Nefes alamıyorum.

Konusu 'İş ve Kariyer' forumundadır ve ReinedelAmour tarafından 11 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

11 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : ReinedelAmour
  1. ReinedelAmour

ReinedelAmour Euphoria Üye

Beğenildi:
    95
    Ödül Puanları:
    153
    Bir kaç defa gittim geldim bu topiğe.. sanki bir türlü yazmaya cesaret edemiyorum.

2 ay önce Bursa'da kendini kurumsal olarak tanımlayan bir Tekstil firması tarafından işe kabul edilmiştim. Hem çalışacağım departman hem de insan kaynaklarından 2 bayan beni tebrik ettiler. Hayırlı olsun dediler.

Başvuru evraklarımın hazırlanması istendi benden. Onları da hallettim yaklaşık 35 tl masrafım oldu. Maaş ta da anlaşıldı.. herşey tamamdı.

Bu arada çevrem tabiiki bunu öğrendi.. Artık istediğim meblağda bir maaşım olacaktı ki uzun zamandır o kadar çok kazanmıyordum..

Birden yetenek sınavı çıkardılar başımıza.. 4 farklı departmandan kişiler olarak bu sınava tabi tutulduk..

Ertesi gün fikir değiştirdiklerini söylediler ve işe alınmama kararı verildiğini söylediler hakkımda... kulaklarıma inanamadım. Herşey hazırdı.. tarih bile belliydi ? Telefonla bu haberi verdiler bana...

Tabiiki tüm hayallerim suya düştü.. onlar yüzmeye devam ettiler.. bense ardından baka kaldım... 3 yıldır fabrika ortamından uzak duruyordum. Ve yine haksızlığa uğradım..

o kadar sinirlendim ki, telefondaki bayana , zeka seviyem düşük mü çıktı nedir sorun diye bağırdım.. maddi ve manevi zarara uğrattınız beni dedim...

içinde bulunduğum koşullardan dolayı kendi başıma kalıp, olayı tam anlamıyla idrak etmeme olanak olmadı... içimde bir sıkıntı..... ağlamak istiyorum.. olmuyor..

öyle bir duruma geldim ki.. aklıma sık sık kaçıp gitmek, ölmeyi istemek geliyor.... nefes alamıyorum... neler oluyor anlamıyorum...senağlama

Son düzenleme: 11 Ağustos 2009
  2. 11 Ağustos 2009
  3. biopelin

biopelin Hayat akan bir sudur.. Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    dur canım ne ölmesi ne diyosun sen ...

hayalkırıklığını anlıyorum...meslekte eğitimci yazmışsın..atanamayan öğretmenlerdenmisin bilmiyorum ama gerçekten çok büyük bir haksızlığa uğramışsın..
    bu durum seni başta arayıp sonra da olmadı diyenlerin amatörlüğünden kaynaklanıyor..hiçbir kurumsal firma kesinleşmeden hayırlı olsun demez..
    Özel sektörün şerefsizliklerinden biri işte..
    ben 3 sene devlette çalıştım..6 senedir de özeldeyim..ne hak ne hukuk tanır bunlar..
    bence baştan kendilerini belli etmeleri iyi olmuş..
    benim ablam bir şirkette 20 gün çalıştırıldıktan sonra aa..bu deneme süresiydi olmadı diyip gönderdiler..
    yani sen yine fazla yıpratmamışsın kendini..
    boşver üzülme..bir kapı kapanır yerine başka kapı açılır..
    okumuş bir yere gelmek için didinmiş insanları özel sektörde 3 kuruş maaşa mahkum eden büyükbaşlar utansın..:kızgın:

4. 11 Ağustos 2009
  5. tatlicadiarzu

tatlicadiarzu O Bir Dadas Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    herşeyde bir hayir vardir üzülme canim
    şu işverenlerin ümüğünü sikmak geliyor nedenmi?
    çünkü aylardir bende işsizim iş bulamiyorum:gitme:

6. 11 Ağustos 2009
  7. TatLiGaci

TatLiGaci Heidi ve kankileri Üye

Beğenildi:
    70
    Ödül Puanları:
    203
    Hevesin kırılmış,sinirin bozulmuş..
    Artık işverenlerde işe almak mı istiyor yoksa almamak mı belli değil?
    Personel alınmasın diye uğraşıyorlar gibi geliyor insana..Bin dereden bin su?Tabi mantıksız bişey bu söylediğim de.. işin vehameti açısından bu cümleyi kurdum....

Senin donanımın varsa,özgüvenini yitirme..Daha ne işler çıkar..
    Demek ki rızkın o kapıdan değilmiş..

Bakarsın Bir işe girersin,patronun oğluda sana aşık olur..oldunmu sen First lady..olursun..
    Gül kaydirigubbakcemile3neşelen diye söylüyorum şeker..üzülme....kaydirigubbakcemile5

8. 11 Ağustos 2009
  9. Duygu

Duygu Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    Kısmetten daha fazlası olmuyor. Üzme kendini kısmet değilmiş de ve geç. önüne bak. Sakın karamsarlığa kapılma. Hayatın insanlara ne getireceği belli değil bugün böyle oldu ama yarında böyle olacak anlamına gelmiyor. Hemen pes edersek olmaz ki.. Güçlükler karşısında savaşacağız. Bence yeni arayışlara gir. Yarına umutla bak canım. Hiç bir bayana böyle karamsar cümleleri yakıştıramıyorum. Yine de hakkımızda hayırlısı..

10. 11 Ağustos 2009
  11. ChoqSeqeR

ChoqSeqeR hayırlısını nasip et ALLAHım Üye

Beğenildi:
    1.145
    Ödül Puanları:
    238
    canım kızmakta çok haklısın Allah sana daha ii işler nasip edecektir belki de bu iş için ise aklıma tek bişey geldi torpili olan biri çıkmıştır ve onu işe almışlardır genelde özel sektör böyle

12. 11 Ağustos 2009
  13. Lavanda

Lavanda Başını eğme dik tut Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    tamz10 sene koskoca 10 sene iş aradım.Hemen her yolun sonundan diğer yolun başında buldum kendimi. Tam oluyo son anda bişi çıkıyo olmuyodu.Hiç yılmadım. Annem tamam senin kısmetin değilmiş bu girdiğin son sınav olsun dedi. Olmaz dedim yaş sınırına dayanana kadar vazgeçmek yok dedim o son sınavım odu gerçekten çünkü artık 4,5 senedir memuriyetim var Rabbime çok şükürler olsun. Yaşadığın hayal kırıklığını anlayabiiyorum. Ama bi teyze söylemişti her çiçeğin bi açma zamanı var die. Sana sadece bunu söylüyorum belki şimdi anlamayacaksın ama zamanı çabuk gelir ve ınşaAllah bana hak verirsin.

14. 12 Ağustos 2009
  15. Pazza

Pazza nam-ı diğer Lucita Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    çok şanssızlık olmuş gerçekten.. ayrıca o kadar da kurumsal bir yer olduğunu söyleyemeyeceğim, gayet gayrıciddi bir tutum bu yaptıkları..! denemeye devam et hevesin kırılmasın; inşallah çok daha güzellerini bulursun..

16. 12 Ağustos 2009
  17. ReinedelAmour

Beğenildi:
    95
    Ödül Puanları:
    153
    Yorumlarınız için gerçekten teşekkürler.. içimi biraz olsun hafiflettiniz.

18. 12 Ağustos 2009
  19. ReinedelAmour

Beğenildi:
    95
    Ödül Puanları:
    153
    Benim, bir kız arkadaşım 5 gün çalıştırıldıktan sonra işten çıkartıldı daha deneyimli birini bulduk diye..

ki ben 3 dil bilen bir insanım. 2 ay beklettiler beni onlarca insanla mülakata tabii tutulduktan sonra. Sora da yetenek sınavı yapıcaz dediler. Ertesi gün edebiyat ağzıyla sürecimin kesildiğini söylediler.

Telefonda artık asaletimi ve de kibarlığımı bozmuştum. Siz kurumsalın yanından bile geçemezsiniz dedim. Nedir sorun dedim.. zekam mı düşük çıktı dedim.. ? Yok efendim bölümdeki müdür öyle karar vermiş. Ve ortalıkta dönen birsürü yalan. Ve bunu 5000 çalışanı olan bir tekstil şirketi yapıyor bursada.... Bundan sorumlu olanlar hak ettiklerini yaşasınlar inşallah