Nefes Alamıyormuş Gibi Hissetmek

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve KuzuYasin tarafından 26 Şubat 2008 başlatılmıştır.

26 Şubat 2008
    Konu Sahibi : KuzuYasin
  1. KuzuYasin

KuzuYasin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.023
    Ödül Puanları:
    163
    Mart annelerine merhabalar , hamileliğimin 35. haftasındayım , henüz yeni kayıt oldum. Tabi kayıt işlemini becerebildiysem!! Bir süredir mart annelerinin yorumlarını okuyorum , kendimde çektiğim bir takım sıkıntıları başkalarınında yaşadığını gördüm. Bu aralar kendimi nefes alamıyor muşum gibi hissediyorum sanki ciğerlerim boğazıma kadar yükselmiş. Özellikle sabahları uyandığımda ağzımda kan tadıyla uyanıyorum , acaba bunu benden başka da hissedenler var mıdır?

2. 26 Şubat 2008
  3. Biricik

Biricik üç böcek bir çiçek Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    canım açıkçası ben de nefes darlığı olmadı. ama hamilerin büyük kısmında olduğu okumuştum. sabahları kan tadıyla uyanman ilginç geldi bana. doktoruna danışmadın mı?

4. 26 Şubat 2008
  5. KuzuYasin

Beğenildi:
    1.023
    Ödül Puanları:
    163
    Hamileliğim de burun tıkanıklığı problemim oldu , çoğu geceler ağzımı açarak nefes almak zorunda kaldım. bu yüzden de malesef horladığım oldu ve horlayan birçok kimse gibi sabah uyandığımda bunu eşime inkar ettim :) son 1-2 haftadır kan tadıyla uyanıyorum yatarken ciğerlerimin çok yükseldiğini hissediyorum . yarın muayenem var bunu doktoruma danışıcam.

6. 26 Şubat 2008
  7. CAKIR39

CAKIR39 Guest

offf bende cok nefes darligi ve sikinti oluyo.. sanki bogazimi sikiyorlar!

8. 26 Şubat 2008
  9. myflowers

myflowers biroyana birbuyana salla Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    nefes darlıgı bı9r cok hamılelerde oluyo bendede oluyo mesela ıkı dakka bıu ıs yapsam veya wc gıtsem bıle nefes nefese kalıyorummm neyse dısımızı sıkalım gerı sayım artık basladı :)) ama canım kan tadıyla hıc uyanmadım doktoruna danıs ıstersen sureklı kontrole gıtt

10. 26 Şubat 2008
  11. EU3

EU3 Guest

evet canım flowers'ın dediği gibi nefes darlığı birçok hamiş gibi bendede oluyo... artı birde burun tıkanıklığım var.Ama kan tadı için dr konuş demir hapı falan alıyomusun acaba onlardan olabilirmii

12. 26 Şubat 2008
  13. KuzuYasin

Beğenildi:
    1.023
    Ödül Puanları:
    163
    evet demir hapı alıyorum , bununla alakası olabilir mi ? artı dudaklarımda çatlama ve kanama oluyor. bu şikayetlerim son 1-2 haftadır var .

14. 28 Şubat 2008
  15. oNcA

oNcA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    ben 18+4üm...nefes nefese kalmak,2 adım atınca yorulmak,agzımdan nefes alıp vermek,hamileliğimin ilk zamanlarından beri burnumdan sabahları kan gelmesi..hepsi var...doktoruma sordugumda bunlar normal dedi..burnumdan kan gelmesinin nedeninide yattıgım odanın nemsiz olabileceğini radyatörun uzerine su koyup yatmamı söyledi ama bence kan basıncı arttı ve vucuttaki kan oranımız arttı...belkide senin burnun çok tıkalı oldugu için sabah gelmesi gereken kan agzına geliyor ve o tat kalıyor...

16. 28 Şubat 2008
  17. FERAYKANAL

FERAYKANAL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    38+6. haftadayım uzun zamandır nefes problemi yaşıyorum özelliklede aklamları aldığım nefes bana yetmiyo balkona atıyorum kendimi bunun yüzünden rahat uyuyamıyorum bile

18. 28 Şubat 2008
  19. KuzuYasin

Beğenildi:
    1.023
    Ödül Puanları:
    163
    canım benim dün kontrolüm vardı ultrasonda elimi miğdemin üzerine koydum dedim ki doktoruma burada oğlumun burada nesi var çok baskı yapıyor çok acıyor oram dedim nefesim kesiliyor dedim . meğer orada poposu varmış ittiriyor geriyor mideye oradan da ciğerlere baskı yapıyor olan bize oluyor :)) şimdi arada bir poposuna vurucam :)))