Nedir bu? Acil ltfen...

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve EU3 tarafından 12 Ekim 2009 başlatılmıştır.

    12 Ekim 2009
    Konu Sahibi : EU3
  1. EU3

    EU3 Guest

    halsizlik, baş dönmesi, kaslarımda güçsüzlük, günün her anı çarpıntı, uyuma isteği ama sabahın erken saatlerinde kalkma, ara sıra baş ağrısı kulak çınlaması, sırt bölgelerimde ağrı gibi problemlerim var. stresli bir yapım var, daha önceden sosyal fobi ve depresyon tanıları konmuştu ve 1 yıl süreyle ilaç kullanıp bıraktım. sınava hazırlanıyorum onun stresi var, kilo verdim ve geri alır mıyım stresi var. şimdi bu belirtiler için psikiyatra gitmeyi istiyorum fakat antidepresan yazıp göndermesinden korkuyorum çünkü antidepresanlar iştah açıyor ya da bir şekilde kilo aldırıyor, insanı umursamaz yapıyor. bense sınava gireceğim devamlı uyuyamam, kilo verdim, verdiğim kiloları da geri alamam. ne yapmamı önerirsiniz?
     
  2. 12 Ekim 2009
    Konu Sahibi : EU3
  3. ysl_cinema

    ysl_cinema ATATÜRK'ümü çok seviyorum Üye

    Katılım:
    30 Eylül 2009
    Mesajlar:
    1.199
    Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    tum bu belirtiler psikolojik bir rahatsizligi gosteriyor bana gore.ilac kullanmak istemiyorsan psikiyatri yerine duzenli olarak bir psikologtan yardim alabilirsin.psikolog ilac yazamadigi icin duzenli telkinlerle seni rahatlatabilir. cok bunaldigin zamanlardada hafif sakinlestiricilerden icebilirsin pasiflora gibi yatmaya yakin icersen daha rahat uyursun. Bazi depresanlar istah kesiyor benim su anda kullandigim ilac boyle istahimi kesti.ayrica dr nin verdigi dozada uymuyorum.butun doz almam gerek ama ben ceyrek iciyorum ve hayatimi cok etkilemiyor.sende boyle yapabilirsin belki. sinavinda basarilar dilerim insaalh kazanirsin istedigin yeri :hooray:
     
  4. 12 Ekim 2009
    Konu Sahibi : EU3
  5. yesilim

    yesilim Popüler Üye Pro Üye

    Katılım:
    25 Kasım 2006
    Mesajlar:
    9.033
    Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
  6. 12 Ekim 2009
    Konu Sahibi : EU3
  7. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

    Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali Guru Üye

    Katılım:
    12 Temmuz 2006
    Mesajlar:
    1.584
    Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    306
    Dostlar, lütfen uzmanlığımızın olmadığı hiçbir alanda fikir beyan etmeyelim. Hele de ilaçlar konusunda lütfen konuşmayalım. Fayda yerine zarar oluşturabilirsiniz.
    ılaçlarınızı doktorunuzun önerdiği şekilde kullanmalısınız. Doktorunuz boşu boşuna bu kadar sene okuyup uzmanlaşmamıştır.
    ıyiliklerle,
    Dr. Meltem
     
  8. 12 Ekim 2009
    Konu Sahibi : EU3
  9. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

    Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali Guru Üye

    Katılım:
    12 Temmuz 2006
    Mesajlar:
    1.584
    Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    306
    Carrie, yakınınızda bulunan bir meslektaşıma başvurun ve bir süre psikoterapi alın. Tüm bu kaygılarınızı psikoterapi ile aşarsınız.
     
  10. 12 Ekim 2009
    Konu Sahibi : EU3
  11. EU3

    EU3 Guest

    teşekkür ederim meltem hanım, ilaç tedavisi mi yoksa psikoterapi mi daha olumlu sonuçlar verir sizce. ben bir de diyet ve spor yapıorum da bu halsizlik vs onun sonucu mu diye düşündüm. ama stresin her türlü belirtisi var bende. ilaçlarımı geçen bahar bırakmıştım, bende intihar düşünceleri oluşturmuş, beni boşvermiş bir insan yapmıştı. antidepresanların kilo aldırma ve çok uyutma gibi belirtileri hepsi veriyor mu, ben bi yardım almak istiyorum aslında ama size de danışayım dedim. çok teşekkürler ilginize
     
  12. 12 Ekim 2009
    Konu Sahibi : EU3
  13. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

    Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali Guru Üye

    Katılım:
    12 Temmuz 2006
    Mesajlar:
    1.584
    Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    306
    Rica ederim.
    Öncelikle yakınınızda bulunan bir psikologa başvurun. Psikolog eğer gerek görürse sizi zaten bir psikiyatra yönlendirecektir.
    Antidepresanların muhtelif yan etkileri olabilir.
    Siz öncelikle bir psikologa başvurmakla başlayın.