neden yine ben:(

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve helinciq tarafından 5 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

5 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : helinciq
  1. helinciq

helinciq onla olmaktı isyanım! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar uzun zamandır siteyi takip ediyorum ve üye olup bende derdimi sizinle paylaşmaya karar verdim.. bu ilk mesajım..

benim hikayemi anlatmak istiyorum size, mümkünsede fikirlerini almak istiyorum..

ben 1 seneden beri ilişkisi mükemmel devam eden biriyim.. hayatımda bir erkek varki böyle biri hayatta çıkmaz bir daha benim karşıma eminim.
    öyle düşünceli öyle iyiki benide çok seviyor bende onu.
    yanındayken herşeyim olabiliyor, bir sevgiliden çok arkadaş, bazen en yakın arkadaşımdan daha dost oluyor bana, bazen babam gibi şefkatli bazen sevgilim gibi..onu çok seviyorum oda beni..

ama derdim öyle büyükkii..ilişkimizin başlamasından hristiyan olduğunu öğrendim, .. o an yıkıldım zaten berbat bir ilişkiden çıkmıştım, o bana ilaç gibi gelmişti ama yine yüzüm gülmedi bu sorun çıktı..

bunu sorun olarak görmemi şöyle açıkliyim, benim ailem namazında niyazında dinine bağlı muhafazakar bir aile, bende elimden geldiğince dini ibadetlermi yerine getirmeye çalışan bir kızım..

kendinin bu durumunu öğrenince ondan ayrıldım, fakat beni bırakmadı gittik birlikte camiye müslüman oldu kimliğini değiştirdi.. zaten küçükken ssağlık açısından sünnetde ettirmişler.. şuan müslüman.

sorun şu ki ailesi hristiyan, hergün facebookta ailesinin resimleri yok vaftizleri yok kilise nikahlarını falan görüyorum hüngür hüngür ağlıyorum.. içimi umutsuzluk kaplıyor ailem onay vermicek diye.. ama ona kalsa herşeyi halledicem bana bırak diyor önemli olan ben değilmiyim seninle yaşıcak olan ben değilmiyim diyor..

bn bu konuyu biraz anneme çıtlattım başkasının durumu gibi . işte anne çocuk kız için müslüman oldu ne sevaba girdi , çokta iyi bir çocuk falan diye ama kız ailesinden çekiniyor hala verirlermi bilmiorum diyor dedim..

annemde ben olsam veririm dedi ama davulun sesi uzaktan hoş gelir kendi başına gelince bu kadar rahat olucağını düşünmüyorum, çünkü annemi tanıyorum..
    üstelik akrabalarım eşimiz, dostumuz çevremiz ne der:KK43::1no2:

sizce ne yapmalıyım? bu evlilik nasıl olur ? ailemi nasıl ikna ederim?
    evlenirsem zorlanırmıyım? nolur bana biraz akıl verin o kadar kafaya takıyorumki.:çok üzgünüm:

Son düzenleme: 9 Ağustos 2010
  2. 5 Mayıs 2009
  3. forga

forga Guest

Senin için dinini değiştirmiş bundan daha büyük fedakarlık düşünemiyorum, daha ne yapsın

4. 5 Mayıs 2009
  5. Halikarnas

Halikarnas DÖNDÜM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198
    dert ettiğin şeye bakarmısın....ah be güzelim dünyanın en mesut mutlu insanı olman gerekirken kendini yemeni bitirmeni mutsuz olmanı hiç anlamıyorum...

sevginin peşinden git ailen seni anlayacaktır....düşünsene ne kadar çok seviliyorsun sevdiğin erkek dinini değiştirmiş...

çok ama çok mutlu ol....

6. 5 Mayıs 2009
  7. Sade

Sade Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sorun çıkar canım kesın.. sevgi her engeli aşar maşar ama aileler çok önemli yarın öbür gün çocuklar falan.. yani çok zor bi durum yerın olmayı hıç ıstemem ben ayrılmalısın anlamında soylemıyorum öyle bı fıkrım yok ama senın ıçın ayrılsanda zor bırlıkte olsanda zor allah yardımcın olsun

8. 5 Mayıs 2009
  9. Ally

Ally Vadideki Zambak Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    ben olsam bende korkardım ailem ne der diye ama çocuk zaten müslüman olmuş durumu ailene anlat belkide anlayışla karşılayacaklar... hemen ümitsizliğe kapılma bence :teselli:

10. 5 Mayıs 2009
  11. Halikarnas

Halikarnas DÖNDÜM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198
    dinini değiştirmemiş olsa çok sorun yaşarsın olmaz derdim fakat dinini değiştirmiş daha ne istiyorsun ne düşünüyorsun ki....

bu kadar büyük bir sevgi bu kadar büyük bir değişim seni asla üzmeyecek seni dünyanın en mutlu kadını yapacaktır....

12. 5 Mayıs 2009
  13. helinciq

helinciq onla olmaktı isyanım! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    peki ailemde buna bu şekilde bakıcakmıdır?

annemin ağzından düşmeyen bir laf varsa o da erkeğin ailesiylede evlenirsin kızım seçiceğin erkeğe dikkat et:çok üzgünüm:

14. 5 Mayıs 2009
  15. melekberke

melekberke Serseri aşığım..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Canım ya bence de mutsuz olman için bir sebep yok.
    Yani ilişkiniz biterse senin için değil Onun için yıkım olur gibime geliyor.
    Senin için dinini değiştirmiş.... Sana ne ailesinin resimlerinden.. Herkesin ibadeti kendine.
    Bence mücadele ve fedakarlık yapmanın sırası sende.
    Aşk kolay bulunmuyor. Aşkına sahip çık.

16. 5 Mayıs 2009
  17. laz_kxixzxix

laz_kxixzxix rize merkez kopsun herkez Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    al git sevginin göürdüğü yere falan demekle olmuyor bu işler mirmirmirmir
    Hep bu dünyalık yaşamamak lazım... ölümsüz değiliz diğer hayatımızıda düşünmek lazım.
    Aileler evlilikte çok amaa çok önemli.
    Yok ben kendisiyle evleniyorum ailesinden banane diyenleride gördük. Hayır efendim sen onun ailesiylede evleniyorsun. şakkıdı

Bence hiç bir erkek için bu kadar sıkıntı çekmeye değmez. Seneler boyu sevmiş olup, zar zor büyük zorluklarla evlenlerin burda nasıl forum başlıkları açtıklarını gördük, aldatıldım, bukadar sıkıntıları boşunamı çektik die...
    Ben olsam ne ailemi karşıma alırım bu konuda nede kafamda sorunlar varken soru işaretleri varken böyle bi evliliğe kalkışmazdım. Hayatta kimse olamzsa olmaz değil....:asigim:

18. 5 Mayıs 2009
  19. EU2

EU2 Guest

cnm bence korkmakta bıraz haklısın ne bılım bı an kendımı senın yerıne koydum aılemde tam senın bahsettıgın gıbı oncelıkle cocugun musluman olması kımlıgını bıle degıstırmesı onları yumusatacaktır eger gercekten dedıgın gıbı dınını bılen ınsanlarsa bır hrıstıyanı muslumanlıga donmesıyle ılgılı vesıle olmanın ne kadar sevap oldugu bılıyorlardır buda kesınlıkle yumusamalarına neden olucaktır. bence tek dert etmem gereken akraba ve bulundugunuz cevre cunku cogu zaman anne baba evet demek ıstesede etraf ne der nasıl acıklarız onumuzde bısı demezlerse arkamızdn konusurlar dıe dusunebılırler.. buna benzer bır durumu bn yasadıgım ıcın bılıorum...
    hee sunu da solemeden edemıycem bende mardınlıyım ama suryanı degıl muslumanız elhamdulıllah.. aılelerımız zamanında kapı komsusu olarak yasamıslar ve ozellıkle mardınde dına gore ayırım yktur bır cok dınden ınsanların yasadıgı bır sehır oldugu ıcın..dıycegım su ki insa olarak gordugum duydugum kadrıyla ıyı olurlar.. annemın amcasıda mardınde suryanı kızı ıstemedıler ıkı tarafta karsı cıktı dıe kacırmıstı ama gel gorkı zmanla hersey yoluna gırdı ve keske basında ayırım yapmdan evet deseydık denmıs.. o yuzden bı konuyu ac sansını dene derımm.
    Allah yardımcın olsun tatlım..