neden ..... ......?????!!!!!!! :((((

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve leydim84 tarafından 16 Eylül 2010 başlatılmıştır.

16 Eylül 2010
    Konu Sahibi : leydim84
  1. leydim84

leydim84 BİR VARMIŞ.. BİR YOKMUŞ.. Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    merhaba kızlar ..........

birgün bunları buraya yazıcağım hiç ama hiç aklıma gelmezdi..... genelde buraya arkadaşlar bende hamileyim yazacağım günlerin hayalini kurardım....benim gibi umutsuz arkadaşlarıma umut olmak için..... ama maalesef olmadı..... 2 mikroenjeksiyon 2 dondurulmuş embriyo transfensferlerim oldu şu 1.5 senede .......ilk mikro da hamile kaldım ama bebeğim düştü.. :KK43:(((( diğerlerinde bthc 2 den yukarı çıkmadı..... yani yaşadığım hayal kırıklıklarında sonra tüp bebeğe olan inancım da bitti..... zaten doktorlar tedavviyle bile %25 şans veriyor... yoruldum artık ..... ama asla isyan etmiyorum acaba bu işlerin peşini bıraksam mı diyorum... 26 yaşındayım evliliğimin 9. yılına girmek üzereyim..... artık çevremdeki insanlara neden bebeğin olmuyo deiklerinde diyecek söz bulamıyorum yada aynı şeyleri sölemekten bıkıp usandım..... ben bilmiyorum ki neden çocuğumun olmadığını sana nasıl anlatayım..... millet karnındaki çocuğunu düşünmeden çöpe atarken ben bilmiyorum ki neden neden benim çocuğum olmuyo neden........... bilmiyorum ki... kızlar artık bu durumuma üzülemez hale geldim .... bedenim ruhum uyuştu sanki.. artık iyi veye kötü hiçbirşekilde tepki veremiyorum.... sağlığımı kaybetmemden korkuyorum.... öyle bi yer olsaki milletin çocuklarından bahsetmediği inanın hemen oraya giderim .....sağım solum çoluk çocuğundan bahseden insanlarla dolu... benden küçük kardeşlerimin , daha dün evlenenlerin çocukları bile oldu ....bense öylecene susuyorum... ... ...
    neden insanlar bu kadar meraklı! offfffffffff offfffffffffffffffffff çok sıklıdım artık çokkkkkkkkkkkkk...... ben ALLAH tan gelene razı oldum ama neden çevremdekiler razı değil:!!!!!!!!!

2. 16 Eylül 2010
  3. yi2635

yi2635 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    seni o kadar iyiii anlıyorum kii arkadaşım ve senin gibi okadar çoğuz ki burda ama şöyle düşün hayır allah tan elbette bebeğimiz olupta kaybedeceksek ve bize evlat acısı yaşatmasından sa rabbim vermeyerek acıtsın canımızı değilmi...sabret canımm sabrın sonu selamet bak tüp bebek içinde para bulamaayan eşlerini ikna edemeyen öyle çok insan var ki buna bile şükretmeliyiz...allahım sen büyüksün acıtma canımızı daha fazla rabbimmmm

4. 16 Eylül 2010
  5. 35deniz

35deniz Rabbim'e emanet Denizim:) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    aminn..
    2 senede 4 aşılama 1 mikroenjeksiyon hiç hamile kalamadım ama bulupta kaybetmek zor osla gerek arkadaşım..
    seni anlıyorum 29 yaşındayım ve anlattıklarını yaşıyoruz hepimiz..
    etrafımız bu sorularla ve ah vah diyenlerle dolu
    en iyisi kulağını göznü kapatmak çok zor ama kendini telkin etmeye çalışmak en iyisi.
    yardım alabilirsin verdiğin arada..
    bende ara verdim aralığa kadar 2. mikro için cesaret toplamam lazım ki her sonuca hazır olmalıyım..
    9 yıllık evlisin benim 3 katım ama yaşın daha küçük arkadaşım ..biraz ara ver en azından 1 sene kadar belli mi olur rabbim kendisi gönderir..fazla da zorlamanın anlamı olmuyor bazen

6. 16 Eylül 2010
  7. ALLAHvarGAMyok

ALLAHvarGAMyok ikizlerin annesi ♡♡♡ Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    198
    senı cok ıı anlıyorum
    ınssanoglu böle ne yazııkı
    evlı olana sorulur aslında kızmamak lazım
    bızde senınlen aynı durumdayız
    rabbm hayırlısını versın
    kurdugun cumlelere bakılırsa bıraz kafanı toparla tatlım
    oluruna bırak
    rabbm verecektır elbet ınşşşşşşşşş
    dua vede sabırrrr sadece....

8. 16 Eylül 2010
  9. kys

kys sensiz hayat cok zor Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    mehaba leydim, bence bu kadar kendini yipratma olan kendine oluyo Allah hayirlisini versin insallah bizimde birgun bebegimiz olur.bende onuncu yilama girdim yillardir tedavi goruyorum ama maleseff benimde olmuyor onumuzdeki aya 3. yu denicem umudum yok ama yinede Allahtan umut kesilmez.bu kadar kendini uzme, edraf degilmi saten bizleri bu kadar yipratan. sen esinle iyi olmaya bak ...

10. 16 Eylül 2010
  11. bugo

bugo Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Canım boşver insanları hiç önemli değil sen kendine ve eşine bak mutlu olmaya çalış. Rabbim ol dediği zaman hepimizin bebişi olacak.Hepimiz zorluyollardan geçiyoruz ,ancak başa gelen anlar.Güçlü olmaya çalış ve asla vazgeçme.

12. 16 Eylül 2010
  13. sinem8484

sinem8484 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    cnm buradaki herkez seni okadar iyi anlıyorkı bende senin yasadıklarının aynısını yaşadım 2düşüğüm var benimde tüp bebek tedavisiye olan kybettim meleklerimi şuanda hişbişey hissetmiyorum ayı senin dediğin gibi dondum kadım sanki hiç çocuğum olucak benim sadece bunu hissediyorum rabbim acısın bize artık u çektiğimiz çileye yeter desin hepimizin yardımcısı olsun

14. 17 Eylül 2010
  15. ozlem483

ozlem483 Bir MELEK Diliyorum... Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    leydım selam canım....yasadıklarını cok ıyı anlıyorum ve kolay olmadıgını bılıyorum...
    neden benın cevabı yok...ben 3 tane evledımı kaybettım kahroldum uzuldum resmen yandım ve cokda zor bebek sahıbı olmama ragmen hıc demedım neden dıyeee...
    bu bızım sınavımız kaderımız yasamamız lazım yasıyoruz rabbım boyle uygun gordu demek kı...
    bende 32 yasındayım baslarda acemılıgeme geldı herkes karıstı....ama ben bebegımı kaybettıgımde gordum kı karısan kımse yanım yok....demek kı neymıs hayat benımmıs ve kımse karısıp mudahele edemezmıs....
    kımseyı onemseme bence zaten yıpratıcı bır surec bence cok guclu ol rabbım mutlaka dualarını kabul edecektır....

16. 17 Eylül 2010
  17. papatyaamm

papatyaamm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Bu sayfayı bulmadan önce ve başıma böyle bişey gelmeden önce tüp bebek lafını duyardım. Haa derdim demekki olmuyorsa tüp bebekle hemen çocuk oluyor. Baktım bizimde çocuğumuz olmuyor. Eşime dedim doktora gidelim. Bana baktılar hiçbişey yok.Doktor dedi araba ne kadar iyi olursa olsun benzin olmayınca gidermi. Sonra eşime baktılar hiç sperm yok. Allahım bu nasıl bişey böyle. Böyle bişey olurmu ki.Dediler tese olacak o nekii.....Tese yaptılar 4-5 sperm bulundu. Sonra başladık tedaviye. Herşey çok güzel gidiyor. Bendeki rahatlığı görseniz sanki hiçbişey yok. Üstelik hamileyim diyorum artık. Hamileysem neden adetim geldi. Sonuç negatifffffff. O ana kadar inanın daha hiç bişeyin farkında bile değildim. Şimdi 2. deneyeceğiz.Bakıyorum burda kaç denemeden sonra hamile kalanlar var. Ben hala ümitliyim. Lütfen sizlrde üzülmeyin. Başkalarının sorması çok normal. Benim gibi bilmiyorlarki başa gelene kadar. Olacak biliyorum belki çok deneyeceğiz ama olacak.

18. 17 Eylül 2010
  19. Patricia

Patricia sil baştan başlamak gerek Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım sana umut olmak ıcın yazıyorum. bende yaklasık 8 senedır uğrasıyorum. tamda saymadım zamanı. belkı topiğimde okumuşsundur. senelerdır dr dan cıkmıyorum. 3 mıkro denemem oldu ama hıc bırırde tutmadı. arkabaların sorularından okadar bunaldım kı artık pes etmek uzereydım. benım cocuğum olmuyor benı rahat bırakın dıyecektım kı tam (eşim harıc kımse bılmıyor)
    rabbım doğal yoldan verdı. dr lar asılama bıle yapma dedıklerı benden doğal yolla bır bebek olustu.
    allahın ısı. dua etmekten ve teslım olmaktan baska care yok. ama ınan olmasaydı ben herkese benı rahat bırakın cocuğum olmuyor dıyecektım. tabı uzun bır sure dedıkodumu yaparlardı ama sonrasında benı rahat bırakıp, cocuk ne zaman dıye sormazlardı. isteyen herkes için duacıyım canım. allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun ınsallah.