Nefes tutma

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve olivia tarafından 14 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

14 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : olivia
  1. olivia

olivia bazen gitmek en dogrusu, elveda KK ve sevdiklerm ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    5.651
    Ödül Puanları:
    238
    Arkadaslar son seneler bir huy gelisti bende oda nefes almayi unutuyorum bir süre.
    Mesela cok mesgul ve konsantre gereken isler yaparken nefesimi tutuyorum ve bir süre sonra vücudumun sinyaliyle yani nefesiz kaldigimi anladigimda nefes almaya zorluyorum kendimi.
    Eskiden kendiliginde olan sey simdi efor sarfederek yapmaya calisiyorum buda beni cok yoruyor.
    Varmi böyle birsey yasayan? Yoksa ben bir eksotmuyum, inanin isin icinden cikamiyorum. Doktora gittim, guatir degil. Kardiyolog önemli birsey yok ama kontrol altinda kalmami istedi, sadece kalbimde ritim bozuklugu var.
    Aslinda caresi, tekrar burnumdan düzenli nefes alma egzersizleri yapmak. Biliyorum, dis hekimi oldugum halde kendime faydam olmuyor ne yazikki bu konuda :KK43:((

2. 14 Ağustos 2010
  3. mayiscadisi

mayiscadisi Born This Way Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    böyle bir durumda olduğunu fark ettiğin anda sesli bir şekilde sayı saymayı dene. kendiliğinden nefes alabilirsin böylece.

4. 14 Ağustos 2010
  5. olivia

Beğenildi:
    5.651
    Ödül Puanları:
    238
    Aslinda cok haklisin, deneyecegim canim dedigini, ama keske söyle bir alet olsada biiiippp diye beni hep hatirlatsa.

6. 1 Eylül 2010
  7. nurcandogu

nurcandogu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba!
    bendede benzer bir sorun var. Beni sürekli eşim uyarıyor aşkım nefesini tutma diye. ben hiç farkında değildim bunun. Bu bir hastalık mı merak ediyorum yarın da doktora gitmeyi düşünüyorum gerçi hangi bölüme gitmeliyim bilmiyorum. Bazen bende farkına varıyorum ama ancak eşim beni uyardığında. acaba ciddi birşey mi diye araştırdm KAYGI gibi şeyler çıkıyor Psikolojik sanırım bakalım ne diyecek doktorum...

8. 1 Eylül 2010
  9. olivia

Beğenildi:
    5.651
    Ödül Puanları:
    238
    Burun-bogaza gittim.
    Burnumdan röntgen cektiler, burun diregim yamukmus, ondan dolayi iyi nefes alamiyormusum ve zorlaniyormusum. Ama ameliyattanda korktugum icin böyle yasamaya devam edecegim galiba.
    Isin kötüsü kalp hastaligim yani ritim bozuklugum bundan gelebilirmis. Arastirdim evet dogru, düzenli nefes almayanlarda kalp sorunu olurmus zamanla.
    Oooffff biktim ya, aksamlari nedense daha düzenli, ama is zamanimda resmen saniyelerce tutuyorum.
    Bazen icime daralmada geliyor böylelikle.
    Nurcandogu sendedemi burun diregin yamuk acaba ya?
    Yazarsan sevinirim :)

10. 3 Eylül 2010
  11. nurcandogu

nurcandogu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Olivia senin yazdıklarını okurken çok şaşırdım yaa evet benim burnumda kemik vardı onu aldılar ama yamuk kaldı. Tekrar ameliyat olmam gerekyor. Maddi durumum el verdiğinde yaptıracağım inşallah. Çok ilginç yalnız şaşırdım gerçektenn