neden mutsuz evlilikler yaşanıyor

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve pakize10 tarafından 20 Eylül 2007 başlatılmıştır.

20 Eylül 2007
    Konu Sahibi : pakize10
  1. pakize10

pakize10 Guest

arkadaşlar günümüzde neden mutsuz evlilikler yaşanıyor ve neden günümüzde boşanma olayları çoğaldı....anne ve annanelerimiz zamanda boşanma olayları bu eve gelinliğinle girdin kefeninle çıkarsın mantığıyla büyüklerimiz dertlerini anlatamıyormuş o yüzdende boşanma olayları olmuyormuş...günümüzde bizlerin ekonomik özgürlüğümüzü elimize alabiliyoruz,arabamızı kullanıyoruz,erkeklerin yapacağı biçok işi biz bayanlar rahatlıkla yapıyoruz...günümüzde bayanlar sosyo_kültürel yönden çok aktif durumda...bilgili,kültürlü,kariyer sahibi,görüntüsüne dikkat eden bir bayan kitlesi oluştu ...bayanlar kendi ayakları üstünde durdukları bir dönemdeyiz...insanları birbirlerini tanımak için aylar hatta yıllarca konuştuğu bir zamandayız..peki öyleyse neden boşanlara çoğaldı?

boşanma olayı olmasa bile neden günümüzde mutsuz evlilikler çok artış göstermiş durumunda?bizler her imkanımız varken neden mutsuzuz? büyüklerimiz bizim kadar bilinçli değilmiş ama en azından biçoğu mutlu olabilmeyi başarmış?bizlere bunca imkan arasında neden mutlu evliliklere yapamıyoruz?büyüklerimiz görücü usuluyle evlenmiş biçoğu eşlerini evlendiği gün yüzünü görmüş ama sonradan birbirlerini sevebilmeyi başarmışlar?

araştırmalara göre en fazla şiddet ve boşanma olayı eğitimli kesimde...eğitim ve ekonomik durumumuz iyileştikçe mutsuz oluyoruz gibi bir görüntü oluşuyor...bu bir tezat değilmidir?bu konudaki fikirlerinizi detaylıca anlatabilirmisiniz?

ben bu çelişkiyi anlayabilmiş ve çözebilmiş değilim...

değişmeyen tek birşey var sanırım oda bayanların hangi çağda yaşarsak yaşayalım her zaman fedakar oldukları .......

2. 20 Eylül 2007
  3. bence bosanmalarin artmasinin sebebi erkekler...Benim cevremde duydugum bosanmalarin sebebi hep erkek tarafi ve isteyenler de onlar. Sanirim kadinlar erkeklerin pesinde kostukca, disarilarda alimli, hos kadinlari gordukce daha iyisi varken neden bunu cekeyim diyor olabilirler, doyumsuzluk yani...Yoksa kadinin esi iyiyken, srif doyumsuzluktan bosanacagini sanmiyorum, bir kadin herzaman evliligini surdurmek ister, kolayciliga kacmaz bence, ugrasir didinir ama erkek bu olmazsa cok var disarda diye dusunuyorsa tabiki bosanmalar artar.

4. 20 Eylül 2007
  5. rxuxyagibixsxeker

rxuxyagibixsxeker Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    bence kadında erkekte sorumlu mutsuz evliliklerden çünkü kimse artık hiçbirşeyi sineye çekmiyor herkes en ufak şeyi sorun ediyor kimse alttan almasını bilmiyor saygı yok olunca sevgi diye birşey kalmıyor herkes benim sözüm geçecek derdinde o yüzden olmuyor her imkana sahip oluncada insanlar doyumsuz oluyor

6. 20 Eylül 2007
  7. Herbela

Herbela Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Yetinmeyi bilirsek ve gerçekten seversek aşkla da değil yalnız yaradılanı yaradan dan ötürü seversek ve çok büyük sorunlar yoksa mutlu evliliklerin sayısı çoğalır . Çiftler birbirlerine emanet gözüyle baksa, özen gösterse, eşinin de kendi gibi bir insan evladı olduğunu unutmasa ve bu anlayış karşılıklı olsa mutlu evliliklerin sayısı çoğalır.

8. 20 Eylül 2007
  9. Herbela

Herbela Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    İstisnalarda var canım. Çocukları için hiç çekilmeyecek bir kadını çeken hatta bu uğurda iki sene içinde ruhen ve bedenen çöken erkekler de var. :1no2:

10. 20 Eylül 2007
  11. UzmaN

UzmaN Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    Hımmm;
    1* Eşler kendi çekirdek ailelerine;anne,baba,kardeş hatta ve hatta kısım akrabaları dahil ederse geçimsizlik başlamış demektir!

2* Eşler her zaman,''ben haklıyım!'' politikası güder ve ''en, en, en'' etiketini diline yalama ederse geçimsizlik baki demektir!!!

3* Kadın yada erkek,eşinin yapmak istemediği bir şeyi,tatlı dilini kullanarak yaptırmak yerine,''yapacaksın! edeceksin!'' kelimelerinin sıkça yer aldığı cümleler kurarsa evlilik sona yakın demektir!

4* Her evlilikte tartışmalar vardır..Ama büyük ama küçük..Eşler bunları yemez içmez,daha da ileri giderek bir de ilave yaparak baba evine aktarır,ailesinin kapısını çalarsa,O EVLİLİK BİTMİŞ demektir!

12. 20 Eylül 2007
  13. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.661
    Ödül Puanları:
    163
    eskiden evlilik gerçekten kutsal bir müessese idi ve eşler evliliği ayakta tutmak için ellerinden geleni yaparlardı, şimdi ise en ufak bir tartışmada cart diye boşanıyorlar, kimsenin kimseye tahammülü kalmamış, evlendiğimde çok sevdiğim bi ablam beni kenara çekip şu tavsiyede bulunmuştu "bak güzelim eşin sinirliyken sen susacaksın, sen sinirliysen eşin susacak, ikiniz aynı anda bağırırsanız bu evliliği yürütemezsiniz" ve ben bu kuralı uyguladım 17 yıldır siniri geçince karşısına oturup derdinin ne olduğunu sorarım oda yaptıklarından dolayı özür diler.

14. 20 Eylül 2007
  15. iremre80

iremre80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evlilik tek kelimeyle sorumluluk hrmde büyük bir sorumluluk iki çocuk sahibiyim 19da evlendim kızım ikinci sınıfa geçti mutlu bir evliliğim var ama yinede zorlanıyorum çok sinirli ve karamsar bi yapım var bu durum eşime ve çocuklarımada yansıyo ne yapmalıyım bilmiyorum msjımı okuyanlardan düşüncelerini bekliyorum aranıza yeni katıldığım için acemi olabilirim bütün üyelere slm bu arada niğdeliyim adanada oturuyorum

16. 20 Eylül 2007
  17. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.350
    Ödül Puanları:
    363
    Merhaba hoşgeldiniz!
    Güzel ve mutlu bir evliliğiniz varmış. Bence şükretmelisiniz. O kadar problemli evlilikler var ki hayatta! Sorunlarınızı sinirle değil de sakince oturup konuşarak hallederseniz daha mutlu olacağınıza inanıyorum.

SEVGİLER...MUTLULUKLAR...

18. 22 Ağustos 2008
  19. naxar

naxar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    laale bende 8 yıllık evliyim ve hala oturtamadım 7 yasında bir oğlum var ama ayrı dünya insanı gibiyiz anlamadıgım nişanlıyken niye anlaşılmadıgı şimdi tekrardan bebek istiyorum ama korkuyorum tekrara aynı sorunları yaşarmıyım diye