Nefes - Vatan sağolsun

Konusu 'Sinema & Tiyatro' forumundadır ve EU3 tarafından 2 Ekim 2009 başlatılmıştır.

2 Ekim 2009
    Konu Sahibi : EU3
  1. EU3

EU3 Guest

Yapım:
    2008, 2009 ~ Türkiye
    Tür:
    Dram, Gerilim, Savaş
    Yönetmen:
    Levent Semerci
    Senaryo:
    Levent Semerci, Hakan Evrensel, M. İlker Altınay
    Senaryo (Kitap):
    Hakan Evrensel
    Yapımcı:
    Levent Semerci, Murat Akdilek
    Müzik:
    Fırat Yükselir
    Dağıtım:
    Medyavizyon
    Filmin Websitesi:
    www.nefesfilm.com
    Süre:
    2 saat
    Gösterim Tarihi:
    16 Ekim 2009 (Türkiye)

Nefes: Vatan Sağolsun Oyuncuları

Oyuncular

<LI class=selectedtab>Filmin Özeti &#8220;Nefes&#8221;, Güneydoğu&#8217;da Irak sınırına yakın bir ilçedeki komando tugayında bulunan ve Karabal Tepesi&#8217;ndeki röle istasyonunu korumakla görevlendirilen bir yüzbaşı komutasındaki 40 askerin hikayesidir.

Buz gibi sulardan geçtiler, tepelere tırmanıp, yamaçlardan indiler&#8230;

Güneşte kavruldular, iki gün iki gece..

Ellerinde tüfekleri&#8230; Sırtlarında evleri&#8230; yüreklerinde sevdikleriyle&#8230;

Sınır nedir, neresidir bilmezdi çoğu... Emir almadıkları, emir de vermedikleri bir hayattan, her şeyi emirle yaptıkları bir hayata geçtiklerinde sınırları da gördüler..

Mevzilerde beklediler.. Korudukları telsizden analarıyla, babalarıyla, sevgilileriyle görüşebilmek için telefon sırası beklediler&#8230;

Kendilerini neyin beklediğini bilmeden günlerce, aylarca beklediler Karabal Tepe&#8217;de&#8230;

2. 2 Ekim 2009
  3. DERin83

DERin83 RUZGARİN ANNESİ:-) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    zaten vizyona girmesini bekliyorum kesinlikle sinemada izleyeceğim bir film

4. 3 Ekim 2009
  5. EU3

EU3 Guest

aynen cnm ben de

6. 26 Ekim 2009
  7. EU3

EU3 Guest

Bazı aksaklıklar yuzunden fılmı henuz ızleyemedım kısmetse salı akşamı ızlıycez eşimle

8. 27 Ekim 2009
  9. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Yaklaşık yarım saat önce sinemadan çktım..

Son zamanlarda en çok etkilendiğim filmlerden birisidir..Gitmeyenler çok şey kaçırır.

Doğudaki askerlerimizin gerçek anlamda neler yaşadıklarını birebir anlatan bir film..

Şen şakrak gittiğimiz filmden acayip bir üzüntü ile çıktık..

Sadece haberlerden duyduğumuz karakol baskınlarının bu denli can yakıcı olduğunu ve beni bu derece etkileyeceğini üzüntü ile öğrenmiş bulunuyorum.

Tüm oyuncuları kutlarım..Allah oradaki askerlerimizin yardımcısı olsun..

10. 27 Ekim 2009
  11. kardalina

kardalina Guest

Ben dün akşam izledim bu filmi. Hatta zoraki izledim diyebilirim Ama bu kadar etkileneceğim hiç aklıma gelmezdi. Çok ağladım. Hala etkisi altındayım.
    Çekim tekniği çok değişikti. Oyuncular çok iyi seçilmiş. Hepsi birbirinden başarılıydı. Ama o çatışma sahnesi beni aldı götürdü.
    Film 1993 yılında olan bir olaydan esinlenmiş. ızlemek isteyenler bunu gözardı etmesinler bence.
    Filmi izledikten sonra haberleri izleyin, asıl o zaman daha fazla koyuyor insana o çatışma sahnesi.

12. 27 Ekim 2009
  13. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Çatışma sahnesi zaten insanı koparıyor, kaskatı bir şekilde izliyorsun gerçekten.:1no2:

14. 28 Ekim 2009
  15. EU3

EU3 Guest

izledim nihayet arkadaslar ben de cok etkılendım yaa =( o catısma sahnesı bıtmek bılmedı gıbı geldı bana bı yandan da dusundum ben 15-20dk ızlemeye dayanamdım kaskatı kesıldım onlar bunu saatlerce yasıyorlar =( Allahım cok kotu ölüm bır nefes kadar yakın :KK43: özellikle çatışma sonrası hayatta kalan askerlerden bırı gun ışıyınca dısarı cıkıp yere savrulmus ATATÜRK büssünü yerden kaldırıyor ya orası da benı cok duygulandırdı.... =(

16. 28 Ekim 2009
  17. EU3

EU3 Guest

ayrıca fılmın basından berı komutanın da öldürüleceğini hissettim... =(
    bu arada hersey harıkaydı fakat komutanın karısı rolunu hıc ıyı yapamamıs o nasıl bır yere dusme sahnesıydı oyle :S orayı basarılı bulmadım ama fılm genel anlamda cok ıyıdı tavsıye edılıcek bır fılm zaten salonlar full dolu oluyormus gıden arkadaslarımda soylemıstı bızım salonda cok doluydu

18. 29 Ekim 2009
  19. GazozGofret

GazozGofret Moonlight Sonata... Üye

Beğenildi:
    1.961
    Ödül Puanları:
    238
    dün izledim ve çok çok çok ağladım
    beni de en çok "sizin okulunuz da okuyacağıma kendi dağımda ölürüm daha iyi' kelimesi yaraladı
    bide asker telefonda sevgilisiyle konusuyodu kız onu telefonda terk etti suratına kapattı bi de alay etti 'aa tabi sen askersin bizi koruyosun 'dedi küçümseyerek...

Atatürk büsütünü yerden,kaldırma sahnesi,en son sağ kalan teröriste askerin silahı doğrultması sonra indirmesi,komutanın karısının acı haberden kaçışı...
    hepsi hepsi çok acıydı..

Son düzenleme: 29 Ekim 2009