neden yetersizim

Konusu 'Kişisel Gelişim' forumundadır ve neslican18 tarafından 21 Haziran 2008 başlatılmıştır.

21 Haziran 2008
    Konu Sahibi : neslican18
  1. neslican18

neslican18 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar yaklaşık üç aydır evliyim.Daha önce pek fazla ev işleriyle uğraşan biri değildim.Ama evlilikle çok fazla yükün altında kaldım.İyi yemek yapamıyorum.Ütüler birikiyor.Evi temizliyorum bir gün içinde geri kirleniyor.Haftanın 6 günü çalışıyorum akşam yedi de evde oluyorum.Yetişmek ve daha iyi olmak için elimden gelen herşeyi yapıyorum ama başaramıyorum.Biraz önce elimi bulaşık makinasına sıkıştırdım ve ağladım ben niye bu kadar beceriksizim diye.

2. 21 Haziran 2008
  3. neslican18

neslican18 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Herkes benim gibi bocaladı mı bana yardım edin canım çok sıkılıyor.Hem işle hem kariyeri birlikte yürütmek için yeterli olamıyorum.Moralim çok bozuluyor ne yapmalıyım?

4. 21 Haziran 2008
  5. YAXGXMURCN

YAXGXMURCN ALLAHIM KUZUM SANA EMANET Pro Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    Evt Bende çalişirken çok Zor Oluyodu Ama Azda Olsa Eşim Yardim Ederdi şimdi çiktim Yardi Etmiyor Bende Bunalima Girdim Bütün Ev Almiş Başini Gidiyor.. Haftada Bir Büyük Temizliğini Yapsan Hafta Içine Pek Bişey Kalmaz Cnm

6. 21 Haziran 2008
  7. neslican18

neslican18 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    öyle yapıyorum ama dediğim gibi nerdeyse bunalıma dönüştü.Bu durum bende ya diyorum ben niye yoruluyorum vitamin hapları doping hapları felan mı almalıyım diyorum.Kocam iş yapmaktan kaçmaz ama ben ona yaptırmak istemem çünkü bütün gün ayakta kaldığı bir işte çalışıyor zaten

8. 21 Haziran 2008
  9. lepi

lepi ♥˙·٠•●♥ &# Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    tek başına yetişemiorsan haftada bir gelecek bir yardımcı ayarlayabilirsiniz ama akşam 7 de eve gelip de herşeyi yetiştirmeni kimse bekleyemez sen süpergirl değilsin ki insansın

10. 21 Haziran 2008
  11. ebrunazlxix

ebrunazlxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Herşeye yetişmeye çalışma, benim de çok yoğun bir iş tempom var, zamanla rayına giriyor üzülme, eşinden onu az yoracak işler için yardım istemelisin, çamaşırları toplamak yerleştirmek gibi, herşey mükemmel olmalı diye düşünürsen kendine eziyet edersin, bazı şeyler eksik kalabilir, vaktin olunca tamamlarsın,işin çok stresli ise bu stresi eve taşımamaya çalış, stresliysen herşey birbirine giriyor ben de yaşadım, üzme kendini böyle şeyler için inanki değmez

12. 25 Haziran 2008
  13. MeLoDi

MeLoDi LeYLaELaGöZLüBiRÇöLaHuSu! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    196
    üzülme canım. ben beş senelik evliyim. yine de her şey dört dörtlük olmuyor. ben de saat 7 de evde oluyorum. ortalık topla çamaşır yemek derken yorgunluktan oturup kalıyorum. ev işi nankördür. yap yap bitmez asla kendini üzme. hafta da 2 gün tatilim var bir günü iş yapıyorum pazar eşimle fazla iş yapmadan onunla vakit geçiriyorum. ütüyü takma lazım olanı ütüle. ben bazen diğer işleri yapmaktan evi 2 hafta da süpürüp siliyorum. kendini hiç yıpratma. benimde eşim akşama kadar ayakta. ama yardımcı olacağı konu düzenlü olması olur. tabağını çalkalayıp makinaya atsın. çamaşırını kir sepeine atsın. düzenli olursa işin azalır. bunun için hiç üzülme. ev hanımlarının işi bitmiyorsa biz rahat olalım. a.s.

14. 25 Haziran 2008
  15. gamzeylxuxl

gamzeylxuxl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    cnm slm...kendini bu kadar üzme zamanla herşey düzelecek...çünkü belli bi vakitten sonra elin yatkınlaşacak daha ii şeyler yapmaya ve hayatının çekilmeyecek kadar zor temposuna...herşei oluruna bırak...zaman herşein ilacıdır...yeter ki sıkma canını bitanem...çok öpüyorum...a.s

16. 25 Haziran 2008
  17. gamzeylxuxl

gamzeylxuxl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    cnm slm...kendini bu kadar üzme zamanla herşey düzelecek...çünkü belli bi vakitten sonra elin yatkınlaşacak daha ii şeyler yapmaya ve hayatının çekilmeyecek kadar zor temposuna...herşei oluruna bırak...zaman herşein ilacıdır...yeter ki sıkma canını bitanem...çok öpüyorum...a.s

18. 25 Haziran 2008
  19. soytarxix

soytarxix Deniz Anası :)) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Slm cnm...
    Bence bırak ev işi felan yaşamak için yap sadece evliliğini düşün tadını çıkar
    ileri bol bol yaparsın zaten
    bende dahil her evlenen ilk zamanlarda böyle bocalıyor ve yetişemiyor
    böyle yapmamak lazım esasında dediğim gibi kendine ve eşine vakit ayır zaten 1 gün iznin varmış
    onuda temizlikle geçirme
    gerekirse kendine yardımcı tut 15 günde bir gelsin temizlesin evini