neden ilk denemeler tutmaz deniliyor?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve nurdost tarafından 12 Aralık 2009 başlatılmıştır.

12 Aralık 2009
    Konu Sahibi : nurdost
  1. nurdost

nurdost Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar, benim ilk denemem olucak ama çevrem ağız birliği etmişçesine ilk denemede tutmaz diyor. burda da aynı şeyleri duyuyorum. bunun bir tıbbi açıklaması var mıdır?

2. 12 Aralık 2009
  3. azra2

azra2 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende çok duydum ama hiç sebebini söylemediler.

4. 12 Aralık 2009
  5. tok

tok Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    evet bende cok duydum ama sebebını soylemedıler ya 2. ya 3.tutuyomus dedıler benımde zaten ılkı tutmadı ama 2.tuttu ve dustu

6. 12 Aralık 2009
  7. gazelim

gazelim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar sanırım vücut değişik bir durumla karşılaştığı için tepki veriyor ve bebeğin gelişimesini engelliyor. ikinci ve diğer denemelerde bünye iğnelere ve ilaçlara biraz daha alışkın olduğu için tutma oranı yükseliyor herhalde. bilimsel bir bilgi değil tabi bu benim fikrim sadece

8. 12 Aralık 2009
  9. tok

tok Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    evet aslında dogru bende katılıyorum sana canım ne yapalım alah yardımcımız olsun

10. 12 Aralık 2009
  11. nurdost

nurdost Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    amin cümlemizin.... ancak vücut ilkinde tepki gösteriyor ise arada uzun süre geçtikten sonra da aynı tepkiyi göstermez mi? ara bırakmamak mı lazım acaba?

Son düzenleme: 12 Aralık 2009
  12. 12 Aralık 2009
  13. tok

tok Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaslar sızlerın sorunları ne hıc yaptırdınızmı

14. 12 Aralık 2009
  15. nurdost

nurdost Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben ilk defa yaptırıyorum. sorunumuz sperm sayısı lam ve lamel arasında. yani sayı bile veremiyorlar. morfolojiye de bakamıyorlar haliyle. allah yardımcımız olsun...

16. 12 Aralık 2009
  17. AdaEge

AdaEge Guest

Alakası yok..inanmayın böyle saçmalıklara..insanların moralini bozmaktan başka birşey değil..sözde ilk deneme tutmazsa avuntu olsun diye söylenen birşey..Ancak bu dereyi görmeden paçaları sıvamak olur..bende bir sürü sorun olduğu halde,eşimde anca yıkama sonrası 4-5 sperm bulunabildiği halde ilk denememde tutmuştu.ılk denemesinde hamile kalan bir sürü insan var...
    Bu söylentileri ciddiye almayın..Böyle diyen bir tüp bebek merkezinin amacı insanları sömürmekten başka bir şey değildir...

18. 12 Aralık 2009
  19. gazelim

gazelim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım benim ikinci denemem. pozitif sonucu gördüm çok şükür değer de yükseldi. nasip olursa keseyi görebilmek için bekliyorum.
    eşimde azospermi vardı. iki denemede de sperm bulundu çok şükür bir aksilik yaşamadık.
    ben iki ay sonra başladım ikinci denemeye. eylüde kimyasal gebelik yaşamıştım. çok fazla beklemek istemedik eşimle. iyiki de beklememişim. aradan çok zaman geçince psikolojik olarak hazırlanmak daha zor olur herhalde