Neden renkli gözler beğenilir?

Konusu 'Göz Makyajı (rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)' forumundadır ve kokoshatun tarafından 20 Mart 2009 başlatılmıştır.

20 Mart 2009
    Konu Sahibi : kokoshatun
  1. kokoshatun

kokoshatun Guest

arkadaşlar çok dikkat ettim çoğunluk hep renkli gözü beğeniyor neden acaba çok merak ediyorum. bi arkadaşım var güzel değil ama gözleri renkli diye güzel olarak sayılıyor anlamıyorum ben bu işi neden beğenilir ki ben de beğenirim ama her renkli gözü değil ama insanların kafasında sabit bi fikir olmuş renkli gözlü insan güzeldir renkli göz güzeldir neden böyle düşünürler?

2. 20 Mart 2009
  3. MeDuSa

MeDuSa Guest

Bence çok saçma
    tamam ben yeşil gözlüyüm ama en sevdiğim mavi makyaj gözüme hiç yakışmıyor
    göz yapısı çok önemli bence
    yoksa yeşilmiş maviymiş kahverengiymiş farketmiyor
    türkan şoray'da kahverengi gözlü ama maşallah a.s

4. 20 Mart 2009
  5. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Az olan her zaman gözdedir.Renkli gözler,doğal sarı saçlar,uzun boylar,ince düzgün fizikliler....Etrafımıza baktığımızda bu gibi özelliklere sahip olanlar az.Az olan da kıymetli,farklı oluyor işte.Hayatın kanunu...:kahve:

6. 20 Mart 2009
  7. Efla

Efla bize bağışla Allahım Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    Türklerde daha az rastlandığı için. sarışınların bol olduğu ülkelerde esmerler dikkat çekiyor.

ben her renkli gözü beğenmem. kaş-göz yapısı, göz rengi ve bakışlara göre beğenim oluşur.
    favorim bayanlarda ela göz, erkeklerde kahverengidir...
    erkekte renkli göz dezavantajdır benim için.

8. 20 Mart 2009
  9. nem

nem 20♥06♥2010 Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    renkli gözler daha dikat çekici cnm ondan sanırım...kıyafettede öyledir mesela siyah kahve dikat çekmes ama mavi yeşil baktırır:)amaa her renkli göz gerçekten güzel olmuyor..itici olanda var..güzel olanda..ama benim en begendigim renkler siyah ve elaaaaa

10. 20 Mart 2009
  11. EU2

EU2 Guest

Ben de açık renk gözlüyüm ama illa açık renk gözler güzel olur diye bir kanun olduğuna inanmıyorum..Önemli olan göz kaş yapısının estetiği ve bakışlardaki anlamdır...Yoksa gözün yeşil olmuş ama göz şeklin patlak bakışların manasız ..O zaman nerde kalır gözün yeşili....sositososito

12. 20 Mart 2009
  13. kokoshatun

kokoshatun Guest

valla bence renkli gözlü insanlar az değil oldukça fazla ya da hepsi benim etrafımda=) bencede bakış göz yapısı felan çok önemli ama kendim şahit oldum gözlerin hiç bi manası yok ve pörtlek ama beğendiler yuhh dedimm fikirler ne kadar sabitleşmiş ama gerçi erkekler ne kadar geniş düşünceli olabilirler ki hep aynı şeyler hep aynı fikirler...

14. 20 Mart 2009
  15. decemBer

decemBer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    128
    Ödül Puanları:
    153
    evet süslü03 çok haklısın. sırf renkli gözlü diye ne insanlara çok güzel/ yakışıklı deniyor ben de kavrayamıyorum bunu. saçma.

16. 22 Mart 2009
  17. katikula

katikula Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12.565
    Ödül Puanları:
    288
    tabikiii renkli gözler daha az :smiley-cool:

bi otobüse bindiğinizi düşünün sayılıdır renkli gözleri olan

hee ama bu demek değildirki bütün renklilerin gözleri güzel

mesela ben renkli gözü hiç sevmem ama çevremdekiler benim gözlerime bayılıyorlar nedense :asigim:

18. 24 Mart 2009
  19. _aysu_

_aysu_ Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ama renklerin de guzel olmasi gerek mesela benim bir ogretmenimin gozleri yesil ama oyle guzel yesil degil baykus gibi hic iyi degil.yesil renk farkli oluyor zaten zumrut yesili,bataklik yesili vs.
    ama bir yerde birsey okumustum normal goz rengi kahverengiymis.gozleri diger renklerde olanlarin vucutlarinda birsey yetmiyormus galiba ve bu genetikmis.annenin gozu mavi mesela cocugunki de oyle o zaman anneden o genetik olarak cocuguna gecmistir.boyleydi galiba pek hatirlamiyorum.ama ilk kez gozlerimin kahverengi olduguna sevinmistim