Nefret ediyorum şu klomenden bilseydim içmezdim

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve Sudem tarafından 30 Haziran 2009 başlatılmıştır.

30 Haziran 2009
    Konu Sahibi : Sudem
  1. Sudem

Sudem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Fazla araştırmadan nedir diye sormadan dr. bir sözü ile içtim çok pişmanım hamile kaldım iki tane kocaman kist buda yetmezmiş gibi daha ortada bebek yok görünmüyor dr. haftaya gel bir değişiklik yoksa ölü sayar alırız dedi bebeği çok üzgünüm bir hafta nasıl geçer özel hastaneye gitmek istiyorum bu sefer de daha erken bebek yaşıyorsa ultrason zarar verir diyorlar bu gün iki kere detaylı ultrasona girdim geçen hafta da girdim off off yok mu bana bir akıl verecek nasıl beklerim bir hafta daha.Aslında dr. tekrar kan tahlili istemeliydi istemedi en azından değerler yükselmişse bir umut olurdu benim için ne zor bir durum bilemezsinizsenağlamasenağlamasenağlama

2. 30 Haziran 2009
  3. elif2005

elif2005 ıste geldıııııııı Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım öncelikle çok geçmiş olsun ama bence başka bir doktora da danış derim sanırım sen doktorundan baya bir soğumuşsun ama sana tavsiyem moralini yüksek tut ve mümkün olduğunca dinlen ben nice kisti olup da hamile kalan ve normal doğumdan sonra kistini atan kişi biliyorum kalini ferah tut canım meleğin senle olsun her zaman

4. 30 Haziran 2009
  5. elif2005

elif2005 ıste geldıııııııı Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ha unutmadan sen neden doktorun kan tahlili istemesini bekliyorsun ki git bir hastaneye yaptır tahlilini elinde daha önceden yapılmış tahlil sonucuna göre de karşılaştırma yaparsın ulturasonun da bebeğe hiç bir zararı olmaz ne alaka ya bu kadar hamile kadın bebeklerini görmek için ulturasonla baktırıyor kavun değil ki bu dışardan bakılınca yada koklanınca sağlıklı mı değil mi nasıl bişey anlaşılsın sen kalbini ferah tut çok korkutmuşlar seni canım ya bol bol dinlen ve sıvı tüket canım

6. 30 Haziran 2009
  7. Sudem

Sudem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederim canım ihtiyacım var sağlıklı düşünmeye yerdemiyim göktemi bilmiyorum dediğin gibi gidip kan tahlili yaptırsam iyi olacak şuraya bak bunu bana dr.söylemesi gerekirdi neyse sonumuz hayırlı olsun inşaallah..

8. 30 Haziran 2009
  9. psilokum

psilokum Sıla'nın annesi :) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım hemen bu kadar korkma..klomenin yaptığı kistler kendiliğinden geçebilen kistler. bu tedavi satndarttır. hangi doktora gitsen bunu yapacaktı. başka bir hastaneye git. günüm geçti hamile olup olmadığımı öğrenmek istiyorum de direk kan tahlili yaptırırlar böylece değerin artmışmı azalmışmı görürsün..sanırım erzurumdasın orda imkanlar nasıl bilmiyorum ama varsa özel laboratuar git orda yaptır hastanelerde uğraşma. klomen tedavilerinde zaman zaman kimyasal gebelik oluyor. umarım eğer bebek düşecekse beta hacg fazla yükselmeden düşer. çünkü yükseldikçe embriyo büyüyor ve kürtaj gerektiriyor. buda sana ortalama 3 ay kaybettirir ve üzüntünde cabası.. ama bu kadar üzülme bazı şeyler takdiri ilahi.. değiştiremiyoruz. allah hepimize sağlıklı evlatlar versin..

10. 1 Temmuz 2009
  11. firstheaven

firstheaven Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım üzülme bu kadar benimde kistim var kendiliğinden geçermiş o yüzden kafanı takma. Ayrıca kist ola ola hamile kalan çok moralini bozma

12. 1 Temmuz 2009
  13. eklektik

eklektik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    Canım kafanı takacak bir durum değil.Doktor ne dedi.Hamilelik yoksa bu kistleri alırız dedimi?Ne önerdi?
    Bebek için bencede bir tahlil versene kendin gidip böylede olabilir.

14. 1 Temmuz 2009
  15. basak 35

basak 35 iki melek annesi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım öncelikle dr vermiş sana bu ilacı bir bildigi olmasa vermezdi şahsen bende o ilaçtan kullandım ve hamile kaldıgım ayda onu kullanmıştım kistin oluşması şansızlık belki ama bu konu ile ilgili bir topik var onu okursan bu gibi durumların oldugunu görürsün yani üzülme diyemem tabi olmasa daha iyiydi inşallah bebeginde iyidir kistleri kafana takma bence bebegin karnında büyürken onlar yok olup gidiyor zaten ayrıca ultrasonun bebegine bir zararı olmaz canım aksine gelişmeleri çok yakından izliyebilirsin bu sayede umarım bebişinin güzel haberlerinide yazarsın buradan

16. 1 Temmuz 2009
  17. Sudem

Sudem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    sorunumu paylaşan herekese çok çok teşekkür ederim insan sanal yolla bile olsa sıkıntılarını paylaşması güzel iyiki varsınız burada bulunan özel bir hastaneye gittim dr.derdimi anlattım tahlil ve ultrasonları mı gösterdim alttan muayene teklif etti kabul etmedim kan tahlili verdim tekrar ultrason çekildim ve sonuç harika kızlar :lepi: bebişim azda olsa göründü henüz kalp atışları duyulamadı ama değerlerim de oldukça yüksek çıktı dr.her şey normal dedi çok sevindim rahatladım Allah kimseye böyle sıkışık böyle karamsar şeyler yaşatmasın diğer dr.iki arada bir deredeyim dediğinde bebek ölü olabilir dediğinde dünya başıma yıkıldı çünkü ben kürtaj olayından çok korkuyorum neyse atlattım çok şükür haftaya tekrar gel ultrasona alalım dedi dr.klomeni şikayet ettim öyle düşünme bir zararı yok ama senin için biraz erken olmuş kullanman ben bir yıl çocuğu olmayanlara veriyorum dedi.her gün değişik olaylarla karşılaşıyoruz yaşam zor birazda sabırlı ve metin olsak.:1hug:

18. 1 Temmuz 2009
  19. KARAFESLEGEN

KARAFESLEGEN RabbiminLütfuHosgeldin Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    çok sevindim..sağlıkla kucağına almayıda nasip eder rabbim inşallah...