nefret ediyorum bu günlerden!!!!!!

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve banueralp tarafından 19 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    19 Nisan 2010
    Konu Sahibi : banueralp
  1. banueralp

banueralp Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Artık çok sıkıldım. reglim başlamadan 10 gün önce tam on gün önce başlıyor herşey. aşırı derecede yemek isteği. önce tatlı ,sonra pilav gibi karbonhidratlar, üzerinede tuzlu ne varsa. gün boyunca hemde. arka arkaya. aşırı stres aşırı ssinir hali. saçımı taramak bile istemiyorum. yüzümde bir donukluk, lekeler ve makyaj bile yapsam kapanmayan o matlık. inanılmaz bir şişlik vücudumda. regl öncesi oluşan ve rahat 3 kiloluk bir fark öyle düşünün. ama en kötüsü psikolojim. tanınmayacak hale geliyorum o derece yani. yokmudur bunun bir çaresi. 10 gün önce başlıyor hatta bazen 12 gün. reglim 4 gün sürüyor. ve toplam her ay 14 gün böyleyim. sadece yatıp uyumak istiyorum ve yemek yemek başka hiiçbirşey yok. bu nun bir çaresi yokmudur nedir bu:sm_confused:

2. 19 Nisan 2010
  3. Denmur

Denmur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    canım bunları bende yaşıyorum yaa dolabın başındayım sürekli paket paket çikolatalar
    yiyorum çaresi çıkıp dolaşıyorum bazen vitrinler oyalıyo sende öyle yap iyi geliyo boshayallersmile

4. 19 Nisan 2010
  5. gamzelim75

gamzelim75 Kocasınınn Gülüüü Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ay bir ben kendimi bilirdim banucum bende aynıyım dedin gibi karbonhidrat baharatlı şeyler cips vs.tatlı ve sürekli uyku hali böle öldürseler kılım kıbırdamayacak inanın bazı arkdaşlarımı görüyorum regli oldunu bile anlamıyor insanlar bizlerse böle kıvranıyoruz demekkimafoldumbenolumunekankayizsmile

6. 19 Nisan 2010
  7. UfuruktenPrenses

UfuruktenPrenses twitter@UfuruktenPrnses Üye

Beğenildi:
    866
    Ödül Puanları:
    203
    banu aynı şeyleri yaşıyoruz.
    beni anlatmışsın adeta..
    bunun bir çözümü var mı acaba
    eyvahedigeldismile

8. 19 Nisan 2010
  9. banueralp

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar sadece bununlada bitmiyor. düşünün eşimin bardagı tutuş şeklinden tutun da çamırmakinesinin (aslında normal) uzun yıkamasına bile aglıyorum. o derecede bir sinir ve hassasiyet. ve bunlar tam 12 gün sürüyor. resmen delirmiş gbi oluyorum herşeye bagırıyorum. depresyon haline giriyorum

10. 20 Nisan 2010
  11. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    selam kızlar sakin olun bunun tıptaki adı premenstürel sendrom, PMS. her kadında görülmüyor, görülse de şiddeti farklı olabiliyor. sizde yaşattıkları sıkıntılara göre önlem almak gerekiyor. kimi zaman doğum kontrol hapları, kimi zaman antidepresanlar bazen diüretik denilen ilaçlar kullanılıyor. öncelikli olarak bunun altında yatan başka bir neden varmıdır diye muayene ve testler yapılmalı, herşeyin normal olduğu ispatlanmalıdır. örneğin tiroid problemi de benzer şikayetler yapabilir, ya da şeker bozuklukları. benim tavsiyem önce muayene olmanız sonra size özel tedavi planlamamızdır. hayatınızı daha kolaylaştırmak gerekir, hayat kalitesi ve mutluluğunuz için. ben istanbuldayım arzu eersen bana ulaşabilirsin. sevgiler hepinize.

12. 20 Nisan 2010
  13. gamzelim75

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    selam Hocam;

Öncelikle herşey için teşekkürler.sizde yaşattıkları sıkıntılara göre önlem almak gerekiyor. kimi zaman doğum kontrol hapları, kimi zaman antidepresanlar bazen diüretik denilen ilaçlar kullanılıyor demisiniz yani anladım doğrumu bu ilaçları kullanırsakmı bu sıkıntıları yaşamayız ben sizi doğrumu anlaıdm acaba :uhm:ben yasmine kullanıyorum hocam ama yine sinir ve stres durumu maalesef devam
    svg.

14. 20 Nisan 2010
  15. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    hormon testlerinize de bir bakalaım derim, ondan sonra da yanına yardımcı başka birşey ekleriz belki. Istanbuldasınız anladığım kadarıyla dilerseniz benimle iletişime geçin, dilerseniz takipte olduğunuz doktırunuzun muayene sonuçlarından sonra tekrar konusalım. çünkü ilaç önermek buradan yapılacak iş değil. Yasmin kullanmaya devam edebilirsiniz.

16. 20 Nisan 2010
  17. banueralp

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    çok teşekkür ederim hocam mayıs ayında size ulaşıcam ve muayene olucam. çünkü çekilir dert değil bu sendrom

18. 20 Nisan 2010
  19. gamzelim75

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    çok teşekkürler hocam sizinle mutlaka iletişime geçeçem emin olun bunu bende düşünüyorum size bir görünmek istiyorum .....

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.