokta olmayınca bizden şeytanı da olmuyor nedense

12. 16 Ekim 2010
  13. eMu

eMu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu daha sinir bişey sevdiğini söyleyip aslında hiç sevilmediğini bilmek
    Bunaldım zaten en iyisi memurluğu kazanmanın yoluna bakmak ama ona da çalışamıyorum

14. 16 Ekim 2010
  15. Brownim

Brownim şükürler olsun rabbim bizi korusun :) Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    153
    Erkekleri anlamak zor
    onlar herseyı karsıdan beklerler
    sen üzülme,
    ilişkı bitmişse suclu sen ya da o
    bitiren sen ya dao fark etmez
    biten bitmiştir...sürekli kendini
    bu konuda sorgulama
    psıkolojın bozulur.

Allah tez zamanda karsına ıstedıgın gibi
    birini cıkarır ve evlenırsın ınsallah

16. 16 Ekim 2010
  17. eMu

eMu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hep aileden uzaklaşmak için evim olsun dedim olmadı
    Aile yüzünden acaba biri olurda huzurum olur mu dedim
    Genelde de yaptm isteklerini ama ya başkasına gittiler ya kurallarına göre oynamadığım için ayrıldılar uzaklaştıllar başkasını buldular
    Bozuldu ne doğru dürüst işim var ne ailem ne geleceğim
    Bi insanda hiç mi şans olmaz anlamıyorum:çok üzgünüm:

18. 16 Ekim 2010
  19. Brsnz

Brsnz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    148
    Bunun için sana sözleşme falan mı imzalatacaktı hak talep etmeyeceğine dair...

Sen böyle bir adamı elinin tersiyle itmekle en güzelini yapmışsın. Yani sırf evlenmek için, evli görünmek için yapılmış bir şey olacaktı. Evliliğinde yaşayacağın sıkıntıları düşünsene.. Evden çıkman bile sıkıntı olacaktı.

Hiç hiç üzülme...