Neden öğretmen oldunuz?

Konusu 'Öğretmenlik ve Genel Paylaşım' forumundadır ve _Mustang_ tarafından 24 Nisan 2009 başlatılmıştır.

24 Nisan 2009
    Konu Sahibi : _Mustang_
  1. _Mustang_

_Mustang_ BiLMeM Pro Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    153
    Ben kendimi bildim bileli olmak istediğim tek meslek öğretmenlikti.Hep hayallerimi bu meslek süsledi bana ne olmak istiyorsun dendiğinde cevabım hiç değişmedi. Neden diye şimdi kendime sorduğumda İnsanlara birşeyler anlatmanın bana çok zevk verdiğini görebiliyorum Faydalı olduğumu hissetmek beni tatmin ediyorum ..

Ya siz neden öğretmen oldunuz? Bu sizin seçiminizmiydi yoksa şartlar mı sizi bu noktaya getirdi?​

2. 24 Nisan 2009
  3. kelebek088

kelebek088 Dokunmasınlar kanatlarıma Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ılk başta bu benim seçimim değildi. Açıkçası öğretmen olmak istiyordum ama ilkokul öğretmeni olmak istemiyordum. Ama sonra okuyup böyle 4. sınıfa gelince bir yıl boyunca staja gidip çocuklarla içli dışlı olunca çok alıştım. Ve bu öğrenciler benim öğrencilerim olmadığı halde beni sevdiler alıştılar kimbilir seneye benim öğrencilerim olunca nasıl güzel yıllar göreceğim dedim.

Ama şimdi çok mutluyum. Bu mesleği seçme nedenine gelince "madem hepimiz bir gün bir meslekte öyle ya da böyle yok olup gideceğiz. O zaman bu en yararlı meslek olmalı, yok olup giderken arkamda beni ara sıra da olsa hatırlayacak insanlar olmalı, birileri benim de katkımla bir yerlere gelmeli ve geldiği yerlerde başka insanlara da benim gibi yardım etmeli" dedim bir nevi saadet zinciri :KK70:

4. 27 Nisan 2009
  5. Sarissa

Sarissa uyudun uyanmadın olacak.. Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148

aynen böyle benim için de. ama zaman zaman hayal kırıklığı yaşamıyor değilim. bazen öğrenciler o kadar umursamaz oluyorlar ki boşuna emek veriyormuşum gibi geliyor. sonra silkelenip kendime geliyorum:) göreve devam...

6. 27 Nisan 2009
  7. ADES23

ADES23 tontişime deli gibi aşığm Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    88
    ortaokulda basarısız bı ogrncıydım.ailem unvrsiteyı kazanamayacagımı dusunup meslek lısesıne kaydımı yaptırdı.lisede resmen evrim gecırdım.çok basarılı bı ogrencı oldum.sonra meslek lisesindeki bolumumun yuksegını kazandım ve unıvrsıte bıttıkten 2 yıl sonrada atandım.aslında basta benım secımım degıldı.ama ıyıkı bu meslegı yapıyorum.doguda bı dag koyunde gorev yapıyorum 2 yıldır.hic of demedim.şükrediyorum ve meslegımle gurur duyuyorum

8. 28 Nisan 2009
  9. ADAM

ADAM ÇILGINIM VE DE DUYGUSALL Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    salak olduğum için-tatlicadiarzu-
    şuan ki aklım olsaydı kesinlikle öğretmen olmak istemezdim.............
    ha deyin ki şuan verimli olamıyor musun?
    kesinlikle elimden gelen gayreti gösteriyorum...............
    yalnız öyle bir yerde görev yapıyorum ki yemin ederim her gün ayaklarım geri geri gidiyo.........
    allahtan birkaç öğrencim ve ailesi iyi de yani normale yakın onlarla avunuyorum..........
    kesinlikle öğretmene saygı diye bir şey kalmamış bugün tören vardı 23 nisan kutlaması
    çocukların resmini çekiyorum diye veliden dayak yiyecektim nerdeyse....önüne geçmişim göremiyormuş....
    bundan 2 yıl evvel meslek aşkıyla yanıyordum ama inanın şuan nefret ettirmek üzereler
    bunları yazarken kendime bile hayret ediyorum
    ama inanın samimidir sözlerim.............
    tek umudum bu çevreden gidebilmek...

Son düzenleme: 28 Nisan 2009
  10. 28 Nisan 2009
  11. kelebek088

kelebek088 Dokunmasınlar kanatlarıma Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Canım durumuna inan çok üzüldüm.:1no2: Her ilde var böyle yerler. Ve birileri de orada görev yapmak zorunda. Bu da sana denk gelmiş. Lütfen sıkma canını. Atama döneminde şartların el veriyorsa hemen atamanı iste. Çevrenin seni etkilemesine izin verme... Öğrenci ve velilerle polemiğe girme. Bırak saygı göstermiyorlarsa öyle devam etsinler... Herkes hak ettiğini bulur. O veliler de bir gün akıllanır umarım. Sen yine de vazgeçme. İnan sınıfta seni seven, okuma aşkıyla yanıp tutuşan öğrenciler mutlaka vardır. Tek birini bile kurtabilirsen kardır...:çok üzgünüm:

12. 30 Nisan 2009
  13. ADAM

ADAM ÇILGINIM VE DE DUYGUSALL Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    kelebekcim malesef tayin isteme hakkını bu yıl 2 gün ile kaçırdım...keşke 2 gün evvel bu okula tayin olsaymışım o zaman hakkım olurdu
    ben de hiç şans yokkkafamçokkarıştı
    ama iyi görüşlerine teşekkür ederimŞeniz
    napalım artık 1 sene daha bekleyecemsositososito

14. 30 Nisan 2009
  15. tatlxixrxuxya

tatlxixrxuxya NEFESİMSİN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    öğretmeyi ve çoçukları seviyorum... bazen ters velilerle karşılaşsamda mesleğimi seviyorum...

16. 16 Mayıs 2009
  17. EFSUNN

EFSUNN alamut Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    walla bana soran olmadı lisede babam tercihimi yaptı"anadolu öğretmen lisesine" gittim üniversite de aynı, babam bölümüme kadar seçti oraya gittim sebep: (rahmetli)annemin mesleği olduğu için .. bana kalsa sevilmeden yapılacak iş değil... şimdi memnunum sisteme rağmen hala idealistim ...

18. 18 Mayıs 2009
  19. Guzidex

Guzidex Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Annem emeklı ogretmen kucuklugumden berı ogretmen olacagımı dusunuyordum baska meslek kesınlıkle aklıma gelmedi. Fıtraten de zaten dogal ogretmenım baska meslekte de olsaydım gene o meslekte ogretmen rolune burunecegımden emınım. Annemın meslekteyken yasadıgı olumsuz olaylar benı gorev acısından ogretmenlıge karsı sogutmustu. Annem derdı o yasadıgı olumsuzluklara ragmen ogretmenlık cok guuzel o sınıfa gırıp o cocukların saf yuzlerını gorunce dertlerını sıkıntılarını unutuyorsun. Sımdı tam olarak anlıyorumkı ogretmenlık cok kutsal cok guzel ve sevmeden asla yapılamayacak bir meslek.