nefertiti lift

Konusu 'Cilt Estetiği' forumundadır ve enunal tarafından 6 Ocak 2010 başlatılmıştır.

  6 Ocak 2010
  Konu Sahibi : enunal
 1. enunal

  enunal Aktif Üye Üye

  Katılım:
  29 Kasım 2009
  Mesajlar:
  71
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  76
  nefertiti lift uygulaması yaptıran var mı?
   
 2. 14 Ocak 2010
  Konu Sahibi : enunal
 3. enunal

  enunal Aktif Üye Üye

  Katılım:
  29 Kasım 2009
  Mesajlar:
  71
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  76
  NEFERTITI LIFT

  Düzgün hatlarla belirlenmiş boyun ve yüzün alt kısmını oluşturan çene kenarı, güzellik ve gençliğin en önemli belirtilerinden birisi olarak eski Mısır‘lılardan beri kabul görmektedir. Gergin ve düzgün duran bir alt çene ile boyun yapısı günümüzde de kabul görmektedir. Bu görünüme tarihteki en güzel kraliçe olarak kabul edilen eski Mısır kraliçesi Nefertiti’nin adı verilmektedir. Güzelliğin sembolü olan nefertiti Amerikan Estetik Cerrahi Derneği’nin de sembolü olarak kabul edilmiştir.
  Yaşlanmanın, çevre faktörlerinin ve genetik yapının etkisi ile cildimiz dolgunluğunu kaybeder, zayıflar ve sarkmalar gevşemeler ortaya çıkar.
  ışte estetik ameliyatlı çözüm istemeyen hastalar için botox ile tüm yüz ile birlikte boyun ve çene kenarı da düzeltilebilmektedir. Bu tekniğe nefertiti lift denilmektedir. Nefertiti denilen bu teknik aslında tüm yüze ve boyuna yani sarkmaları ve aşağı çekmeleri artıran kırışıklıklara neden olan bazı kaslara botox enjekte edilerek zaten gevşemiş ve sarkmış olan cilt yapılarının bu kaslar nedeniyle daha da fazla sarkmasını engellenmektedir.
  Nefertiti lift nasıl yapılır?
  Yüzün üst kısımlarına uyguladıktan sonra yanakların alt kısımlarını aşağı çeken ve boyunu kırışık gösteren yapılar botoks enjeksiyonu ile düzeltilir.
  Nefertiti Lift Ne kadar etkili olur?
  Botox’un etki süresi kadar yani 4-8 ay ortalama 6 ay kadar kalıcıdır ve sonra her botox uygulaması gibi tekrarlamak gerekir. Yani ortalama yılda iki defa yapılarak genç kalmak mümkündür. Ancak gerçek bir ameliyatın yerini tutmaz. 3 boyutlu endoskopik yüz germe ameliyatı 10 yıla yakın bir süre kalıcı olabilir. Ama ameliyat olmak istemeyen hastalar için iyi bir yöntemdir.
  Nefertiti Liftte Başka neler yapılır?
  Nefertiti lift yapılırken aynı zamanda lazer ile cildi yenilemek ve sarkan cildi toparlamak ve alttan daha taze ve yeni bir cilt elde etmek mümkündür. Şayet lazer ile birlikte uygulanırsa etkisi çok daha fazla ve daha kalıcı olur. Bu nedenle biz hastalarımıza her iki tekniği bir arada uyguluyoruz.
  Ayrıca gıdı bölgesindeki ve çene kenarındaki yağlanma estetik görünümü en çok bozan faktördür. Bu bölgede yağlanma fazla ise lazer lipolizis yani lazer ile yağ hücrelerini de parçalayarak boyun ve alt çenenin daha gergin ve genç görünmesini sağlanıyor. (Op.Dr. Nuri BATTAL’dan alıntı)
   
 4. 16 Mart 2014
  Konu Sahibi : enunal
 5. linns

  linns Aktif Üye Üye

  Katılım:
  13 Ekim 2012
  Mesajlar:
  35
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  28
  yaptırdınız mı acaba? ben daha yeni duydum bu uygulamayı.
   
 6. 6 Nisan 2014
  Konu Sahibi : enunal
 7. linns

  linns Aktif Üye Üye

  Katılım:
  13 Ekim 2012
  Mesajlar:
  35
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  28
  önümüzdeki hafta doktorla görüşmeyi düşünüyorum,ama yaptıran bir kişi görseydim ya da burdan bilgi veren olsaydı daha rahat olabirdim. Çünkü çene bölgesine yapılacak botox konuşmamızı etkiler mi nasıl oluyor gibi kuşkularım nedeniyle cesaret edemedim. Ama dr ile görüşmem sonucunu burdan yazarım:)
   
 8. 26 Nisan 2014
  Konu Sahibi : enunal
 9. linns

  linns Aktif Üye Üye

  Katılım:
  13 Ekim 2012
  Mesajlar:
  35
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  28
  Uygulama yaptıranların yorumuna hiç rastlamadım Türkiyedeki forumlarda. Yabancı sitelerdeki yorumları okuduğumda çarpık gülümseme ve yutkunma sorunu yaşayan kişiler olduğunu öğrendim. Ancak bu uygulamayı plastik cerrahların yapması gerekirmiş yüz anatomisi konusunda uzman oldukları için. Bu sorunu yaşayan kişilere sanırım medikal doktorlar yapmış. Neyse ben doktor ile görüşmeye gittim yanaklarımda ve boynumda çok fazla sarkma olmadığı için uygun bulmadı. Ancak sadece çene bölgeme yaptı o da monalisa gülümsemesi denilen bir ifade vermek için. Sonuç olarak çene bölgeme yapılan uygulama yüzüme iyi geldi çene bölgem toparlanmış oldu, memnun kaldım yani :KK49:
   
 10. 20 Kasım 2014
  Konu Sahibi : enunal
 11. michonne

  michonne Popüler Üye Üye

  Katılım:
  22 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  376
  Beğenildi:
  313
  Ödül Puanları:
  113
  Linns Selamlar,
  Acaba uygulamayı kime yaptırdın? Ne kadara maloldu? Çok sevindim sonuç almana.