Nedir bu yanma arkadaşlar ???

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve karadut78 tarafından 16 Aralık 2008 başlatılmıştır.

16 Aralık 2008
    Konu Sahibi : karadut78
  1. karadut78

karadut78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar çok zor bi durum yaşıyorum.8.ayımın içindeyim ve gece gündüz bu yemek borusundaki yanma beni öldürücek.geceleri odaları geziyorum, uykusuzluk diz boyu bu yüzden.:bbo:gün içinde de yemek yiyemiyorum ve ben insülin kullanıyorum:çok üzgünüm:,çaresiz şekerli gıdalarda alamıyorum.:1no2:sanki 1 bardak şekerli yada ballı süt içsem rahatlatıcak gibi ama şeker li olduğu için onuda alamıyorum.şaşırdım artık. bu durum beni çok rahatsız ediyo senağlama, diğer şikayetlerimi bile unuttum yani, umarım bi çaresini biliyosunuzdur :enbuyukkk:

2. 16 Aralık 2008
  3. Halay

Halay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Benim hamileliğimi öğrendiğimden buyana sürekli yanma var. Artık ağrıya dönüşüyor. Dr. um rennie yazdı. İstediğin her an kullanabilirsin dedi. Kana karışmıyormuş. Sürekli kullanıyorum. Rahatlatıyor.Ben de insülin kullanıyorum bu arada.

4. 16 Aralık 2008
  5. karadut78

karadut78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Halay cım daha öncede konuşmuştuk senle! insülin kullandığını biliyorum cnm:1hug: sende benim gibisin:bbo: insülini de geçtim bu yanma yüzünden, birde biliyomusun bu şikayet başladı başlıyalı şekerim hiç düşmüyo :çok üzgünüm: bide insülin kullanıyorum düşün yani senağlama sanki ağzımı açsam ejderha gb ateş saçıcam etrafa o kdr yanıyo-tatlicadiarzu- sanırım bebeğim mideme çok baskı yapıyo ondan oluyo bu büzüşüyo mide. Sen nasılsın bu arada ?? şekerin ne alemde ?? umarım sorun yoktur!:1hug:

6. 16 Aralık 2008
  7. bernice

bernice Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Benim de şekerim yüksek çıktı insülin kullanıyorum.Midem çok yanıyor dediğimde doktorum gaviscon tablet verdi.Şu çiğnenenlerden.Günde 3 taneye kadar alabilirisn dedi.Benimkisi tüp bebek ve doktorum çok pimpirik.Tehlikeli olsa vermezdi sanırım.Canım bazen şekerli birşeyler çok istiyor ama yiyemediğimde ya da mandalin beni kesmezse gaviscon çiğniyorum.Limonlu bir şey.Tatlı ihtiyacımı gideriyorum mide yanmamı da geçiriyor.:)
    Geçmiş olsun...

8. 17 Aralık 2008
  9. Halay

Halay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Karadut78 benim şekerimin de çok düşük olduğu söylenemez. Özellikle sabahları tokluk sekerim 180 leri buluyor. Öğle ve akşam tokluklarım 140-150 civarı.Gece için ayrı bir insüline başladım. Onun da pek faydası olmadı. Ama artık çok dert etmemeye çalışıyorum. Sanırım kontrolde dozunu artırır dr. 1.5 ay kaldı artk. Ve gebelik ilerdedikçe insülin dozu artıyormuş şeker daha da yükseliyormuş çünkü. Napalım bu da bizim sınavımız. Allah başka dert vermesinde.
    Mide yanmasını ben de çok yaşıyorum. Hem de aylardır. Az ve sık yemek tek çözüm. Ayrıca mandalina gibi meyvelar iyice azdırıyor. soğan, sarımsak yememek lazım. Rennie kullanıyorum her yanma başladığında engelliyor biraz.Dr um istediğin kadar kullanabilirsin dedi. Çünkü söylediğim gibi midede çözülüyormuş kana karışmıyormuş.
    Allah sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza almayı nasip etsin yeter ki. Harşeyi unuturuz inşallah.

10. 17 Aralık 2008
  11. karadut78

karadut78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

12. 17 Aralık 2008
  13. karadut78

karadut78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

halay cım gebelik ilerledikçe şekerin yükseldiğini bilmiyodum.demek ondan yüksek benim şekerim her geçengün, dediğin gb şurda 1.5 ay kaldı idare edices artık napalım.a.s dr kontrolde yükseltir dozajı zaten :bbo: hiç aklım almıyo zaten bu insülini bıraktığımızda umarım bi sorun çıkmaz :çok üzgünüm:

14. 17 Aralık 2008
  15. firuze-1524

firuze-1524 Bal kız & Bal oğlan Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    bende de aynı şikayetler başladı ya şimdiden
    2-3 gündür ölüyorum valla
    akşam hiç uyumadım desem yalan olmaz
    yemek yiyicem diye korkuyorum valla